Onkyo Integra TA-2550 - ładny ale nie działa

Zaczęty przez christo, Czerwiec 15, 2020, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Na pewno jest tak, że ze zdjęć, które zapodałeś stanu głowic określić się nie da. Za dużo odbić. Do regulacji obrotów silnika jest taki potencjometr na płaski śrubokręt. On może być w samym silniku, lub na płytce PCB. Niestety na hifiengine nie mają schematu do tego modelu  :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Alexander

Cytat: christo w Czerwiec 17, 2020, 15:46Faktycznie, silnik ma z tyłu otwór.
Regulacja prędkości bez taśmy kalibracyjnej jest loterią, ale jeśli zdecydujesz się kręcić tym potencjometrem w otworze obudowy silnika zrób to płaskim plastikowym śrubokrętem, lub jeśli masz metalowy wsuń koszulkę termokurczliwą na część metalową żeby nie zewrzeć potencjometru regulacyjnego z obudową silnika.

christo

Dzięki. Z termokurczem dobry patent. Faktycznie przydałaby się kaseta z sygnałem np. 1kHz i wyjście podłączyć pod oscyloskop.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Ok, ma ktoś do wypożyczenia kasetę z sygnałem testowym? Łódź i okolice najchętniej... Spróbuję ustawić na stoper, ale chciałbym go doprowadzić do możliwie najlepszego stanu. Widziałem na allegro - w ostateczności kupię.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Udało mi się uzyskać dokładność do 1 sek. na 2,5 min. Musi na razie zostać. Skręcony, gra. Jeszcze doczyszczę rolki i gotowe. No i jeszcze muszę wygospodarować jakieś miejsce. Dzięki wszystkim za pomoc. Bardzo dużo nauczyłem się w ciągu tych 2 dni. Oczywiście wszelkie sugestie nadal mile widziane :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

tomcio

Bardzo ładnie.... ale .... no ja zawsze jakieś ale znajdę...
przed regulowaniem obrotów powinieneś był sprawdzić poprawność pracy sprzęgła/sprzęgieł... :) wiem... nie powiedziałem wcześniej... moja wina :)
Od strony kasety chwytasz to co ciągnie taśmę, jak to nazwać, ten dynks, który wchodzi w kasetę. A z drugiej strony to powinno mieć tarczę, która stoi, a reszta  się kręci...
Jak kaseta się skończy to te rolki, wchodzące w kasetę stoją, a z drugiej strony silnik, pasek i reszta dalej się kręcą....

Popróbuj to załapiesz o co mi chodzi. Jeśli to sprzęgiełko będzie sklejone to też mogą wystąpić problemy z obrotami.

christo

Cytat: tomcio w Czerwiec 17, 2020, 23:59
Bardzo ładnie.... ale .... no ja zawsze jakieś ale znajdę...
przed regulowaniem obrotów powinieneś był sprawdzić poprawność pracy sprzęgła/sprzęgieł... :) wiem... nie powiedziałem wcześniej... moja wina :)
Od strony kasety chwytasz to co ciągnie taśmę, jak to nazwać, ten dynks, który wchodzi w kasetę. A z drugiej strony to powinno mieć tarczę, która stoi, a reszta  się kręci...
Jak kaseta się skończy to te rolki, wchodzące w kasetę stoją, a z drugiej strony silnik, pasek i reszta dalej się kręcą....

Popróbuj to załapiesz o co mi chodzi. Jeśli to sprzęgiełko będzie sklejone to też mogą wystąpić problemy z obrotami.
Jasne, sprawdzę. Wydaje się jednak, że poprzedni właściciel reagował zwiększaniem obrotów na starzejący się, coraz bardziej rozciągnięty pasek (dzięki Maciek!).
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

tomcio

No tak, to bardzo możliwe. Tym bardziej, że paski już nowe jak rozumiem.
Z kaseciaków też fajnie granie było/jest, nieprawdaż ?
T


