Stoliki Audio

Zaczęty przez Achmed, Styczeń 04, 2016, 19:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Achmed

Witam .

Jako ze jest to forum dla ludzi chorujących na ciężką i niewyleczalną chorobę zwaną "audiofilstwo" myślę że utworzenie wątku o tematyce stolików audio będzie jak najbardziej na miejscu.

Prosił bym o dodawanie zdjęć własnych stolików , blatów antywibracyjnych do tematu w celu zebrania w całość

Zapraszam również do dyskusji na ten temat


Zacznę od Mojego stolika audio

Jest to stolik "soundstyle " który w pierwotnej wersji wyglądał właśnie tak


Po wprowadzeniu poprawek mojego pomysłu  teraz wygląda to  tak


Szklane blaty z szkła hartowanego zostały wymieniona na blaty z litego drewna orzecha amerykańskiego ( miękkie drewno które bardzo dobrze tłumi drgania )

cztery nogi ( rury ) zostały wypełnione suchy piaskiem w celu dociążenia oraz likwidacji rezonansu w tych właśnie nogach

dodatkowo na każdy z czterech blatów przypadają cztery kolce

na koniec wszystko postawiłem na 10 cm granicie  ;D

dodatkowo dac oraz przedwzmacniacz lampowy stoją na kolcach

kolejność wygląda u mnie tak

Podłoga>filc>granit>filc>podkładki>kolce>stolik>kolce>podkładki>filc>blat>filc>podkładki>kolce>urządzenie

Dziękuje i pozdrawiam  8)

frei

To ja, korzystając z okazji powstania stolikowego wątku, zadam pytanie treści następującej:

Czy wam też się zdarza, że drewniane blaty stolików po czasie ulegają... skurczeniu? Mam już drugi stolik pod audio, który po kilku miesiącach zwyczajnie się skurczył, przez co (nawet nie zauważyłem kiedy) kolce wyszły z miejsc i za diabła nie chcą trafić tam z powrotem. Brakuje im jakichś 50 mm. Zastanawiam się czy to normalne czy tylko ja mam jakiegoś pecha do tych stolików. Niby drewno pracuje, ale kurde bez przesady...

PS. Jako że jest to mój pierwszy post na forum, to witam się grzecznie, dzień dobry wieczór :)
A słucham sobie na: Vienna Acoustics Liszt / AKG K701 + Yamaha A-S3000 + CD NAD 546 / Teac TN-300 (AT440MBL) / Bluesound Node 2 (Tidal) + DAC Hegel HD20 + Kable: Nordost Purple Flare / RCA Audioquest Colorado / XLR Audioquest Earth / Melodika MDP20

Jakub

Tak się dzieje jak drewno jest niedosuszone przed obróbką. Lite drewno na meble lub podłogi powinno mieć nie więcej niż 7% wilgotności. Po sezonowaniu powinno się je dosuszyć do właściwego poziomu w specjalnej suszarni. Skoro zrobiło ci się coś takiego, to znaczy że producent zbytnio oszczędza na materiale.

(Ja sezonowałem deski jesionowe na podłogę przez 3 lata, a potem spędziły jeszcze ponad 2 miesiące w suszarni).

szczemirek

"Brakuje... jakichś 50 mm" w kilka miesięcy!
Zakładam, że po paru latach zniknie całkowicie! Strach się bać! :o

tatachabera

Jestem w trakcie zamówienia ( projektu ) stolika. Czy ktoś z Was posiada stolik o wysokości około 95 cm i mógłby wkleić tutaj zdjątko takowego. Chciałbym zobaczyć jak taka konstrukcja ( moim zdaniem dość wysoka ) prezentuje się ze sprzętem. 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Piterski

Mój ma 88cm do powierzchni górnej płyty marmurowej.
Co bym zmienił? na pewno dał większe odstępy pomiędzy półkami.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tatachabera

Wielki dzięki!
Jakiej grubości masz półki i z czego zrobione ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Piterski

Półki ze sklejki dębowej, oklejone naturalnym fornirem.
Grubość standardowa dla sklejki około 19mm.
Wykończenie w kolorze to już moja robota. Na górze mam płytę granitową 20mm leży na podkładkach bo jest większa od półki pod nią i chodziło o to by się nie opierała na szczycie nóg.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tatachabera

Mój ma wyglądać jak na załączonym projekcie. Wydaje mi się trochę za wysoki o jakieś 8-10 cm. Zastanawiam się czy żeby zejść z wysokości zmniejszyć prześwity czy użyć cieńszych półek?

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Piterski

Jak masz już docelowy sprzęt to prześwity duże nie będą Ci potrzebne.
Nie mniej jednak jak 5-6 cm luzu by wytrzeć kurz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: Piterski w Wrzesień 22, 2016, 10:04Jak masz już docelowy sprzęt
Ja tak myślałem przy pierwszym stoliku ;) . Efekt jest taki że robiłem drugi ;D . No ale ja często miewam nervosa :).


tatachabera

Cytat: Piterski w Wrzesień 22, 2016, 10:04Nie mniej jednak jak 5-6 cm luzu by wytrzeć kurz.

Wg tego to prześwity są teraz w sam raz - zostaje po około 5-6 cm. Chyba będę musiał użyć cieńszych półek.

