Wkładka MC do 2 tysiecy pln

Zaczęty przez Michał, Styczeń 31, 2018, 12:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Trzeba to zebrać w jednym miejscu. Ma wisieć na Michell TechnoArm 12g i hulać z napędem Lenco 78. Pre albo Trigon Vanguard II,albo PJ Tube DS. Wkladka powinna byc nowa,ale jeśli będzie okazja do kupienia używanej,z pewnych rąk,żadnych szrotów,to rozważę tak deal. MC musi być niskopoziomowa i musi dźwiękiem uzasadniać zmianę z obecnego Benza 20 HOMC. Nie może też być ,,za chuda" bo obecny system jest zestrojony w punkt i zaburzenie równowagi tonalnej w którąś ze stron skaszani dźwięk. Pomożecie? ;)

christo

Ławka takich wkładek jest krótka.
Audio Technica
F2, F3, F7 oraz oc9ml/II, 33PTG/II 33EV (te ostatnie z zagranicy)
Ortofon
Quintet Red, Quintet Blue, u Thakkera jest MC Vivo i mc10 Supreme (chyba mój faworyt)
Benz Micro
Gold
Goldring
Eroica LX (Thakker) - kompletnie nie znam
... i to chyba wszystko.
A! No i jeszcze Denony. DL103 i DL103R. Trafia się jeszcze nieprodukowana ponoć już DL301. Kawosz miał i chwalił.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

No i jeszcze Hanka (Hana EL), której nikt nie zna.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Michał

No krótka. Pogadałem z Ahają,jak zwykle wielkie dzięki Krzychu za pomoc,dobrą radę i anegdoty  ;D
Krzysiek podał dwa typy,które mają szanse w tym zestawie zagrać
1. Ortofon Rondo Red
2 Denon 103 r

Michał

Trochę poczytałem i opinie o Rondo są dobre,nie jest ich za wiele,ale te które są,są ok. Ta wkładka jest też droższa od Denona i ma lepszy szlif. Czy są jeszcze konkretne różnice? Czy cena Ortofona daje mu przewagę? Denona znam,wiem czego się spodziewać,Ortofon to terra nova i bardzo ważna opinia ahaji. Może on z buforem lampowym zagra swietnie? Dylematy...

krzysiek

Od lat czytam argumenty, że aby DL103(R) zagrała jak trzeba, wymagane jest ramię o dużej masie efektywnej. Jak to się ma do polecania tej wkładki do TecnoArm? Czy to ramię ma wysoką masę efektywną?
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

wojtek41

Cytat: Michał w Styczeń 31, 2018, 12:491. Ortofon Rondo Red
2 Denon 103 r
Jeśli ramię pozwala, brałbym Denona. W tych pieniądzach nie ma nic lepszego :)

MAC


wojtek41

Ludzie boją się szlifu, a to taka muzykalna wkładka  :)

MAC


wojtek41


Michał

Cytat: blackholesun w Styczeń 31, 2018, 16:34
Od lat czytam argumenty, że aby DL103(R) zagrała jak trzeba, wymagane jest ramię o dużej masie efektywnej. Jak to się ma do polecania tej wkładki do TecnoArm? Czy to ramię ma wysoką masę efektywną?
Dlatego pytam mądrzejszych. Skoro ahaja twierdzi,że można,to znaczy że można :)

MAC

Cytat: wojtek41 w Styczeń 31, 2018, 17:48
Coś tak się zaciął... ;D
Gardło mnie boli to i nie mogę za dużo mówić  ;D

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Do tanich nie należą ale towar prima sort.
Oba Rohmanny od nich wziąłem.



MAC

Przecie masz u jukiego tanio.  Z tego co pamiętam to ta używka w SpringAir była droższa niż nowa z HK.

vasa

Pokazałem ten sklep raczej ze względu na ortofony i sheltera.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Michał

Chodziłem już za tym Shelterem,ale jest over the budged :(

frywolny trucht

Cytat: Michał w Styczeń 31, 2018, 12:00TechnoArm 12g

Podałeś masę efektywną ramienia 12g? Przecież to bardzo mało.
Trudno znaleźć tę wartość, jesteś pewny, że tyle? Ale OK, to jest przeróbka Regi, czy tam sprężyna dociska igłę?
Tych Denonów trochę jest na forum, może ktoś pożyczy. Trochę to dla mnie ryzykowna zabawa z zakupem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Michał

No tak gdzieś Tatachabera wklejał.Też mam wątpliwości,ale z tego powodu zadzwoniłem dziś do ahaji i Krzychu powiedział mi wprost,takie połączenie działa,On je słyszał.Dodał,że na ciężkiej szynie będzie wybitnie,ale z tym ramieniem,które mam, będzie grało bardzo dobrze.No i co teraz?

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Jeżeli nie masz podziałki na przeciwwadze i nastawiasz nacisk pokrętłem to najpewniej masz sprężynę, która aktywnie dociska igłę. Upraszczając- to Rega i taki układ słyszał ahaja. Ale wątpię by słyszał Michella, a ten coś tam nabroił jeszcze w ramieniu. No nie wiem. No risk no fun ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93