christo

Cytat: tomcio w Czerwiec 19, 2020, 00:04Z kaseciaków też fajnie granie było/jest, nieprawdaż
Hmm... Nawet nie spróbowałem za bardzo. Zdaje się, że spaliła mi się lampa prostownicza we wzmacniaczu - muszę dziś lub jutro wszystko posprawdzać. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

tomcio


christo

Wyczyszczony, wyregulowany... Działa. Wygląda ok. Nawet w miarę cicho pracuje. Jeszcze tylko muszę dowiedzieć się do czego służą te różne przyciski. Instrukcja do zdobycia ale tylko po niemiecku... Przynajmniej ja innej nie znalazłem.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Na temat tego modelu jest mało w sieci. Znalazłem jakieś zdjęcia od tyłu, ale widzę tylko dwa silniki. Jeden od capstan, drugi rozdziela obroty na przewijanie lewa- prawa. Trzeciego nie widzę. Stąd: https://stereo-hifi.com/onkyo-integra-ta-2550/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Na hifiengine znalazłem po angielsku instrukcję do TA-2600 a to chyba pokrewne modele.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Hmm. I co on tam robi? Model nie ma drugiego capstan-a, nie zamyka sam kieszeni na kasetę. Hmmm...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Być może się mylę ale trzeci silnik odpowiada chyba za podnoszenie i opuszczanie głowicy.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo



Cytat: christo w Czerwiec 16, 2020, 15:56


Powiedzcie proszę, do czego służy/za co odpowiada ten krótki pasek ze zdjecia? To jakiś hamulec?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Rozumiem, że ten pasek jest luźny, masz zastępczy? Może da się dopasować jakąś recepturkę? Jak założysz i zdejmiesz zobaczysz do czego służy. Ze schematu nic mądrego nie przychodzi mi do głowy. Za to widzę wszystkie trzy silniki :) (Podpierniczone z hifiengine dla modelu 2600).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 20, 2020, 12:07
Rozumiem, że ten pasek jest luźny, masz zastępczy? Może da się dopasować jakąś recepturkę? Jak założysz i zdejmiesz zobaczysz do czego służy. Ze schematu nic mądrego nie przychodzi mi do głowy. Za to widzę wszystkie trzy silniki :) (Podpierniczone z hifiengine dla modelu 2600).
Pasek jest już wymieniony (w zestawie były oba). Pytam po prostu z ciekawości. W opisie ta-2570 kółko napędzane tym paskiem nazywa się Pulley AS (auto stop?). Może ktoś ma jakiś pomysł. Kabstan i gumowe kółko wyczyściłem (woda z mydłem i potem spirytus). Guma w miarę miękka, bez spęknięć. Wygląda ok. Generalnie wszystko już złożyłem do kupy. Nie jest jednak tak kolorowo jak bym to sobie życzył. Magnetofon działa ale nie zawsze. Czasami po włączeniu podnoszą się głowice jednak taśma stoi. Na przycisku play zaczyna migać zielona dioda i jedno co można zrobić to go wyłączyć (nie reaguje na Stop i inne przyciski). Po wyłączeniu i włączeniu głowice oczywiście opuszczają się i można go choćby otworzyć ale ponownie wciśnięcie Play skutkuje tym samym. Dopiero gdy po ponownym wyłączeniu włącze przewijanie przód-tył, wyjmę i włożę kasetę - wszystko wraca do normy. Nie zawsze. Dziś (chciałem to nagrać) wystartował prawidłowo.
Kurczę, nigdy nie miałem szczęścia do magnetofonów kasetowych... Nigdy.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Alexander

Cytat: christo w Czerwiec 20, 2020, 10:49Powiedzcie proszę, do czego służy/za co odpowiada ten krótki pasek ze zdjecia? To jakiś hamulec?
Najprawdopodobniej pasek napędza rolkę czujnika autostopu. Na kółeczku widać elementy metalowe, być może po obwodzie są też magnesy, a obok kółeczka często zabudowany był kontaktron i układ zliczający impulsy. Dopóki się kręci (wolniej, szybciej - jakkolwiek), układ coś zlicza - działa.