Pink Floyd-ostatnia inkarnacja

Zaczęty przez jamówię, Listopad 09, 2016, 18:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Napiszę tak,jest bardzo OK. Co prawda mz,mastering WYWH i DSOTM bardziej pomógł obecnym wersjom,ale tegoroczne bicie The Wall jest w porządku. To co nie pozwala mi napisać,że jest marvelous,to fakt,że troche przkombinowali z vocalami,jest ciutkę za jasno i trochę podkrecone są sybilanty. Kolejny raz przekonuje sie,że użyto do tych wersji fantastycznego winylu. Jest cichuteńki jak ninja,w ogole nie słychać przesuwu igły,nic nie pyka,nic nie szumi. Polecam wszystkim,którzy nie mają The Wall z epoki,zamiast loteryjnie i za spory grosz kupować kota w worze,można bez kompleksów zachwycać sie wspólczesną wersją.

elem

Stare wydania są właśnie jaśniejsze, żywsze niż wersja The Wall z 2012. Wersja 2016 jest bliższa oryginałowi. Porównania starego wydania z 2016 robili też w RCM i opinie są podobne - dużo lepiej niż 2011, bardzo blisko oryginału.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Tomciu generalnie to moje zdanie znasz,ja uważam,że obecne wersje są świetne i ja osobiście nie czuję żadnego swędzenia,aby szkać wydań epokowych,żadnego. Wzorzec mam wbity poprzez wersję mofi na goldzie...cd ;D
Wysłuchane na Puccinim,CECu i Matrixach,zgadnij gdzie? :)

gratefullde

Ja mam poprzednie wydanie i muszę powiedzieć, że to jest, w porównaniu do oryginału z epoki, przymuł. Dlatego pewnie zanabyl bym od Tomasza by sprawdzić nausznie tę żywosc i ciut jaśniejsze brzmienie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: elem w Listopad 11, 2016, 14:17dużo lepiej niż 2011, bardzo blisko oryginału.
Czyli, że oryginał znów lepszy? A jak poligrafia?

elem

"bardzo blisko" czyli prawie tak samo. Trochę czyściej, oryginał "bałagani" w gęsto nagranych fragmentach.
Poligrafia ok. A co jest nie tak z poligrafią WYWH ?  Kolory inne?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

PF to chyba najczęsciej masterowana  kapela świata. Który to już master ?Drżyjcie fani co 5 lat trzeba wyskakiwać z kasy od nowa. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Wireless

Cytat: miniabyr w Listopad 11, 2016, 19:21
PF to chyba najczęsciej masterowana  kapela świata. Który to już master ?Drżyjcie fani co 5 lat trzeba wyskakiwać z kasy od nowa. :P

No właśnie chyba nie tak bardzo znowu. Na niektóre tytuły przychodzi czekać i czekać (np. Animals, MLoR, etc)... Niektóre są remasterowane permanentnie, swoją drogą (DSOTM) :)
Pozdrawiam, Wireless

elem

Cytat: miniabyr w Listopad 11, 2016, 19:21Który to już master

To wg mnie ten sam materiał źródłowy, tylko kto inny przygotowywał technicznie matrycę. I to słychać!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: elem w Listopad 11, 2016, 19:10
"bardzo blisko" czyli prawie tak samo. Trochę czyściej, oryginał "bałagani" w gęsto nagranych fragmentach.
Poligrafia ok. A co jest nie tak z poligrafią WYWH ?  Kolory inne?
Trochę inne. Kontrast jet przede wszystkim za mocny i nie widać szczegołów. Wygląda trochę jak przebitka z wydania licencyjnego.

rudy-102

Cytat: elem w Listopad 11, 2016, 19:10"bardzo blisko" czyli prawie tak samo. Trochę czyściej, oryginał "bałagani" w gęsto nagranych fragmentach.
No to muszę jutro w spokoju posłuchać mojego "The Wall". Jak za bardzo będzie mi skwierczał to zamowię nowe tłoczenie.

Piterski

Wczoraj słuchałem tej płyty z CD w klubie KAiM, a dziś winylka.
Kupiłem chyba pierwsze tłoczenie z Holandii.
Na pewno słucham tego ciszej i basu jest u mnie mniej ilościowo.
Jeśli nowe tłoczenia są warte zachodu to faktycznie nie ma co szukać całkiem drogich wydań z epoki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

Ja twierdzę,że są świetne. Tłoczenie jest nieprzeciętnie ciche,kompletnie nie słychać szumu przesuwu.

MAC

Cytat: Wireless w Listopad 11, 2016, 19:23Niektóre są remasterowane permanentnie, swoją drogą (DSOTM)
A i tak wzorzec jest jeden...




jamówię

Ja słyszałem,że te Japończyki grają za jasno. Nie mam,więc tylko trolluję ;D ;D

tatachabera

Jak sobie wspomnę moje pierwsze WYWH na vinylu ( początek lat 80 ) które było tak zdarte że trzaski funkcjonowały jako integralna, spójna cześć muzyki ..... hmm :) Najważniejsze wtedy było że grała muza  8) a teraz ....  :o. Aktualnie mam dwa wydania WYWH i oba brzmią wspaniale bo to przecież WYWH  ;D  8)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

rudy-102

Cytat: masza w Listopad 12, 2016, 09:35
Cytat: Wireless w Listopad 11, 2016, 19:23Niektóre są remasterowane permanentnie, swoją drogą (DSOTM)
A i tak wzorzec jest jeden...




Ten wzorzec widziałem w lutym w jednym komisie w Essen za 1100 euro. I na widzeniu się skończyło :(

MAC

Mi się kiedyś udało kupić za 200zł.
Chyba czas go przegrać na szpulę.

rudy-102

Cytat: masza w Listopad 12, 2016, 10:23Mi się kiedyś udało kupić za 200zł.
Pewnie w czasach kiedy wszystkie inne płyty chodziły po dwa złote. :)

jamówię

1100€ :o :o :o
Świat oszalał...

miniabyr

Pomijając brzmienie to pierwsze wydania zawsze będzie kolekcjonerskie . Lokata kapitału.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


elem

Nie ma żadnej. JPC wpisało na początku Warnera jako label. Potem chyba ktoś wpisał prawidłowo "Pink Floyd Records" (na początku 2016 były zmiany w warunkach dystrybucji między PF a WMG)  i mają dwie te same płyty w systemie pod różnymi indeksami.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


elem

Może to importowane wyd. USA?  Na forum Hoffmana odradzają tłoczenia US, europejskie ponoć lepsze.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe