78 rpm

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 14:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Nie widzę jej w ofercie firmy- vintage?

frywolny trucht

#51
Już czaję. Igła na wkładkę AT 91 lub AT 3600. 28 dolarów.

wojtek41

Zapytaj u wamat'a. Mozesz tez pokusic sie o Ortofnoa 2M 78. AT kosztuje 100 cos zlotego (chyba). ortofon z 500. Ale lepiej  ;)

frywolny trucht

A szelaki. Szelaki grają w ogóle?

wojtek41

U mnie graja -)  Gram z preampem lampowym. Diy. Ale niebawem zmienie na cos z epoki  :D
Kupuje tylko dzezowe i w ladnym stanie. Moze skusze sia na probe na cos z klasyki  ;)

wojtek41

Trzymajcie kciuki. Moze sie uda kupic  ;)

frywolny trucht

Mógłbyś mi wskazać parę sensownych obiektów do zakupu?
Dlaczego szelaki pałowano obciążeniem 5g, obecne wkładki pomimo wzmocnienia cantilevera, są i tak do 2g?
Może trzeba uderzać we wkładkę vintage?
Płyta mono, igła mono, a wkładka już stereo. To nie kaszani?

frywolny trucht

Tymczasem przerywnik filmowy. Wycinamy siedemdziesiątkę ósemkę.


elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Dziś dotarły. Co za mili państwo, w bonusie dostałem jedną płytę i liścik miłosny niemal ( klik w zdjęcie i w górnym prawym rogu). Super.

No i płyty, czuć historię, to przyjemny zapach :)
Wojtek, jesteś w stanie odpowiedzieć na wyżej napisane pytania?





wojtek41

Gratulacje -) To klasyka ? Co do wkladek, uzywam Ortofon 2M 78 i AT 78. Moze faktycznie czas poszukac jakiejs dobrej "starej" wkladki..? Tylko nie wiem jakiej. Na pewno nie gwozdzia od gramofonu z tuba. Te ktore posiadam graja calkiem sympatycznie. U mnie to takze poczatek szelakowej drogi.
Kupuje je na aukcjach, w antykwariatach  czy sklepikach ze starociami. Choc najbardziej lubie ryneczki i tym podobne imprezy -) Mozna pogadac, kawke wypic i nalykac sie kurzu od starych plyt.
Dual gotowy do pracy ?

frywolny trucht

Dual czeka na brakujące sprężyny. Ktoś przymocował subchassis na stałe dwoma śrubami służącymi do stabilizacji na czas transportu, a sprężyny wypierdzielił. Nie podejrzewam naszych sprzedawców. Muszę przejrzeć okablowanie bo lewy kanał poszedł po 15 minutach grania na wycieczkę.
Wszystko klasyka, a przydałoby się cosik z jazzu.

Tutaj się produkuję: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=470.0

wojtek41

Moim zdaniem, kapitalnie sie slucha starego jazzu. Widzialem na allegro jakies plytki Charlie Parker'a. Cena wola o pomste do nieba  :o
Mnie brakuje blusa. Oj mocno brakuje... :(

frywolny trucht

Rzeczywiście komediowo.

wojtek41

Idiotyzm  >:(

wojtek41


frywolny trucht

Ale tak poza tym to na alegru już nic nie ma poza muzyką poważną od w.w. miłego państwa :(

wojtek41

Masz kogos w UK ?

frywolny trucht

Niby tak, ale przesyłanie tego ołowiu będzie kosztowało...

wojtek41

Moze ktos bedzie jechal. Moze Ty pojedziesz..? 
Jak polezy i poczeka, mocy nabierze...)

frywolny trucht

Cicho, cicho, coś źle szukałem:
http://allegro.pl/patefony-i-gramofony-plyty-47931
Teraz słyszę :)

wojtek41


wojtek41

Arek. Ruszyles z Dualem...?
Kupilem pierwszy szelak z powazna..) ARTHUR RUBINSTEIN. Liebestraum/Valse Caprice.

wojtek41

Frywolny....!!!!! Co z Dualem...???  ;)

wojtek41

Tylko nie przegapis. Tylko nie przegapic. Tylko nie przegapic.............. :)