Przewód zasilający

Zaczęty przez Adze205, Kwiecień 01, 2019, 23:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Sorry za Off Topa, ale te dwa jełopy postanowiły sobie wrzucać na swoje profile- jakby nigdy nic- zdjęcia np. melepety z tego forum. Zakładam, że zgody nie mają.  Z tematu np. ulepszania dźwięku z CD. I tak np. krąży zdjęcie z płytą granitową na odtwarzaczu, czy tam krążkami na płytę. Ja tego nie próbowałem i nie odważyłbym się pisać, że to głupota, a tutaj mamy dwa przypadki robienia sobie oglądalności na swoich profilach, na zasadzie, a ci to głupki. Choć nie zadali sobie trudu, by zweryfikować. Wiem lepiej i już. Zapierdzieliłem zdjęcia, "cytaty" i jadę na fali.

Pasożytnictwo, parazytyzm – forma antagonistycznego współżycia dwóch organizmów, z których jeden czerpie korzyści ze współżycia, a drugi ponosi szkody. Termin ten stosowany jest w biologii – w odniesieniu do dwóch organizmów różnych gatunków – oraz w socjologii, gdzie pasożytnictwem nazywany jest próżniaczy tryb życia osoby zdolnej do pracy[1]. Zbliżonymi do pasożytnictwa formami – spotykanymi w biologii rozwoju – są szczególne taktyki rozrodcze prowadzone przez parazytoidy, pasożyty lęgowe oraz niektóre gatunki tzw. pasożytów płciowych (np. matronicowate).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Niestety takie czasy nastały. Kiedyś, żeby coś opublikować, trzeba było zgłębić temat. Napisanie książki, to nie była prosta sprawa. Trzeba podać źródła, przypisy itd. A teraz każdy, kto chce, zakłada bloga, grupę na fejsie, czy kanał na Youtube. I mamy wysyp ekspertów, co to ,,nie znam się, ale się wypowiem".
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa



Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 15, 2019, 19:52
Nie wiem czy się odważę :) Sporo głuchych trolli nas obserwuje :)

Upomnienie moderatora: nie wyzywamy czytających od głuchych trolli.
Może się zdarzyć że słyszą lepiej niż autor wpisu.
[emoji83]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 15, 2019, 17:06I tu ciekawostka. Rozkręcam ja te aluminiowe wtyki, a tam każda śrubka inna. Złota, srebrna i czarna. WTF? Jakiś składak?
Viborgi tak mają. Nie wiem jakie to ma znaczenie, ale w moich też tak było.

Pboczek

Off jak najbardziej potrzebny.
Jeżeli zamieszczają zdjęcia bez zgody autora, to może poprosić o zaprzestanie takiego ich wykorzystywania. Zdaje się że zamieszczają również całe fragmenty wypowiedzi, co ma służyć nabijaniu im głupiej oglądalności i tu należy postąpić podobnie. Przy tym sprawdzić czy potrafią się zachować. Zdaje się nas czytają  ;)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

A z tym jak to te kable wykonują i na czym polegają czary, do ciekawa sprawka. Materiał, wykonanie, pomysł...
Ale naukowo to chyba nie jest do ogarnięcia?  ::)

Lubię Furutecha za spasowanie wtyków i gniazd. Robi to bardzo precyzyjnie, wchodzą ciasno i trzymają pewnie jak powinny. Nic nie ma prawa drgnąć, styczność jest po całości, prądzik sobie płynie, płynie i nie ma żadnych luzów :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: cdt w Wrzesień 15, 2019, 19:27To fajny kabel . Mam go od  dwóch lat . Zrobiłem sobie 2m dla dziadka . Dziś służy mi do listwy TAGAa .
Darku czy w twoich Technicsach były gniazda zasilające czy tak jak u mnie kable na stałe?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt


Pboczek

Przerobiłem dwa odtwarzacze Cd na gniazda Furutecha, uważam że było warto.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Wrzesień 16, 2019, 12:21
Przerobiłem dwa odtwarzacze Cd na gniazda Furutecha, uważam że było warto.
Paweł też mnie namawia na taki ruch. Ja zaś się waham, dlatego też byłem ciekaw jak to było u Darka.

Cytat: cdt w Wrzesień 16, 2019, 11:13
Były na stałe .
Darku, a jak masz rozwiązaną kwestię PE. Czy w Technicsie były od początku 3 przewody czy coś przerabiałeś?
U mnie są tylko faza i masa i nie wiem czy w takim przypadku trzeba zaingerować w urządzenie i przerobić na 3 "przewodowe" czy samo zastąpienie "sznurówki" lepszym przewodem nawet bez wykorzystania PE daje korzyści soniczne.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Wrzesień 16, 2019, 12:35Paweł też mnie namawia na taki ruch. Ja zaś się waham
Ja polecam, u mnie wszystkie urządzenia dostają nowe gniazda. Nawet tam gdzie zasilanie jest dwużyłowe.
Na moje "ucho" zawsze była poprawa na plus.
Obecnie są to Furutech FI-06 NCF, trochę drogie ale lepszych chyba nie ma.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

cdt

#161
Gniazda dałem też Furutecha . Co do uziemnienia dałem do gniazd ale się nie sprawdziło i wróciłem do oryginalnego uziemnienia . Uziemnienie zostało odłączone do obudowy , bolec jest ślepy

Melepeta

Philips CD 960 oryginalnie ma gniazdo ósemkę. Znaczy bez uziemienia. Mój ma wymienione na IEC Furutecha. Uziemienie nie podłączone. A zmiany kabla na lepszy wyraźnie słychać. Teraz mam podłączony Enerr Illusion.
Tak więc Piotrze nie ma się co wahać.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

cdt

No trochę jednak jest . Jak to jest sprzęt z którym wiesz że się nie rozstaniesz to ok.  W innym wypdaku traci na wartości . Miłośnicy gratów nie lubią modyfikacji . Każda daje podstawy do wybrzydzania i targowania .

Melepeta

Frywolny rozkminiał z której strony faza w gniazdku.
W gniazdku IEC urządzenia faza powinna być po lewej, gdy patrzymy na gniazdko i PE mamy u góry. To nie podlega wątpliwości.
Natomiast w gniazdku ściennym już tak prosto nie jest. Też mam z tym pewien problem. Internety piszą, że dobrą praktyką elektryka jest podłączanie fazy z lewej strony, gdy patrzymy na gniazdko i bolec jest u góry. Ja mam kondycjoner Helion z końca lat '90. I do niego jest obszerna instrukcja. A tam jest napisane, że faza w gniazdku powinna być po prawej stronie. Mierzyłem wiele kabli zwykłych komputerowych, jak i tych audiofilskich. Biorąc pod uwagę, gdzie ma być faza we wtyku IEC, wychodziło różnie. Nawet u tego samego producenta (o ile ktoś wcześniej nie grzebał we wtyczce). Mówię tu o moich Enerrach. Mam trzy sztuki i dwie są inaczej a jedna inaczej połączona.
Trochę poszukałem (nie za wiele z braku czasu) i natrafiłem na ciekawy wpis na Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH. Pozwólcie, że zacytuję:

,,Kolego Jack, wiemy że jesteś zwolennikiem fazy z lewej strony w gniazdku.

Tym niemniej dobry zwyczaj elektryka (czy dobra praktyka) to podłączenie w danym obiekcie gniazd JEDNAKOWO.

Z punktu widzenia standardu gniazd CEE 7/5 (zwanych typem francuskim) obojętne jest po której stronie będzie L.
Wzorzec wzięty z Francji mówił o montażu pojedynczych gniazd z "bolcem" ochronnym na górze, jeśli była mowa o dobrej praktyce to o L z prawej strony (zgodnie ze wskazówkami zegara od PE - L - N).

Historycznie faza z lewej strony pojawiła się w publikacji "Warunki techniczne wykonania i odbioru robót budowlano- montażowych" Tom V Instalacje elektryczne. Opracowanie COBR "Elektromontaż", wydawnictwo Arkady.
Fazę autorzy chcieli z lewej ale "bolec" ochronny na dole (tak było w wydaniu z lat 70tych). Co ciekawe kolejność styków była zgodnie ze wskazówkami zegara od PE - L - N.
Jak już żadnym sposobem nie dało się utrzymać pomysłu gniazdek do góry nogami, któryś z autorów w wydaniu z lat 80tych zmienił zapis że "bolec" ma być na górze.
I tak jak do "bolca" na dole, tak do fazy z lewej dorabiane były (i chyba są nadal) kuriozalne uzasadnienia o jakichś asymetrycznych filtrach, małych dzieciach, przepływach przez serce czy dobrych praktykach. Prawda jest taka że jedynym uzasadnieniem fazy z lewej jest bezmyślność tego, który "bolec" przenosił na górę."
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

#165
Na poniższej grafice z tegoż forum mamy dla PL fazę z prawej strony (druga grafika). Jednak po dokładnej analizie wychodzi, że jest to widok od tyłu gniazdka (od strony podłączania przewodów).
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Moriarty

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 11, 2019, 17:19Cena 320 zł plus przesyłka. Kupiłem trzy parki tego titanium, cena jakby przekroczyła tysiaka. Szaleństwo, co?

Owszem, szaleństwo. Z pewną taką nieśmiałością, czerwieniąc się niczym pensjonarka, nieskromnie przypominam, że takie właśnie wtyczki, połączone z całkiem zacnym przewodem 1,8 m produkcji Viborga, kupiłem za mniej niż sto dolarów. Konfekcjonowane, lege artis, z oplotem itd.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3302.msg254548#msg254548
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

...konkretnie: cały kabelek, z wysyłką, kosztował mnie 375 zł. Frywolny, nie czytasz swojego forum! :P
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Piterski

Cytat: cdt w Wrzesień 16, 2019, 20:23No trochę jednak jest . Jak to jest sprzęt z którym wiesz że się nie rozstaniesz to ok.  W innym wypdaku traci na wartości . Miłośnicy gratów nie lubią modyfikacji . Każda daje podstawy do wybrzydzania i targowania .
To też jest jeden z elementów, który mnie powstrzymuje.

Dziękuje za Wasze opinie i na razie odłożę ten temat w czasie.
Skończę to co zacząłem, spłacę długi i się zastanowię.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: Moriarty w Wrzesień 16, 2019, 23:23Frywolny, nie czytasz swojego forum!

Oj tam, oj tam. Nie po to co drugi jest moderatorem, żebym musiał wszystko czytać ;) A poważnie, miałem inne priorytety. Wykoncypowałem sobie, że gotowce są sprzedawane zwykle jako 1,5m długości, a ja potrzebuję 65 - 70 cm. Podobno taki krótki to źle, jeśli ma coś wnieść od siebie, ale ja niczego nie oczekuję w sumie. Oprócz odrobiny luzu w kablach za ołtarzem. Po drugie, nawet gdybym użył tego modelu przewodu do klejenia swojego DIY, to jak zobaczyłem przekrój, natychmiast sobie zbastowałem :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Jakiś czas temu zaserwowałem sobie kable 1,8 m Hellukabel i zakończyłem temat. Niemniej cholernie przeszkadza mi ta długość, kabla. Z chęcią bym o połowę skrócił i chyba to w końcu zrobię bo za stolikiem audio jest burdel jak cholera  >:D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Pboczek

Do tych pytonów jeszcze mam trzy grosze.
Jakiś czas temu - już tu się chwaliłem na forum - zakupiłem w samej Japonii okazjonalnie powystawowego Furutecha Evolution Power II. Wyglądał na niezłą sztukę.

Przyszło to do mnie, wygląd miało ale grać nie chciało. Zorientowałem się że to samo mają u Alibaby i jego rozbójników i co ostatnio często pojawią się też w Polsce.


Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Rozebrałem i w środku wygląda niczego sobie.
Śrubeczki nie za miękkie, trzy kolorowe, wszystko ładnie polutowane. Nawet ekran połączony z masą, porządnie zaizolowany.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

No więc co jest?

Po pierwsze czuć, że wtyk nie jest idealnie spasowany z oryginalnym gniazdem w urządzeniu. Kabel przez to nie trzyma dobrze i pewnie, ma ciutkę luzu. Różnica są wyraźne w porównania z oryginalnym Furutechem (niższym modelem), którego mam.

Złoto którym mają być pokryte bolce wydało mi się być jakieś inne, niż to które jest na oryginale. Udałem się więc do złotnika. Poskrobał, posprawdzał jakimiś kropelkami i orzekł, że bolce wtyków pokryte są jakby powłoką z tworzywa, naniesioną na to co ma być złotem (chyba żeby się zbyt szybko nie starło). Warstwa "złota" ma tylko domieszkę niskiej próby. Zaczernienie w miejscach gdzie sprawdzał, nie powinno się pojawić gdyby to było coś powyżej 8 karatów. Na zdjęciu widać że na krawędziach już się wytarło.

Wydaje mi się że Chinole idealnie kopiują markowe produkty ale używają do tego badziewnych przewodników. Kabel wygląda jak oryginał i tylko wygląda.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

A z innej beczki, co do długości sieciówek.

Raczej powinny być dłuższe niż krótsze, nie mniej niż 1,5 m i takiego jestem wyznania. Nie wiem do końca o co chodzi, bo to czary i sam nie sprawdzałem różnicy w graniu. Wystarczy mi to, że krótkie nie chcą się ładnie układać.

Tendencją jest wydłużanie przez producentów kabli zasilających, a nie skracanie (być może chodzi o to żeby więcej metrów sprzedać) ::)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite