Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Obmacałem swojego. Nic się nie dzieje z fornirem. Może to wina jakiejś konkretnej okleiny.

malg

u mnie Andrzej wymienial plintę po mniej więcej pól roku,
ale od tamtej pory nie zauważyłem nic niepokojącego
co prawda ostanio nie sprawdzałem

Michał Trójmiasto

Warto sprawdzić wilgotność w mieszkaniu. Fornir tak sam z siebie raczej nie odchodzi. U mnie trzyma się dobrze.
Może potraktowałeś go jakimś woskiem albo chusteczkami do forniru zbyt radykalnie?
Ewentualnie wada kleju.

Old Man Kensey

Nie, nic z tych rzeczy, nawet wycieram go zawsze na sucho... wilgoci nie ma, może właśnie w tym problem, że tutaj jest bardzo sucho?

Na szczęście, jestem już w kontakcie z Panem Andrzejem i powinno być dobrze. Serwis pogwarancyjny AF to przecież mistrzostwo świata  :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bartolo

 8) Radość słuchania po prawie miesiącu nieobecności w domu...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Cytat: Bartolo w Październik 28, 2018, 22:348) Radość słuchania po prawie miesiącu nieobecności w domu...
Czyli syn marnotrawny powrócił, to dobrze  :) bo musisz z Grzegorzem przyjechać na test porównawczy Rohmana z Dynavectorem na Pionierze.
Drugie ramie węglowe już pożyczyłem od Ondreja i będzie można podmieniać je na życzenie. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Cytat: Piterski w Październik 28, 2018, 22:38
Cytat: Bartolo w Październik 28, 2018, 22:348) Radość słuchania po prawie miesiącu nieobecności w domu...
Czyli syn marnotrawny powrócił, to dobrze  :) bo musisz z Grzegorzem przyjechać na test porównawczy Rohmana z Dynavectorem na Pionierze.
Drugie ramie węglowe już pożyczyłem od Ondreja i będzie można podmieniać je na życzenie. 
Piter, a Ty musisz wpaść posłuchać nowych lamp.. ;) I przywieźć Furutecha... Zobaczymy czy dwa IC, dają dwa razy więcej przyjemności.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

czerni

Wczoraj minął rok od rozpoczęcia przygody [emoji3] Czego sobie życzyć na kolejny? Może niech kolejny będzie równie bogaty w uniesienia muzyczne. Mikołaj może też by coś przyniósł w nowym roku celem ulepszenia toru...

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Michał Trójmiasto

Ładna okleina - orzech amerykański?

rudy-102


Old Man Kensey

Zgadujemy dalej, albo... szczęśliwy właściciel tego Fontka zamieści tu lepsze zdjęcie  ;D
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Cytat: czerni w Listopad 13, 2018, 22:54Czego sobie życzyć na kolejny?

Mnogości ciekawych płyt. Takich co wytrząsają ze stanu rutynowej równowagi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

czerni

Cytat: Old Man Kensey w Listopad 15, 2018, 21:28
Zgadujemy dalej, albo... szczęśliwy właściciel tego Fontka zamieści tu lepsze zdjęcie  ;D
Już spieszę [emoji3] Fornir to oliwka nabyta w Izdebniku. Udało się kupić taką nie wpadająca w zieleń, bo to mi nie pasowało.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Old Man Kensey

Hej, dziękuję za odpowiedź. Czyli Rudy miał rację i odgadł bezbłędnie  :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

rudy-102

Wygrałem. Czyli płyta, która leży na talerzu jest moja ;) ;D ;D

Michał Trójmiasto

Z moich informacji wynika, że popularnością jeżeli chodzi o fornir cieszy się orzech, sporo było czarnych fortepianowych. Drzewo oliwne z pewnością w mniejszości - ale bardzo ładne i dodatkowo cieszy właściciela swoją ekskluzywnością.
Dożyliśmy takich czasów, że można mieć taki fornir, jaki sobie zamarzymy - eh...:)

andrzej analogowy

Ostatnie odkrycie:oliwka modyfikowana.

andrzej analogowy

Foto oryginału.Bardziej zbliżone...

j-a-r-e-k

Niedzielne osiągnięcie.

Czy wystarczy to starannie skleić pilnując dopasowania korpusu do podstawy (pionizacja)?
Klej dowolny (mam nadmiar kleju montażowego)?
Zauważyłem, że pierwotny klej jest elastyczny.

Poz,
j.
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

rudy-102

A coś ty zrobił? - temu misiu?
Cytat: j-a-r-e-k w Listopad 18, 2018, 12:59Zauważyłem, że pierwotny klej jest elastyczny.
Andrzej kleił chyba silikonem/klejem silikonowym jeśli dobrze pamiętam.

j-a-r-e-k

W kieszeń włożyłem, żeby w sklepie dobrać rozmiar gniazda.
Sie nie chciało plecaczka nosić.
Co za pogoda!

Czyli najpierw trzeba będzie wydłubać stary klej ze środka.
Silikon też mam po naprawie płytki na balkonie :)

j.
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

Hubertrs

Ja sobie tak mysle, ze gdyby to byl sylikon to za cholere stukanie i pukanie by nie pomoglo przy wyjmowaniu, wg mnie to zwykle patyczki na temperature

Old Man Kensey

Ja też ostatnio przerabiam tematykę fornirową z Panem Andrzejem ;) i powiem Wam, że te modyfikowane forniry są naprawdę super! Miękkie, nie łamią się i nie kruszą, dzięki podklejonej fizelinie, zaś ilość wzorów i faktur jest więcej niż wystarczająca.

A wszystko to dzięki Krzysiowi W., który mnie natchnął i pokierował w tę stronę - dzięki, Krzysiek!

P.s. Panie Andrzeju, oliwka super, ale jeszcze lepsza jest oliwka "Sewilla" - na zdjęciu.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Piterski

Cytat: Hubertrs w Listopad 18, 2018, 13:13
Ja sobie tak mysle, ze gdyby to byl sylikon to za cholere stukanie i pukanie by nie pomoglo przy wyjmowaniu, wg mnie to zwykle patyczki na temperature
Silikon, poprawiałem jeden silnik i to był na szczęście silikon.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Hubertrs

Silikon zawsze pozostaje miekki, otwieralem dwa i wydawalo mi sie ze to bylo twarde jak roztopiony plastik, tyle ze to bylo jakis czas temu i moglo mi sie pokielbasic w glowie, takze sorki jak kogos wprowadzilem w blad. Pamietam tez, ze Andrzej polecal postukac przez drewienko a na sylikon takie stukanie nie dziala, stad moja konsternacja