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Cytat: kawosz w Wrzesień 22, 2016, 10:12Ja tak myślałem przy pierwszym stoliku  . Efekt jest taki że robiłem drugi  . No ale ja często miewam nervosa .

Jeśli możesz to wklej zdjątka jednego i drugiego. Takie doświadczenia są bezcenne.
Zresztą fajnie jakby więcej osób zaprezentowała tutaj swoje stoliki. Można wtedy skonfrontować własną wizję-projekt z gotowymi rozwiązaniami. 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

moon

ja mam dwa, z czego jeden na razie w piwnicy, taki http://sklep1625504.home.pl/pl/p/Model-T1/74, drugi tylko pod gramofon, zrobil mi znajomy stolarz, mam taki jak na obrazku z prawej to projekt, na zdjeciu oryginal, ale nie wiem, czy cos widac, wzmak tez nie ten co trzeba ;) drewno to o ile pamietam jesion, wysokosc bodajze 60cm
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: tatachabera w Wrzesień 22, 2016, 10:19
Cytat: Piterski w Wrzesień 22, 2016, 10:04Nie mniej jednak jak 5-6 cm luzu by wytrzeć kurz.
Myślę, że 40mm na półkę to jest dużo.
Jeśli planujesz je z sklejki to spokojnie powinno Ci wystarczyć mniej.
Na rysunku proporcje masz całkiem przyjemne dla oka.

Wg tego to prześwity są teraz w sam raz - zostaje po około 5-6 cm. Chyba będę musiał użyć cieńszych półek.


Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tatachabera

Cytat: Piterski w Wrzesień 22, 2016, 12:24Myślę, że 40mm na półkę to jest dużo.
Jeśli planujesz je z sklejki to spokojnie powinno Ci wystarczyć mniej.

Wybór 40mm grubości półek padł głównie ze względów estetycznych, wizualnych.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Przy nieizolowanych półkach, dobrze by było położyć jeszcze jedną dechę na jakiś absorberach. Na każdej z półek. Czyli zrobić coś w rodzaju platform antyrezonansowych, antywibracyjnych.

Pod AF może być arcyciekawie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Moon, nie powiesiłeś Philipsa? Boisz się? Nie bój  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

nie mam teraz kiedy, a od wczoraj glowy, sprawy rodzinno-zdrowotne, moze w weekend.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tatachabera

Arek jako prezes daj przykład i wklejaj swój stolik.Towarzystwo się ociąga może potrzeba motywacji ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Będę dziś robił przemeblowanko w gratach to wrzucę. Kurz zetrę :) Odpadnięte panele poprzyklejam :)  Ale tak poza tym ja to mam podstawowego ROGOZ-a. Trochę robionego na wymiar.

Coś w ten deseń tylko jedno piętro mniej, czarna rama, czarne szkło. Przy czym na górę dałem jakąś płytę meblową 3 cm.
http://www.rogoz-audio.com/Products/7/24/STOLIK-ANTYWIBRACYJNY-ROGOZ-AUDIO-4QG3.html
Układ podparć dał mi w kość gdy chciałem w tylnych narożnikach coś cięższego postawić. Płyta zaczęła się odkształcać. Jakby szykowała się do odlotu na zimę :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Tutaj widać o co chodzi z podparciem. Pewnie układ coś tam nie rezonuje, ale jest nieefektywny, utrudnia dojście z tylu z kablami. U mnie np. trzeba celować wzmacniaczem między wtyki RCA, a wtyki kolumnowe- bo noga stolika. Jeśli dodać do tego, że na 6 gniazd w które wchodzą stożki, odkleiło się 5...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Mam szafkę, którą zrobił mi kolega stolarz, po taniości i bez wodotrysków.

Wysokość półek ustalałem sobie pod elektronikę Rotela, tam gdzie stoi Nuda dałem w ciemno wymiar na wyższą półkę. Sprzętu ciągle przybywa, półka już nie mieści wszystkiego (tuner pod półką, dac gdzieś tam się wala).

Nóżki regulowane na śrubach. Miały być kolce, ale się nie ogarnąłem. Do śrubek przykleiłem filcu, dobra rzecz przy przesuwaniu po panelach. Nieco dalej zaczyna się dywanik, więc nie jest tak surowo.

Te srebrne rurki są prosto, teraz widzę na pierwszym zdjęciu, że coś krzywulaśnie wyszło... gówniany aparat.

Zasadniczą wadą tej półki jest to, że nie mieszczą się na niej dwa, albo jeszcze lepiej, trzy gramofony...







Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

tatachabera

Cytat: blackholesun w Wrzesień 22, 2016, 13:58Zasadniczą wadą tej półki jest to, że nie mieszczą się na niej dwa, albo jeszcze lepiej, trzy gramofony...

Z tą myślą planowałem swoją, zawsze możesz zamówić u stolarza drugą identyczna i postawić obok.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

krzysiek

Cytat: tatachabera w Wrzesień 22, 2016, 14:09
Z tą myślą planowałem swoją, zawsze możesz zamówić u stolarza drugą identyczna i postawić obok.

Tylko mój gabinet to dość małe pomieszczenie i trochę ciężko będzie mi się dostać do tych półek za sprzętem...
inna opcja jest taka, by pogonić jedną i drugą Regę i zostać tylko przy Sony :)
...no tak ale potem pewnie i tak kupię następny grajek... :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun