Wkładka MC do 2 tysiecy pln

Zaczęty przez Michał, Styczeń 31, 2018, 12:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Cytat: vasa w Styczeń 31, 2018, 19:52
Cytat: Michał w Styczeń 31, 2018, 19:49No i co teraz?
Teraz kup Ortofona ;D
Którego?Krzysiek poleca Rondo,najlepiej Bronze,ale Red też może być.Mam w związku z tym pytania,ta wkładka waży 10 g sporo,da się ją zrównoważyć?ale jest też cholernie wysoka i boje się,że regulacja VTA w tym Michellu,może okazać się "za krótka" Sorry za lamerskie problemy,no ale takie mam...

Michał

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 31, 2018, 19:58
Jeżeli nie masz podziałki na przeciwwadze i nastawiasz nacisk pokrętłem to najpewniej masz sprężynę, która aktywnie dociska igłę. Upraszczając- to Rega i taki układ słyszał ahaja. Ale wątpię by słyszał Michella, a ten coś tam nabroił jeszcze w ramieniu. No nie wiem. No risk no fun ;)

Ale system AS jest identyczny jak w ramionach Rega,regulacja w pionie od 0/3

Michał


cdt

 >:( W sklepie z linka Vasy jest DL 304  >:( >:( . To bardziej ceniony Denonik od 103 w kręgach maniaków denonowych   >:( .
ps. Michał słuchałeś już DL 301 od Tomasza ?
ps. 2 . Dziś odebrałem z poczty nową 103R od jukiego . Ja bez tej wkladki nie mogę się obejść  :P .

vasa

Cytat: Michał w Styczeń 31, 2018, 20:03Nie wiem,nie gadaliśmy o tym naboju
Ta wkładka wydaje się być naprawdę dobra dla Ciebie. Podatność 15 ładnie się zgra z ramieniem 12g. Impedancję wewnętrzną ma pewnie ok 6ohmów to 100-200 ohmów na pre też masz. Napięcie wyjściowe 0,5mV spokojnie można obsłużyć.
Sprzedawca zaufany to jak pisze że po retipie to po retipie.
Ortofon, jak to Ortofon, zagra uczciwie całym pasmem. Nie będzie marudził na basie ani fałszował na średnicy.
IMHO to jest dobra oferta.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Michał

Cytat: cdt w Styczeń 31, 2018, 20:19
>:( W sklepie z linka Vasy jest DL 304  >:( >:( . To bardziej ceniony Denonik od 103 w kręgach maniaków denonowych   >:( .
ps. Michał słuchałeś już DL 301 od Tomasza ?
ps. 2 . Dziś odebrałem z poczty nową 103R od jukiego . Ja bez tej wkladki nie mogę się obejść  :P .
A żeś mi pomógł...Wieszać 103r na Technoarmie,czy nie? Dl 304 na pewno będzie pasować,ale jaki ma charakter grania?Od Tomasza nie mam wkładki,bo Tomaszowi coś wypadło i sprawa się odroczyła.Dareczku a skoro 304 jest bardziej ceniona,to czemuś mój Drogi jej nie zanabył? :)

Michał

Cytat: vasa w Styczeń 31, 2018, 20:25
Cytat: Michał w Styczeń 31, 2018, 20:03Nie wiem,nie gadaliśmy o tym naboju
Ta wkładka wydaje się być naprawdę dobra dla Ciebie. Podatność 15 ładnie się zgra z ramieniem 12g. Impedancję wewnętrzną ma pewnie ok 6ohmów to 100-200 ohmów na pre też masz. Napięcie wyjściowe 0,5mV spokojnie można obsłużyć.
Sprzedawca zaufany to jak pisze że po retipie to po retipie.
Ortofon, jak to Ortofon, zagra uczciwie całym pasmem. Nie będzie marudził na basie ani fałszował na średnicy.
IMHO to jest dobra oferta.
Ortofon HMC 20?

cdt

Cytat: Michał w Styczeń 31, 2018, 20:28Dareczku a skoro 304 jest bardziej ceniona,to czemuś mój Drogi jej nie zanabył?
Tylko używki można kupić . Wcześniej nie widziałem oferty ze sprawdzonego źródła . Stąd minka złości .
Szkoda że nie posłuchałeś 301 bo to jest wkładka do lekkich ramion .



Michał

Cytat: cdt w Styczeń 31, 2018, 20:37
Cytat: Michał w Styczeń 31, 2018, 20:28Dareczku a skoro 304 jest bardziej ceniona,to czemuś mój Drogi jej nie zanabył?
Tylko używki można kupić . Wcześniej nie widziałem oferty ze sprawdzonego źródła . Stąd minka złości .
Szkoda że nie posłuchałeś 301 bo to jest wkładka do lekkich ramion .



No nie posłuchałem nie z mojej winy,życie.Tomaszowi coś wypadło,mam nadzieję,że nadrobimy.Twoim zdaniem brać tą 301?a co z zawieszeniem takiej re tipowanej wkładki?nie jest słabsze?nie klęknie?

cdt

Nie miałem okazji słuchać DL 304 . Piszę ci to co mi pisali maniacy denonów . Dl 301mk2 miałem grała fajnie . Sprzedałem koledze  bo jednak moje ramię było dla niej za ciężkie . Powiesił ją na lekkim ramieniu duala i jest zachwycony .

Michał

Pogubiłem się...gadamy cały czas o Dl304? Bo wkradła nam się 301,to która jest ta Twoim zdaniem świetna?
Tomasz ma dl 301 a ta ze sklepu vasy to 304,więc już zgłupiałem...

cdt

Gadamy o Denonach . One wszystkie są świetne  ;D .
1. DL 304 nie miałem i żałuję że nie widziałem wcześniej tego ogłoszenia bo bym kupił . Bardzo ceniona i polecana przez denonowców .
2. DL 301 mkII miałem opis wyżej .
3. Dl 103R mam i nie zamierzam z niej rezygnować . Daje mi większą frajdę od Ortofona Spu Royal N . Którego chyba wystawię na sprzedaż choć jest 4x droższy od denonka .
Czekam tylko z decyzją na nowe pre od Linnarta .

Michał

No i karwasz dalej głupi jestem. Wszyscy chwalą 103r,tylko czy mam ją wieszać na Michellu,to za wyjątkiem ahaji,chętnych do radzenia nie ma >:(
Mignęla mi dziś w sieci polska cena 1600,za ile Dario kupiłeś u skośnego,plus wszystkie opłaty?


cdt


cdt

Cytat: Michał w Styczeń 31, 2018, 21:03plus wszystkie opłaty?
Nie znam nikogo kto zapłacił cło kupując od jukiego :) . Juki deklaruje bezcłowo . Ja dostałem tym razem prezent ;)

Michał

Cytat: masza w Styczeń 31, 2018, 21:06
Cytat: Michał w Styczeń 31, 2018, 21:03Wszyscy chwalą 103r,tylko czy mam ją wieszać na Michellu
Wg tego to nie ma prawa zagrać...
https://www.vinylengine.com/cartridge_resonance_evaluator_results.php?m=Denon+DL103&cm=8.5&dc=5&search=search
Czyli z tego wynika,że jak nie masz 26 g masy efektywnej ramienia,to z Danonka nici. Wynika też,że Rondo także się nie nadaje. No to ciekawie się robi,co raz zabawniej. Ahajo wpadnij tu i podpowiedz...

MAC

To jest tylko teoria z tabelek na vinylengine...

Michał

Maciek a na czym u Ciebie wisiała 103?

jacek-k-wawa

Bawiłem sie już prawie takim samym zestawieniem - Rega/Michell oraz Denon 304 (oraz jej poprzedniczka 303) oraz Denon 103.

Technoarm to nie jest ramię ze 'sprężynowym' VTA, tutaj ustawia się wagę przesuwając przeciwwagę (zgrubnie) i kręcąc takim małym ciężarkiem na końcu przeciwwagi (dokładnie).

W sumie nie ma to specjalnego znaczenia, generalnie liczy sie przecież masa efektywna ramienia a nie sposób ustawiania VTA.

Moje ramię było delikatnie inne - to było też ramię Michella ale nie Technoarm - nie miało tych otworów w rurce ramienia ale oczywiście przeciwagi i inne elementy były Michella.

W tym zestawieniu Denon 303 i 304 wypadał  lepiej niż 103 (nie R). To lekkie ramię a obie 300-setki  Denona to wkładki o prawie ektremalnie delikatym, bardzo podatnym zawieszeniu. Bardzo dokładnie to widać w zwykłym użytkowaniu, nawet przy opuszczaniu igły na płytę wydaje się że cantilever się zaraz urwie lub złamie.
Dodatkowo, 303 i 304 to eliptyki a 103 to szlif sferyczny.

Dla mnie jeśli już to bierz Denona 304.

MAC


Michał

#46
Hossana,dzieki za ten wpis bardzo mi pomógł. Teraz tylko zostają dwie kwestie,czy w porównaniu do Benza 20 HOMC będzie to krok naprzód?i czy dl304 można gdzieś nabyc nową?
Ok jest w linku od vasy.

Michał

Cytat: masza w Styczeń 31, 2018, 21:19
Cytat: Michał w Styczeń 31, 2018, 21:15
Maciek a na czym u Ciebie wisiała 103?
Na Denonie

I ile tam miałeś masy efektywnej?


MAC

Cytat: Michał w Styczeń 31, 2018, 21:21I ile tam miałeś masy efektywnej?
Ile chciałem  ;D  8)
Q-Damping