Stoliki Audio

Zaczęty przez Achmed, Styczeń 04, 2016, 19:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomcio

Już dawno chciałem sobie zrobić zgrabny stolik. Spodobał mi się prezentowany w tym wątku Audio Philar więc postanowiłem zrobić wariację na temat. Ze strychu wytargałem sklejkę i jakąś belkę.
No i wyszło coś takiego:
Jak się wstawia zdjęcia pomiędzy tekst ?

Pboczek

Całkiem zgrabny :np:.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

tomcio

Po lewej będzie półka na winyle.

cortes

Wyszedł bardzo ładnie  :np:

paul_67

Myślałem,że pokażesz co było między tą belką pokazaną na pierwszym zdjęciu a gotowym stolikiem.Też czasami zajmuję się stolarką i jestem tym zainteresowany.Pozdrawiam serdecznie :)

GB

Cytat: tomcio w Marzec 28, 2021, 00:11
Już dawno chciałem sobie zrobić zgrabny stolik. Spodobał mi się prezentowany w tym wątku Audio Philar więc postanowiłem zrobić wariację na temat. Ze strychu wytargałem sklejkę i jakąś belkę.
No i wyszło coś takiego:
Jak się wstawia zdjęcia pomiędzy tekst ?
Gratulacje, fajny mebel.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

tomcio

Cytat: paul_67 w Marzec 28, 2021, 12:08
Myślałem,że pokażesz co było między tą belką pokazaną na pierwszym zdjęciu a gotowym stolikiem.Też czasami zajmuję się stolarką i jestem tym zainteresowany.Pozdrawiam serdecznie :)
Jak powiecie mi jak wstawiać zdjęcia między tekst to pokażę co było między pierwszą belką a gotowym stolikiem. :)
No bo co kurde, kilka postów mam zrobić ???

Piterski

Inaczej się nie da, chyba że wstawisz zdjęcia z zewnętrznego serwera, a nie jako załączniki na forum.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomcio

No dobra :)
Były dwa założenia: miało to być budżetowe DIY i miało przypominać stolik Audio Philar przy zachowaniu kontrastu kolorów nóg i blatów. Blaty chciałem zaolejować na "jakiś rudy" a nogi miały być zaolejowane olejem bezbarwnym.

Wziąłem się do roboty i po około pół godziny  8) belka była oszlifowana, sklejka pocięta i pierwszy blat się kleił.

tomcio

Teraz musiałem się zastanowić jak blat wpuścić w nogi. Z pół dnia myślałem i robiłem różne próby. Zagłębienia w nogach próbowałem wyfrezować, ale z frezarką "w łapach" wychodziło krzywo jak cholera, a nie chciało mi się budować odpowiedniego stołu.
Swarzędz stolarzami stoi i jeden z nich (znajomy znajomego) miał odpady okleiny (chyba olchowej). Postanowiłem więc, że powycinam z belki właściwe nogi wchodzące pod blat i dodatkowo "elki", które po przyklejeniu do nogi pozwolą uzyskać właściwy efekt. Całość miała być później pokryta tą okleiną.
Po sklejeniu i przeszlifowaniu, jeszcze przed okleinowaniem ale już z kolcem  ;) noga wyglądała tak:

tomcio

Tak mi się to spodobało, że jak najszybciej chciałem zobaczyć efekt końcowy pierwszego najniższego segmentu.
Szybko położyłem okleinę, przeszlifowałem i zaolejowałem wszystkie elementy, tak szybko, że zapomniałem zrobić zdjęcia z okleinowania.
Mam fotki częściowo zaokleinowanych nóg od kolejnego segmentu. Okleina jest tylko na widocznych bokach ponieważ nie miałem jej wcale za dużo.

tomcio

Ale wróćmy do segmentu pierwszego.
Po zmontowaniu trafił mnie szlak i jasna cholera.
Okazało się, że nogi pokryte olejem bezbarwnym zżółkły i nie uzyskałem odpowiedniego kontrastu. Sami zobaczcie, surowy klocek pod ściskiem stolarskim wygląda o niebo lepiej.
Całe szczęście, że zrobiłem tylko cztery najkrótsze nogi.

masza19

#237
 :np:

tomcio

#238
 :np:

Te żółte nogi wyglądały tak okropnie, że natychmiast zmyłem z nich olej benzyną ekstrakcyjną, przeszlifowałem do "żywego" i zacząłem kombinować z kolorami na tylnej stronie segmentu.
Ostatecznie wybór padł na białą bejcę wodną, którą później chciałem pokryć lakierem akrylowym bezbarwnym matowym.

tomcio

Efekt kolorystyczny chciałem zobaczyć na kolejnym segmencie więc kilka szybkich ruchów i ...

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomcio

Pozostało więc zmontować trzeci segment, położyć ostatnie warstwy oleju na blatach i lakieru na nogach, zamontować kolce i maskownice śrub na ostatnim segmencie (znalazłem takie coś dopiero w Leroyu).

tomcio

Przy okazji budowy tego stolika znalazłem jedyne właściwe zastosowanie kolumnowego podnośnika samochodowego

tomcio

A wczoraj popołudniu przyciąłem a w czasie meczu naszych kopaczy nożnych zmontowałem półkę na winyle.
Mam teraz sporo miejsca na nowe, a ponieważ nie kupuję wszystkiego co mi w ręce wpadnie to jakiś czas ta półka będzie się zapełniać.

vasa

Fajnie to wyszło [emoji106]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

jakie są wymiary blatu?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kefas

Bardzo ładnie, gratulacje :np:

Piterski

Czy z boku widać kolumny Twojego projektu?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomcio

Cytat: moon w Marzec 30, 2021, 09:33
jakie są wymiary blatu?


125 x 46 cm

Cytat: vasa w Marzec 30, 2021, 08:59
Fajnie to wyszło [emoji106]

[emoji486][emoji1660]



Cytat: kefas w Marzec 30, 2021, 10:08
Bardzo ładnie, gratulacje :np:

Dzięki

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand