Pre LAR LPS-1 made in Poland

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2014, 08:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marbo5

Hej, jest jeszcze Haiku Audio. Ja mam Sol MM. Wcześniej testowałem LPS1 i moim zdaniem Haiku wypada dużo lepiej pod względem dynamiki i selektywności. Porównanie było na wkładce Ortofon 2M Red albo Bronze. Wadą jest brak ustawień, ale jak spasuje się z wkładką to jest rewelacja. Każdy potencjometr, przełącznik czy co tam jeszcze siedzi to dodatkowy problem w torze. Usuwając go zawsze jest lepiej tylko tracimy uniwersalność urządzenia. Ale moim zdaniem (a jak widziałem w powyższych wpisach nie tylko moim) warto.
Wersji MC nie słuchałem bo nie mam takich wkładek, a to co słyszę w tym zestawieniu powoduje że nie szukam niczego.
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

Therion

Cytat: Bipo w Luty 16, 2020, 23:23
Czyli jakbym chciał pójść w polepszenie lar to kierować się ku zakupie Ortofon verto. Czy mógłbyś ogólnie napisać co głównie poszło na plus po wpięciu tego ortofon do lar-a?
dzięki i pozdrawiam


Panowie pewnie Ci zaraz kwieciście odpiszą, ale póki co, ja napiszę, co u mnie się zmieniło po wpięciu SUT (miałem i AT i małe ortofona). A zmieniło się dokładnie NIC. Wzrosła głośność na wejściach pre, to jasne (dlatego padł LAR), ale po ściszeniu wzmaka do poziomu, na którym zwykle słucham, nie zmieniło się nic - ani dynamika, ani scena ani barwa brzmienia. Nie popsuło, ale i nie poprawiło. Za to zmiana PRE daje dużo.
Jak napisałem, miałem też lampowe pre z trafami lundahl. W środku 2x ECC83, wszystko w miedzi - miód malina. Powinno być dynamicznie i ciepło. Nie było. Było zimno i skromnie.

Dopiero ten PH-10, "złota notatka " :) zagrała tak, że nogi pode mną się ugięły. Kupiłem i ma tak zostać. Więcej nie potrzebuję.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

dolaczam do klubu LPS-1, trafil do mnie od Rudego, pierwsze wrazenia pozytywne:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Efekty specjalne jakie miałeś z poprzednim jak rozumiem się nie powtórzyły?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

no nie, brumienia w takiej skali jak dotychczas (tzn. w Retro tego nie mialem kiedys, az sie pojawilo) nie ma, mam delikatny 'szumik', ale to moze byc kwestia lamp. Ogolnie niebo a ziemia w tym aspekcie, brzmieniowo, po krotkim odsluchu nie narzekam, a mozliwe, ze sklonie sie by powiedziec, ze troche lepiej jest, ale to za jakis czas
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Panowie, chwileczkę, a czy moon nie powinien grać na moon'ie jak na Moona przystało? ;)

robiz

Hej

Macie jakiś pomysł na " niedogadywanie sie " LAR'a z Regą P3.
Po podłączeniu , wkładka MM, i przy dość dużym poziomie wzmocnienia przez wzmacniacz, słychać brumienie, czy podobny hałas.
Zasilanie odsunąłem od jednostki głównej, ale dużo to nie dało.
Wzmocnienie w pre ustawione jest dość blisko minimum, bo dla Ortofona 2M nie trzeba więcej.

W akcie desperacji , podpiąłem bolec uziemienia w pre do obudowy filtra /listwy zasilającej Filtercon'a i to dało znaczący spadek " brumienia"
Ale i tak korzystając ze stopnia phono w moim wzmacniaczu Rotel RA-12 , nie ma tego efektu, jest tylko lekkie szumienie przy dużym wzmocnieniu.
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Piterski

Próbowałeś bawić się odpinaniem masy i podpinaniem je np. do wzmacniacza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

robiz

Cytat: Piterski w Luty 17, 2021, 13:57
Próbowałeś bawić się odpinaniem masy i podpinaniem je np. do wzmacniacza.


Tak, łączyłem bolec pre z bolcem wzmacniacza, ale nic to nie dało.
Większy efekt, pozytywny , dało własnie połączeni bolca pre z metalową obudową tej listwy zasilającej.
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Piterski

Może interkonekty zbierają jakieś śmieci.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

robiz

W Redze sa ich firmowe interkonekty, bez możliwości zmiany, tam masa jest poprowadzona własnie tymi kablami połączeniowymi.
Ale gdy to były te kable, to również po podpięciu Rotela i jego wejscia phono tez by była " kicha ", a jest ok.

Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Kawas

Heja!
Odgrzewam trochę temat - od kilku dni mam na testach prototyp LAR lps2 - jeśli ktoś byłby zainteresowany, to mogę podzielić się spostrzeżeniami, bardzo pozytywnymi z resztą :)

vasa

Cytat: Kawas w Marzec 10, 2024, 10:10Heja!
Odgrzewam trochę temat - od kilku dni mam na testach prototyp LAR lps2 - jeśli ktoś byłby zainteresowany, to mogę podzielić się spostrzeżeniami, bardzo pozytywnymi z resztą :)

Dziel się :-)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kawas

#639
Ok - wrzucam moje spostrzeżenia, które opisałem wczoraj na forum audiostereo ;)

Witam.
Wrzucam krótkie sprawozdanie z amatorskich testów wzmacniacza gramofonowego LAR LPS-2 - i to o ile się nie mylę – pierwszego na tym forum
A może pierwszego wszędzie hehe.

Na wstępie przesyłam wielkie podziękowania za udostępnienie sprzętu do testów Kubie (nick: życie to gra).
Kilku z Was zna go osobiście i zapewne podzieli moją opinię, że takiego kulturalnego, uczynnego i sympatycznego człowieka ze świecą szukać!
Kuba sam przywiózł mi sprzęt pod wskazany adres i użyczył go całkowicie za darmo – bez kaucji, itp.!
Aha, i nie na 2-3 dni tylko niemal 10.
W dzisiejszych czasach rzecz niespotykana – wielu sprzedawców – tych mniejszych i większych powinna się od Kuby uczyć takiego podejścia do potencjalnego klienta.

Także – Kuba wielkie dzięki za całą akcję!

Użytkuję lps1 od 2021 roku, przerobiłem na nim kilka (niewiele) wkładek mm oraz jedną mc. Mój gramofon to Thorens TD-318, obecnie gram na Ortofon
2m black i do momentu wypożyczenia prototypu LAR lps2 byłem bardzo zadowolony z brzmienia mojego zestawu.
Poza wyżej wymienioną sekcją gramofonu w jego skład wchodzi:
- streamer/pre Atoll ST200SE,
- końcówka mocy Atoll Am200E,
- kolumny Amphion Argon 3ls.

Na początek kilka słów o lps2:
- zarówno zasilacz jak i samo pre jest większe i cięższe w porównaniu do poprzednika – jak wiadomo dobre i osobne zasilanie to jest to co lubimy w naszych gratach,
-pre ma wyjścia xlr,
-wtyki rca są wysokiej jakości.

Nie jestem specem w opisywaniu wrażeń akustycznych, ale co ,,rzuca się w uszy" przy przesiadce na lps2 to:
-przestrzeń,
-dynamika,
-detal,
-porządek w przekazie.
Dźwięki wybrzmiewają swobodnie, słychać więcej ,,smaczków", przy niższych poziomach głośności dźwięk jest bardziej dynamiczny, czytelny.
Wokale mają więcej życia, scena jest głębsza i szersza.
Przesłuchałem niemal całą moją skromną płytotekę i każda płyta brzmiała lepiej i ciekawiej.
Odkrywanie płyt i muzyki na nowo i przyjemność ze słuchania winyla – tak po krótce określiłbym pre LAR lps2.
Serio przez ten czas ani razu nie myślałem o słuchaniu muzyki ze streamera .

Po kilku dniach słuchania wpadłem na pomysł, aby zrobić kolejny test – mianowicie sprawdzić jak lps2 radzi sobie z wkładką MC.

Szybki telefon do kumpla, który posiada gramofon z wkładką Hana EL i gra na pre gramofonowym – no jakim? ;)

Zgadliście – LAR lps1.
Siłą rzeczy kumpel wie jak lps1 gra w jego zestawie, tym bardziej był ciekaw lps2.
Szybkie wpięcie lps2 w jego tor audio (gramofon pro-ject, pre Roksan kandy, końcówka Atoll Am100 i kolumny Zoller Onyx).
Kumpel zapuścił muzykę – zaczęliśmy od  Daft Punk ,,Random access memories" -  efekt był obłędny.
Kto miał okazję słuchać Zollerów – wie na bank z jakim rozmachem grają te kloce.
Ściana dźwięku oparta o solidną podstawę basową.
Spostrzeżenia kolegi po przesiadce na lps2 w jego systemie były podobne do moich w moim systemie.
Wiecie o co chodzi? Na bank wiecie!

Z mojego odsłuchu – na MC ten pre dopiero pokazuje klasę. Mój kumpel okreśił to jakby oglądał koncert na żywo, baa użył nawet porównania, że czuł się jak w topowej restauracji, gdzie przyniesiono mu danie kompletne pod każdym względem i grzechem byłoby dodać szczyptę jakiejkolwiek przyprawy – o!
Ma gadane skubany!

I to tyle!
Jeszcze raz wyrazy uznania dla P. Czyżewskiego za tak kompletny produkt i wielkie podziękowania dla Kuby.

GregWatson

To był prototyp czy już wersja ostateczna?
Kiedy a może już jest dostępna? Jeśli tak to gdzie?
Jaką przewiduje się cenę ostateczną?

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kawas

Tak to był prototyp, wersja ostateczna będzie niebawem - myślę, że trzeba pytać bezpośrednio u producenta, o cenę też :)

vasa

No to chyba trzeba posłuchać🙄
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

A jakaś fotka może? Czy to tajemnica zawodowa?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kawas

Póki co tajemnica zawodowa, urządzenie jest znacznie większe, zwłaszcza sam przedwzmacniacz.

GregWatson

Tak się domyślałem. Może to jeszcze nie jest wersja ostateczna. I fajnie. Postęp jest. Czekam na pełną wersję.
Trochę tego i trochę tamtego też.