NUDAmini- MM/MCHO ; MCLO.

Zaczęty przez ahaja, Marzec 13, 2017, 12:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

ahaja

Hola

Dobrze.
Założenia były takie, żeby projekt miał takie same możliwości jak Nuda dual mono. Dalej, miał być obcięty gabarytowo. Dalej, miało być coś nowszego wplecione ...
To wszystko udało mi się zrealizować:
- możliwości nastawów dla wkładek - dokładnie takie same. Czyli podpiąć można wsio oprócz piezo.
- gabaryty - cała formatka ma wymiar 300x125mm, składa się z 3 takich samych płytek co do rozmiarów
Tu było trudno bo musiałem zastosować rezystory mmelf czyli wersja smd w rastrze 1206. Dzięki temu budowa jest bardzo zwarta.
- zmieniłem trochę zasilacz, stabilizację w stosunku do starej dużej wersji
- płytki profesjonalne, na grubej miedzi. Ja mam palmę jeśli chodzi o layout dlatego dłuuugo to rysowałem - dużo kompromisów, ale udało się wszystko pogodzić. Masa zasilania nie lata sobie byle gdzie, podobnie jak masa ramienia czyli tzw masy brudne, nie audio. 'Syskie cy' z kolei spotykają się w jednym punkcie na płytkach. Ekrany z wylewki z obu stron płytek - to dobry ekran. Oczywiście z zamknięcia w budce metalowej nie powinno się rezygnować.

Nie ma potków bo to degradacja i elementy niepewne czasowo i jakościowo.
Do ustawiania dipswitche. Montować je można tak albo śmak - czyli od spodu i wtedy przy pewnej dozie samozaparcia można je wyprowadzić na zewnątrz. Wtedy nie trzeba otwierać budki by zmienić nastawy.
Nie ma problemu jak ktoś ma jedną wkładkę, ale jeśli jest ich kopa to już jest to wygodne.

Projekt tak pomyślany by wszedł do kilku różnych modeli obudów z modushop'a. Zarówno tych prostych , tanich jak i tych ą ę (1 pcb ma wymiar 125x95mm).

W zasilaczu dodałem jak w Husarii małą stabilizację do dodatkowego napięcia z osobnego uzwojenia by np można było sobie zrobić wyciszanie, 'monowanie' etc na przekaźnikach - ale nie biorąc zasilania z gałęzi audio.

To tak na szybko.
Więcej rycinek: https://goo.gl/photos/mMrBV48bDMz8wmm17

A: na płytkach widać zasilacz, potem 2 płytki z sekcjami pre. Na każdej z nich jest wyraźna gruba biała linia oddzielająca sekcję audio (wyżej) fizycznie i wizualnie od sekcji stabilizatorów (niżej). Każda sekcja ma naturalnie  swoje dedykowane stablizatory. Czyli widać ile łącznie zajmuje zasilacz w projekcie.

Kosztowo:
około 450zł to pcb i klamoty, bez opampów (rozpiętość cenowa tychże jest znaczna a ja nie chciałem nic narzucać - mogą kosztować 1zł/szt jak i 100zł/szt.).
To oczywiście dużo pieniędzy ... dopóki nie zerknie się na np kity dostępne z np AVT, czy ebay i porówna ich jakość i rozwiązania.
Pre Deluxe (wariacja nt Le Pacyfic) ze wspomnianej strony boozh.... w wersji full (bez zasilacza) to 249$.

[soreczka, trochę skróciłem tytuł, bo się zawijał]


amati74


rudy-102

Cytat: ahaja w Marzec 13, 2017, 12:41około 450zł to pcb i klamoty, bez opampów
Transformatory też we własnym zakresie tak?

ahaja

Tak. Ja stosuję i polecam 50VA. 2 uzwojenia do audio 2x18V i 1x12...14V jako dodatkowe. Takie trafo ma wysokość około 40mm i średnicę 80-90mm.
Naturalnie można kupić 200...300VA ale to już hardcore.

Obudowy by nie były za duże np:
1. 2 sztuki Galaxy GX187
2. taniej 2 sztuki 1EC551815 - ale tu żeby sekcje pre weszły trzeba je dupkami do siebie na pokrywach umieścić.
Mam takie zrobione ale na razie nie mam czasu wsadzić do środka.

rudy-102

A nie da się tego wcisnąć w jedną skrzynkę? Np. GX383.

malg

to ten koszt docelowy ile by wyniósł ?
Ktoś to policzył ?

ahaja

Zmieści się w takiej 383, pewnie. Tylko ... to nie ma sensu.
Trafo musi być wywalone z obudowy gdzie są preampy, albo zabawa ze stalową puszką do zaekranowania.

Trafo to koszt około 75-120 -zależy jakie i gdzie.

Gniazda ... no tu można szaleć: od 1,50/szt. do np kompletu 8 sztuk srebrnych CMC za 120zł. Droższe też mogą być.

Opampy - już pisałem.

Jakieś kabelki do okablowania, solidny włącznik +-20zł, kabel sieciowy, gniazdo bezpiecznika, gniazdo uziemienia, jeśli sa dwie obudowy to jeszcze gniazdo, wtyczka i kabel zasilający preampy.

Wiercenie we własnym zakresie, ale np można zamówić opcję frezowania w modushop'ie.

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

ahaja

Nie widzę dokładnie - powinno być zalewane.
W specyfikacji można wybrać stockowo do 2 napięć - w razie czego trzeba by ich podpytać o to dodatkowe uzwojenie.

christo

A do czego to trzecie zasilanie (12-14V)? Daj namiary na jakieś przykładowe trafo w przykładowym sklepie :)
to co podałem to toroid, 50VA i 2x18V na wyjściu
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

dyletant

Znalazłem coś takiego https://sklep.toroidy.pl/mobile/pl/p/TTSA0020---Transformator-AUDIO-TSA20VA---napiecie-do-50-V-/303  w opcjach wyboru podają że są linie napięcia 2x18v

Możesz podać przykładowe polecane omp ampy dla mm i mc np dla wersji low end i HiEnd?  Lub gdzie można poszukać jakiejś informacji o charakterze brzmienia?

Pstrykaczy do zmiany nastawien  się dopatrzelem od spodu plytki :).

ahaja

To trzecie uzwojenie to pomocnicze jak pisałem. Można zastosować do np sterowania przekaźnikami mutowania sygnału etc. by nie brać do tego napięcia z audio.
Nie podeslę bo takich raczej nie ma. Trzeba zamawiać. proste z uzwojeniem 2x18V są ale z dodatkowymi raczej nie ... bo to 'fanaberia'.

Tak. Tylko jak pisałem trzeba ich dopytać czy i za ile zrobią z dodatkowym uzwojeniem. Ono nie jest potrzebne ale może być użyteczne.
Proste kości to np NE5534. Sprawdzą się w MM jak i MC.
W MC z kolei fajnie zagrało np 1 LME49710 a 2 OPA627. Jako 1 można też dać OP27 z AD - więcej mięska.
Ja akurat wlutowałem switche od spodu bo mają być widoczne przez otwory w pokrywach. Można tradycyjnie i otwierać budkę.

ahaja

W 'razie gdyby co' to zamówienie zamykam w niedzielę.[/size][/color]

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

19 marca - na Świntygo Józefa!
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

tatachabera

Czy z ww dodatkami ( obudowy, kości, gniazda itd ) w wersji powiedzmy "żeby dobrze zagrało" koszt zmieści się w 1k ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

christo

Mnie wyszło, że powinno się zmieścić w 800-900 zł. Ja jestem praktycznie zdecydowany ale boję się lutowania SMD. Nie te oczy niestety...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Ganjor86

Długo dzisiaj myślałem i jednak wezmę ten kit. Jest opcja płatności przez PayPal i wysyłki do UK ?

ahaja

Ano tak. To już kwestia pesela ... a będzie coraz gorzej ...
Myślałem, że opisałem to pod koniec mojego opisu/wstępu z tym zamówieniem. Ale widać, pomyślałem ale nie wklepałem tego.

Żeby nie mnożyć wątków najlepiej będzie się w tym wpisywać, jeśli ktoś chciałby wejść w projekt.

>tatachabera
Myślę, że tak.

>Christo
No od tego mamy takiego np Rossmanna i tam są kukajki. Ja pod tym kątem zakupiłem +1,5 i jest OK.

>Ganjor86
Ja nie namawiam. Teraz po prostu będzie, potem już nie. Jeśli podołasz, albo ktoś znajomy.
Paypal - nie.
Przelew bankowy.
Wysyłka - jeśli nie zamkną granic etc to nie widzę przeciwskazań. Jednak koszt paczki będzie większy niż w Polsce.

tatachabera

Nikt nie chce się podjąć montażu  >:( Boją się chyba. Sam nie mam czasu ani odpowiednich umiejętności żeby podołać wyzwaniu. Muszę odpuścić.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

christo

A ja się skuszę. Następna okazja może się nie powtórzyć prędko - poprzednie zamówienie było parę ładnych lat temu. Na przedwzmacniacz typu Prelude (opisywany ostanio przez Piotra) i tak mnie nie będzie stać w najbliższym czasie... Jak nie będę dawał rady - zgłoszę się do kogoś o pomoc. Najwyżej. Przecież nic mnie nie goni - mogę się bawić choćby i pół roku. Poza tym nie muszę od razu składać MM i MC. Złożę najpierw MC a z MM się zobaczy. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

tatachabera

Cytat: christo w Marzec 17, 2017, 14:21A ja się skuszę. Następna okazja może się nie powtórzyć prędko - poprzednie zamówienie było parę ładnych lat temu. Na przedwzmacniacz typu Prelude (opisywany ostanio przez Piotra) i tak mnie nie będzie stać w najbliższym czasie... Jak nie będę dawał rady - zgłoszę się do kogoś o pomoc. Najwyżej. Przecież nic mnie nie goni - mogę się bawić choćby i pół roku. Poza tym nie muszę od razu skłądć MM i MC. Złożę najpierw MC a z MM się zobaczy.

Jeszcze dwa takie teksty i się skuszę  ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Piterski

Cytat: tatachabera w Marzec 17, 2017, 14:24tatachabera
Jak już będziesz miał ten kit to prędzej czy później znajdziesz kogoś kto Ci to poskłada.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dyletant

1. Christo
2. dyletant

Ja tam spróbuje. Mam nadzieję, iż nie nadwyrężając zanadto uprzejmości, wolnego czasu i cierpliwości szanownego projektanta uda się to uruchomić. Na deszczowe dni w sam raz zajęcie :).

Ganjor86

Chcę jeszcze tak na 100% potwierdzić że zamawiam jeden kit.