Klipsch Heresy I II III

Zaczęty przez Jamówię, Grudzień 26, 2016, 11:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

osiek

Kup i opisz wrażenia jak współpracuje z A2 ;)

paul_67


osiek

Jak dobra cena na II i w dobrym stanie to chyba bym brał II. Jak to nie będzie to, to sprzedasz ;)

cdt

Ja odnoszę wrażenie że wszystko co nowe z seryjnych produkcji  jest coraz gorsze . Choć zapewne nie ma reguły . Bierz tańsze .

osiek

Tez mam podobne odczucie, choć raczej tłumacze sobie, ze coraz droższe czami absurdalnie droższe.

paul_67

Tak, sprzedam któremuś z Was :)

JANUSZ003

Wrażenia hmmm  :) jak dla mnie to był strzał w dziesiatkę po pierwszy odsłuchu w sklepie od razu poczułem mięte wiecie motyle w brzuchu i takie tam  ;) ;D Wiedziałem że chce je kupić niestety na rynku wtórny nie ma ich w ogóle na e bay są taniej ale z tym transportem i kurierami jest różnie może sie udać  ale jest też duże prawdopodobieństwo że przyjdą uszkodzone . W sumie zrobiłem tak jak napisałem post wcześniej  i stałem się ich posiadaczem . Różnica między e bay a polską dystrybucja wyniosła 1 tyś zł więc zważywszy na gwarancje myślę ze warto . Co do wrażeń sonicznych cóż w mojej opini kolumny te kochają scene , przestrzeń , wokal szczególnie kobiecy, jazz , blues z rockiem też daja radę ale to nie jest typowy głośnik do rocka .  Co forniru bardzo delikatny trzeba bardzo uważać . Kolejna sprawa ja pomimo że świetnie daja radę sobie na podłodze postanowiłem dać je na podstawki (zamówiłem takie niskie około 40 cm u stolarza ) . Scena i przestrzeń stają się w mojej oceni jeszcze lepsze ale jest trochę mniej basu . Czego mi w nich trochę brakuje ? Mogło by być więcej basu . No ale wiecie za niecałe 8 tyś wszystkiego mieć nie można :) Generalnie ja jestem z nich bardzo zadowolony sa troche specyficzne i zwyglądu i troche z brzmienia ale mi to odpowiada .

LampowY

Ja słyszałem, że II należy unikać. Najlepsze ponoć I bo z bezkompromisowych czasów. II zrobili księgowi dla zmaksymalizowania zysków. Przy III jako zadośćuczynienie za audiofilskie krzywdy wyrządzone IImi zwolniono kilku marketingowców a zatrudniono jednego inżyniera  ;D

wiki

Poproszę zdjęcia.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

No i [wulgaryzm] co robić? Tak wygląda góra jednej z II...

cdt

jak to co kwiatka postawić  ;D >:D

LampowY


paul_67

Nienajlepiej to wygląda, prawda?

LampowY

Cytat: paul_67 w Czerwiec 16, 2019, 14:03
Nienajlepiej to wygląda, prawda?

Mam zbędne myszy Enterq. Największy model.
Słać?  ;D


paul_67

Cytat: LampowY w Czerwiec 16, 2019, 13:51Ja słyszałem, że II należy unikać. Najlepsze ponoć I bo z bezkompromisowych czasów. II zrobili księgowi dla zmaksymalizowania zysków. Przy III jako zadośćuczynienie za audiofilskie krzywdy wyrządzone IImi zwolniono kilku marketingowców a zatrudniono jednego inżyniera  ;D
Piszesz to poważnie czy jaja sobie robisz?

LampowY

Cytat: paul_67 w Czerwiec 16, 2019, 14:05
Cytat: LampowY w Czerwiec 16, 2019, 13:51Ja słyszałem, że II należy unikać. Najlepsze ponoć I bo z bezkompromisowych czasów. II zrobili księgowi dla zmaksymalizowania zysków. Przy III jako zadośćuczynienie za audiofilskie krzywdy wyrządzone IImi zwolniono kilku marketingowców a zatrudniono jednego inżyniera  ;D
Piszesz to poważnie czy jaja sobie robisz?

Z tym że podobno najsłabsze są II pisze poważnie. Zasłyszane od kilku osób, które są  fanami Klipscha.
Zaznaczam, że zasłyszane. Sam nie miałem okazji.

paul_67

No to chyba pozostają III ze sklepu :)

osiek

Cytat: paul_67 w Czerwiec 16, 2019, 14:01
No i [wulgaryzm] co robić? Tak wygląda góra jednej z II...
To te z G. Śląska co są za niecałe 4000?

paul_67

To te.Negocjowałem cenę, ale w dalszym ciągu nie wiem czy je brać.

LampowY


Piterski

No ze sklepu nowych III to za mniej jak 8 tyś nie wyrwiesz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Cytat: LampowY w Czerwiec 16, 2019, 14:15Odsłuch to podstawa.
Słuchałem III i płyty, bodajże pierwszej, Grand Funk i mnie [wulgaryzm] strzelił.Przeniosłem się w lata siedemdziesiąte!

paul_67

Cytat: Piterski w Czerwiec 16, 2019, 14:16No ze sklepu nowych III to za mniej jak 8 tyś nie wyrwiesz.
Na wstępie dostałem upust 10 procent od 10 koła.

cdt

Paweł charakter grania będzie podobny . Jedne i drugie to papier w dość sporej obudowie . Stare możesz sobie dostroić na zwrotnicy . Ja bym brał stare .

JANUSZ003

Cytat: osiek w Czerwiec 16, 2019, 14:10To te z G. Śląska co są za niecałe 4000?

A nie są one po jakiś przeróbkach ?