Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Można też..w piątek (weekendu początek)

drizzt

Koncert trio Wasilewskiego dziś w teatrze Roma.. Jestem pod ogromnym wrażeniem gry trio na obecnej trasie. Szczególnie Night Train To You i zaskakujące wykonanie Preludium c-moll Bacha sprawiły, że czas się zatrzymał. Poziom światowy był cały czas a chwilami to już kosmos jeśli chodzi o wzajemne zrozumienie i interakcję muzyków na scenie. Fantastyczny koncert a Wasilewski ujął mnie bardzo subtelnością, wirtuozerią i tym jak nieśmiały jest to facet.. dopóki trio nie wejdzie na prawdziwe obroty. Może by tak udać się do Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie 8 grudnia?
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

krzysiek

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

moon

#503
czerwiecc obrodzil w koncerty, byl juz ogloszony Mystic Festival, a tam chociazby King Diamond, potem Slipknot, Impact Festival z Toolem, no to do kompletu w czerwcu jeszcze Alice in Chains w Tauronie 11.06, to chyba razem do Impact Festyn
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

fotobia

10 lipca na Knopflera idę w Krakowie :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

Therion

Dziś byłem na koncercie Garou. Prezent.

Torwar. Koncert fajny. Gdybym chciał uzyskać identyczny dźwięk w domu (wiele osób uznaje koncerty za wzorzec brzmienia) to wystarczyłyby dwie najtańsze kolumny z bazaru + jakiś duży subwoofer.

Na uj mi lampa!?

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

malg

tylko że torwar - to nie jest wzorzec
nagłosnienie w tej sali/hali jest b. kiepskie

moon

Cytat: Therion w Listopad 05, 2018, 22:36Dziś byłem na koncercie Garou

kiedys sie smiano, ze on popularny jest chyba glownie w Polsce.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Therion

Prezent od córki :) Ale nawet sympatycznie było. Głos ma zajebisty, tylko jeszcze się nie zdecydował, który gatunek muzyczny preferuje i próbował we wszystkich.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

Cytat: Therion w Listopad 06, 2018, 11:42Prezent od córki  Ale nawet sympatycznie było. Głos ma zajebisty, tylko jeszcze się nie zdecydował, który gatunek muzyczny preferuje i próbował we wszystkich.

dla mnie estetyka jego muzyki zupelnie nieakceptowalna, ale to rzecz gustu.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Therion

Cytat: malg w Listopad 05, 2018, 23:45
tylko że torwar - to nie jest wzorzec
nagłosnienie w tej sali/hali jest b. kiepskie



Stodoła też nie, Ergo Arena też nie....


Waters w Krakowie zabrzmiał ok, można by traktować to jako wzorzec, ale np. Rammstein, gdybym chciał, żeby zabrzmiał tak samo w domu jak w Arenie, to musiałbym porwać membrany w kolumnach, tak, żeby wisiały farfocle.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

drizzt

Pomieszanie z poplątaniem Panowie. Wzorcem brzmienia może być koncert na instrumentach akustycznych, bez nagłośnienia, w naturalnej akustyce. A nie ten łomot, który nam serwują gwiazdy pop-rock w halach czy na stadionach - to bez znaczenia gdzie i jakie to gwiazdy. Nie powtarzajcie bez sensu jakichś haseł tylko myślcie co z czym, kiedy i dlaczego :)
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Therion

Nie powtarzamy żadnych haseł, tylko to, czym się niektórzy kierują dobierając klocki.

Fani metalu jak mają poskładać dobrze brzmiący zestaw? A fani muzyki elektronicznej? Co stanowi dla nich wzorzec - filharmonia? Już to widzę. Sprzęt skrojony pod muzykę poważną, zagra cienko w skrajnie różnych gatunkach muzycznych.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

malg

Cytat: drizzt w Listopad 08, 2018, 08:28
Wzorcem brzmienia może być koncert na instrumentach akustycznych, bez nagłośnienia, w naturalnej akustyce.
nie ma jednego wzorca,
dla róznych gatunków muzycznych
słuchacz oczekuje różnych wrażeń słuchowych
więc nie może korzystać z wzorca uniwersalnego

dino

Nagłaśnianie jest sztuką i śmiem twierdzić, że równie ważną jak to co jest "tworzone" na scenie.
Bo akustyk jest w stanie spieprzyć nawet najlepiej zagrane dźwięki.
Natomiast (wbrew temu co się wielu osobom wydaje) w drugą stronę tak łatwo nie jest.
Można "dodać talentu" pogłosem czy "schować" gorzej grająca gitarę czy słabszy wokal w tle.
Ale cudów nie będzie. Czyli powinien jak najwierniej przekazać to co idzie ze sceny.

Bardzo rzadko słyszałem ostatnio dobrych polskich akustyków.
Natomiast zachodnie ekipy nagłaśniające gwiazdy raczej sobie radzą.

drizzt

Cytat: malg w Listopad 08, 2018, 21:50
Cytat: drizzt w Listopad 08, 2018, 08:28
Wzorcem brzmienia może być koncert na instrumentach akustycznych, bez nagłośnienia, w naturalnej akustyce.
nie ma jednego wzorca,
dla róznych gatunków muzycznych
słuchacz oczekuje różnych wrażeń słuchowych
więc nie może korzystać z wzorca uniwersalnego


To prawda. Tyle, że po prostu nie da się wskazać naturalnego brzmienia syntezatora czy gitary elektrycznej z tysiącem efektów. Więc o jakim wzorcu mówimy? Nie ma i nie może tu być żadnego wzorca i o tym właśnie pisałem. Natomiast choć instrumenty akustyczne też mogą zabrzmieć różnie to możemy już mówić o naturalnym brzmieniu fortepianu, saksofonu, skrzypiec. Możemy tu mówić o pewnych wzorcach. I tylko tu. Natomiast muzyka z prądem i koncerty z nagłośnieniem to wolna amerykanka gdzie o żadnych wzorcach nie ma mowy bo brak jednego punktu odniesienia.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

dino

Jednym z koncertów, który mnie bardzo rozczarował był Ennio Morricone we Wrocławiu.
Było jak ..z CD.
Od koncertu oczekuje czegoś dodatkowego a nie zagrania nutka w nutkę.
Może podeszli do tego jak do muzyki poważnej .... 

Therion

Cytat: drizzt w Listopad 09, 2018, 09:08To prawda. Tyle, że po prostu nie da się wskazać naturalnego brzmienia syntezatora czy gitary elektrycznej z tysiącem efektów.



Gdy odpisałem tak komuś, to mnie chciał zjeść.

Dlatego uważam, że wykonanie na żywo, wcale nie jest jakimś wzorcem.

W filharmonii owszem, aczkolwiek i tam teraz wspomagają się mikrofonami i kolumnami. Ale mimo wszystko, najwierniejsza jest filharmonia / opera. Koncerty jazzowe owszem również o ile są wykonywane w niewielkich pomieszczeniach a nie na salach koncertowych.

W miarę miło wspominam koncert Bottiego (w przeciwieństwie do zapisu na CD gdzie przesterowano jego trąbkę) - zagrało wszystko równo.

Na Garou, trudno w to uwierzyć, np. nie było słychać perkusji i talerzy. O ile zwykle realizatorzy podkreślają ten instrument, to tu tylko słychać było stopę, nadającą rytm i koniec. Mimo, że facet walił w talerze, to w kolumnach żadnego tss tss nie było :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

dino

Może tak ma piosenka francuska bo z Patrycji Kass we WRO chciałem uciekać już po 15 minutach.  ;)
Ewidentnie akustyk dał d....


drizzt

Przecież piosenkę francuską można uprawiać nawet będąc Kanakiem.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

LampowY

Za godzinę na Saskiej Kępie. Ktoś się wybiera?


LampowY


LampowY

Rzeszów Jazz Festival 2018

W ramach festiwalu zostało jeszcze do posłuchania:

15 listopada - Underground Pub - Q Ya Vy

16 listopada - Teatr Maska - Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet

17 listopada - Teatr Maska - Piotr Wyleżoł Trio ft. Andy Middleton

18 listopada - Plaza Rzeszów - Soyka Collective

LampowY