Myjki DIY- różne koncepcje mycia winyli

Zaczęty przez Yacek, Styczeń 28, 2016, 14:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC


Keef98

Cytat: jamówię w Marzec 25, 2016, 17:16
No i?
Raczej nie... W ogóle nie mam przekonania, ta guma jest za mało delikatna, jak ktoś nie ma wczucia, to można coś zmalować. Może po przeróbkach, ale chyba prościej jest zrobić "od zera". Chyba lepiej działa moja szczoteczka:

maciek1


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


frywolny trucht

W każdym razie to nie jest myjka ultradźwiękowa.
Tutaj prezentacja:




Cytat: elem w Kwiecień 10, 2016, 12:02a ta jeszcze ładniejsza

Ci Kanadyjczycy mają na pewno polskie korzenie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maciek1

No tak, ale nieraz w wątku wchodziliśmy na drogi "pozaultradźwiekowe":) Jakby co - przepraszam.

elem

za to ultraupierdliwa jest na pewno :)  ma zaletę - można umyć 7" i 10"
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Ta pierwsza propozycja bardziej mi się podoba. Bo dolna strona płyty lewituje. Tak się zastanawiam czy trzeba mieć tzw odkurzacz wodny. Nie odważyłbym użyć workowego.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ta ultradźwiękowa to też DIY. Może zmienimy tytuł całego wątku na "Myjki DIY- różne koncepcje mycia winyli" ??
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


frywolny trucht

Trzecia wersja myjki tego Pana w ogóle mi się nie podoba. Straciła sporo z uroku wersji pierwszej. Stała się skomplikowana, dużo gratów się porobiło, a cżłowiek jakby roboty wcale nie ma mniej. Jakieś szarpanie się.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


MAC

Tylko tu masz duże prawdopodobieństwo na VAT się załapać  >:(

Hubertrs

http://m.ebay.co.uk/itm/PROJECT-VC-S-VINYL-CLEANING-MACHINE-CLEANS-ALL-LPS-FLUID-INCLUDED-/322041082338
Ta jest calkiem zgrabna, ostatnio na audio show w bristolu cieszyla sie sporym powodzeniem, kilka osob spacerowalo z pudelkiem pod pacha.

jamówię

Podobna do okki.Nie wiedziałem,że Pro Ject robi myjki.

Hubertrs

Ja myje specjalnym plynem a nastepnie microfibra na koniec odkurzacza i odsysam, zmieniam tylko co polowa plyty polozenie mikrofibry. Jakies dwa lata temu tez wpadlem na pomysl z karcherem do szyb ale ssanie jest tak mizerne, ze szybko oddalem do sklepu. Obecnie ostrz sobie zeby na tego pro-jecta bo naprawde bardzo zgrabna myjka.

maciek1

W Polsce ta myjka Pro-Ject dostępna w jakiej cenie, jeśli w ogóle?

frywolny trucht

#70
Jest już na stronie producenta. http://www.project-audio.com/main.php?prod=vc-s&cat=accessories&lang=en  Niestety ciągle trzeba "przewracać" myjke by opróżnić zbiornik. Tak trudno wymyślić wykręcany, żeby można było samemu wyczyścić?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht



Wyłączyli dźwięk, żeby nie było słychać jak wyje :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: maciek1 w Kwiecień 15, 2016, 07:28
W Polsce ta myjka Pro-Ject dostępna w jakiej cenie, jeśli w ogóle?
W Niemczech jest droższa od Okki :(

jamówię

Project wydaje się być ładniejszy niż okki. Co do opróżniania zbiornika,to oni na tej prezentacji wlali chyba galon wody,jak pamiętam pod zaworem w Nitty miałem podstawiony talerzyk i on przez dwa lata użytkowania ledwo parę kropel płynu przyjął. Przecież płyt nie polewa się z węża,może się więc okazać,że opróżnienie zbiornika w Projectcie,to kwestia paru lat :)
Co do przywołanego tu Karchera,to ja mam i bez problemu odessałem wodę z powierzchni płyty.po kupieniu tej malutkiej ssawki,bo są dwie opcjonalne,może się okazaç,że będzie i wygoda i efektywność,zobaczymy.

christo

Tu z dżwiękiem:

Zastanawiam się tylk, czy nie można było połączyć tej nakręcanej kulki z górnym talerzykiem..? Życie byłoby prostsze :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910