Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: gratefullde w Kwiecień 02, 2019, 20:13O, Texier... Załączam sobie tę płytę, świetna 
Miałem, ale sprzedałem koledze bo mi jakoś nie wchodziła...
Ostatnio byłem u niego i nagle mi się spodobała...
Czasami tak się zdarza...
Texier też coś nowego wydał... Nawet chciałem kupić ale ten koncert mnie  skusil😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

gratefullde

Cytat: wiki w Kwiecień 02, 2019, 20:32ale sprzedałem koledze bo mi jakoś nie wchodziła...

Tam Hungry Man i Indians są po prostu niesamowite :) Zresztą to płyta, która w całości mi wchodzi :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wiki

Cytat: gratefullde w Kwiecień 02, 2019, 20:34Tam Hungry Man i Indians są po prostu niesamowite
Nie pamiętam tytułów, ale parę utworów było fajnych, może te o których piszesz...
Nie zmienia to faktu, że po obecności u kolegi zalowalem sprzedaży bo nagle spodobała się cała...
Może jeszcze kiedyś kupię... Teraz w kolejce ta nowa😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74


Bednaar

A Sons Of Kemet Koledzy znają? Jeden z projektów Shabaki Hutchingsa:

https://www.youtube.com/watch?v=S00QHjIhDfk
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Jakub

Mam tę płytę. Nie do końca mi podeszła.

Teksty tam są takie, że aż dziw że po koncertach nie ma rozruchów.

amati74

Cytat: Bednaar w Kwiecień 03, 2019, 10:18
A Sons Of Kemet Koledzy znają? Jeden z projektów Shabaki Hutchingsa:

https://www.youtube.com/watch?v=S00QHjIhDfk
Całkiem skoczny jazzik

amati74

Cytat: Jakub w Kwiecień 03, 2019, 10:46
Mam tę płytę. Nie do końca mi podeszła.

Teksty tam są takie, że aż dziw że po koncertach nie ma rozruchów.
Coś więcej o tekstach? Czemu rozruuchy.?

wiki

Cytat: amati74 w Kwiecień 03, 2019, 19:06Całkiem skoczny jazzik
Pobieżnie przelecialem i tak samo twierdzę... trzeba posluchac☺
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Jakub

Dzisiaj premiera nowego albumu Billa Frisella i Thomasa Morgana  :D


Bednaar

Fusion z 1979 roku, Turkmenistan, ZSRR. Grupa Firyuza. Stylistycznie między wczesnym Urbaniakiem a Return To Forever. Od 31 maja będzie można nabyć na bandcamp. Mocna rekomendacja, zaginiona perła!!!

https://www.youtube.com/watch?v=gRm96SAz8zc
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

amati74

Cytat: Bednaar w Maj 08, 2019, 08:24
Fusion z 1979 roku, Turkmenistan, ZSRR. Grupa Firyuza. Stylistycznie między wczesnym Urbaniakiem a Return To Forever. Od 31 maja będzie można nabyć na bandcamp. Mocna rekomendacja, zaginiona perła!!!

https://www.youtube.com/watch?v=gRm96SAz8zc
Muzyka jazzowa z byłych republik radzieckich byla świetna.

moon

ale te czapy nie zachecaja za bardzo;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bednaar

Okładka jest myląca, zupełnie nie pasuje do muzyki. Sami muzycy bez charakteryzacji w czasach nagrywania tej płyty wyglądali tak:



Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

moon

https://cuneiformrecords.bandcamp.com/album/flashpoint-ndr-jazz-workshop-april-69-2

"Flashpoint: NDR Jazz Workshop—April '69 is a stunning discovery. Featuring unreleased material executed by a unique ten-piece line-up of European jazz luminaries, it provides a fascinating window into the development of British saxophonist John Surman at the very beginning of his career. Capturing an international all-star ensemble working through Surman's formative concepts, this informal studio session was taped in Hamburg, Germany for the NDR Jazz Workshop, a weekly television series. Despite being recorded in mono for televised broadcast, the audio and video quality is remarkably good considering the source material. Released by Cuneiform as a double disc set, the CD contains the isolated audio tracks, while the DVD features the entire 45 minute performance as filmed, preserving snippets of illuminating in-between song banter as well."
– Troy Collins/AllAboutJazz.com

"For fans of 60s Brit-jazz, the band is an absolute dream team featuring the era's most vibrant players: Alan Skidmore and Ronnie Scott on tenor saxophones, the late Mike Osborne on alto, as well as Canadian trumpeter Kenny Wheeler, South African bassist...  more
credits
released February 8, 2011

John Surman - soprano and baritone sax
Alan Skidmore - tenor sax and flute
Ronnie Scott - tenor sax
Mike Osborne - alto sax
Kenny Wheeler - trumpet and flugelhorn
Malcolm Griffiths - trombone
Erich Kleinschuster - trombone
Fritz Pauer - piano
Harry Miller - bass
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Lyset

Za pare dni wychodzi nowy album Jamie Saft Quartet.

Mozna pstryknac pre-order i polizac trzy nowe utwory


https://jamiesaft.bandcamp.com/album/hidden-corners
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

gratefullde

I to jest dobra wiadomość [emoji3]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Teraz dopiero zauważyłem kto na pokładzie z Jammiem płynie :) Oj, to może być fajny projekt :)

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Bednaar

U mnie ostatnio nic nowego nie gra, a latem (pogoda letnia, choć końcówka wiosny) mam ochotę na fusion, więc ostatnio grało u mnie:

Soft Machine - Third
Return To Forever - Where Have I Known You Before
Miles Davis - Get Up With It
Miles Davis - The Man With The Horn


Get Up With It na razie pierwsza płyta, dziś wieczorem będzie druga :)
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

miniabyr

Łał Łukasz Borowicki . Świetna płyta ,taka lekko odjechana ,stonowana  , w klimacie psychodelicznym . Koleś ma niesamowitą wrażliwość melodyczną -rzadką taką można usłyszeć .  To nie trąci banałem , graniem pod publikę  . Do tego reszta bandu po prostu fantastyczna . Mam dwie pozycje tego jazzowego gitarzysty i z czystym sumieniem mogę je Wam polecić .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

amati74

Cytat: miniabyr w Czerwiec 21, 2019, 22:39
Łał Łukasz Borowicki . Świetna płyta ,taka lekko odjechana ,stonowana  , w klimacie psychodelicznym . Koleś ma niesamowitą wrażliwość melodyczną -rzadką taką można usłyszeć .  To nie trąci banałem , graniem pod publikę  . Do tego reszta bandu po prostu fantastyczna . Mam dwie pozycje tego jazzowego gitarzysty i z czystym sumieniem mogę je Wam polecić .

Calkiem przyjemne granie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


amati74

Kurcze dziś w trójce mówili że w studio Warner  spaliły między innymi taśmy( matki) Johna Coltrane'a[emoji26]

kefas

Też to słuchałem, muzycy (żyjący) mają podawać ich do sądu.

miniabyr

500 000 utworów poszło z dymem ......podobno . Pożar był 2008 roku  i skutki jak i straty były ukrywane. Niezła historia ! :o :o :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !