NEOTECH NEMOS 3080

Zaczęty przez michał_flaga, Październik 24, 2017, 23:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: goostaw w Październik 25, 2017, 22:24
Tak na chłopską fizjologię - połączyć czarne na minus, czerwone na plus. ???Po co komplikowac
coś, co wygląda na proste i oczywiste. Ewentualnie, w ten sam sposób rozbić na bi wirning.
goostaw, przeczytałes wątek od począttku ?
Wyajsnienie dlaczego tak robimy w pierwszym wpisie - przeczytaj - to Ci się rozjaśni..


malg


michał_flaga

te dwa rozwiązania wydają się być na skrajach naszych poszukiwań. napiszcie, co myślicie o takim wyborze. chciałbym to połączyć dziś - jutro i wypożyczyć komuś wygrzany na weekend.


michał_flaga

Przewody głośnikowe są obecnie przygotowywane do odsłuchu, trwa ich równoległe wygrzewanie. Do testów trafią za +/- tydzień. Proszę wszystkich o cierpliwość.

gratefullde

Cytat: michał_flaga w Październik 31, 2017, 10:17
Przewody głośnikowe są obecnie przygotowywane do odsłuchu, trwa ich równoległe wygrzewanie. Do testów trafią za +/- tydzień. Proszę wszystkich o cierpliwość.

A czy będzie możliwość wypróbowania NEMOS 5080?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

michał_flaga

tak, jest także szykowany dla chętnych

MAC

Lchu, zajrzyj do mojego wątku ("bloga") proszę.

gratefullde

Cytat: michał_flaga w Październik 31, 2017, 16:37
tak, jest także szykowany dla chętnych
To ja jestem chętny :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Jedno pytanko!

U kogo jest i jakiej długości jest srebrny IC Neotecha?

Piterski

Jest z powrotem u źródła i ma 1m.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC


michał_flaga

trochę to trwało, ale w końcu mamy do dyspozycji dwa, nieco różnice się kable. dla przypomnienia poniżej "grafika" pokazujące sedno sprawy:




michał_flaga

... i krótki fotoreportaż z dzisiejszego, wieczornego "przesłuchania"


Bartolo

Cytat: michał_flaga w Styczeń 20, 2018, 21:28... i krótki fotoreportaż z dzisiejszego, wieczornego "przesłuchania"
A  jakie "konkluzje"...?
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

michał_flaga

do dyspozycji mieliśmy w sumie 4 przewody: Dwa "testowane" czarne Neo-Techy, trzeci - też Neo-Tech, ale tańszy i zbudowany z miedzi OFC oraz "referencyjny", który używany jest w tym sysemie od wielu lat i jego właściciel śmiało może napisać, że zna go "na wylot". Kabelki zostały dość starannie wygrzane, gospodarz zapewnił odpowiedni sprzęt audio, PGE dostarczyło prąd, a jeden z gości w małej, aptecznej butelce dostarczył nieco dobrego nastroju w płynie. Wśród nagrań pojawili się zacni, doskonale znani wykonawcy. Gospodarz jak zechce dopisze tytuły płyt...

Siadzące obok siebie 4 osoby nie mogą się mylić i w sumie nie ukrywam, że cieszę się z wyników. Teza została udowodniona, a najważniejszy wniosek płynący z tego doświadczenia jest taki, że warto eksperymentować - chociażby po to, aby mieć twardy argument w dyskusji lub audiofilskim sporze. Bez wątpienia inna niż logicznie zaproponowana przez producenta topologia, zmieniła brzmienie tego przewodu, i na dodatek zmieniła go na korzyść. Możemy spierać się co do procentowego udziału zmian różnych pasm w tej prezentacji, ale ich czytelność różnic była rzeczą oczywistą. Poczekam teraz na głosy pozostałych uczestniczących i zaraz dopiszę swoją sentencję.

   


   

miniabyr

Przyszli ,wypili ,pomarudzili i poszli . Ja dziś robiłem jako wtykacz kabli w odpowiednie dziury. A na serio te inne sposoby obrobienia żył tego kabla ,są tak wyraźne ,że nie mam mowy o audiofilskim voodoo . Dla mnie ciekawe doświadczenie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

O i jeszcze Marconi 6sn7. Cymes!

malg

W/g mnie kabel w "nornalnej" topologi, mówię o neotechu, zagrał "gorzej" niż ten "poskręcany", cokolwilek by nie znaczyło to "gorzej".
Po pierwsze, co rzuciło mi się w uszy, to dziwna separacja pasm wysokiego ,średniego i niskiego, jakby brak spójnoości grania,
dzis powiedziałem w rozmowie Pawłowi że to tak jakby trzy rózne nagrania grały w jednym czasie. Ja w tym przypadku stawiam na jakieś dziury w okolicy granic poniedzy pasmami lub conajmniej pomiędzy tysokim i średnicą. 
Po drugie wysokie i górna średnica były suchę, choć wydawało się. że niby blachy grają poprawnie, rozdzielczo, to jednak beż dźwięczności i  wypełnienia.
Po trzecie w basie brak było sprężystości i trochę go było za mało, ale za to był kontrolowany.

Neotech "poskręcany zagrał "lepiej od tego zwyczajnego i w/g mnie lepiej od tego którego używa Paweł na codzień
Wypełnienie na górze z rozdzielczoscią, fajna dźwieczna sredniac (to główna zaleta), oraz w/g mnie bardzo dobry bas,
Wadą w/g mnie było trochę za dużo, "fajnego" sprężystego basu, mogłoby być go minimalnie mniej

Pawła kabel był w rankingu trochę poniżej tego "lepszego" neotecha a biały neotech zagrał lepiej niż ten w "normalnej" topologii, w tym przypadku zagadałem się z Ondrejem i nie pamiętam szczegółów.

Co słuchalismy, niech napisze Paweł, bo on puszczał muzę, chyba Ninę Simone.





miniabyr

Słuchaliśmy płyty Giovanni Guidi Trio "City of broken dreams" -genialna płyta ,bardzo klimatyczna . Świetna do testów bo ma do zaoferowania masę szczegółów . A przede wszystkim to przepiękna muzyka !! Co do samego naszego spotkania ,to moja opinia jest następująca . Ten Neotech "poskręcany" brzmiał przyzwoicie ,ale nie na tyle dobrze ,abym chciał zmienić ten ,którego używam od co najmniej 5 lat . To musiało by być tąpniecie ,zmiana totalna z efektem "wow" abym podjął decyzję o zmianie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

ja zeby go zaaplikować musiałbym go,
po pierwsze spróbować u siebie
a po drugie, a może właśnie po pierwsze, usłyszeć jego cenę a nie jak gra, go chyba tani nie jest,
a mnie potrzeba trochę wiecej niż 2,5 m, poza tym ja taniofil

MAC

Jakby był puszczany w odsłuchy to pisze się na posłuchanie tego lepszego.

malg

Cytat: masza w Styczeń 21, 2018, 23:09
Jakby był puszczany w odsłuchy to pisze się na posłuchanie tego lepszego.
na razie wział go Ondrej, chyba potem chce go Paweł jeszcze posłuchać,
myśle że Lechu go udostępni :)

MAC

No i?
Jakieś nowe wnioski?
Może jest już wolny?

miniabyr

No qufa chciałbym go móc jeszcze posłuchać ! Bo na razie przepadł -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Uuuu, to szybko go nie kupię  ;D