Pre Phono "Retro" by Benpe

Zaczęty przez moon, Listopad 05, 2018, 12:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

miales cos takiego? czemu to Ci sie stalo? :)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Padały od wyładowań elektrostatycznych. Pytałem o to na forum i nie miało prawa. A jednak :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

czyli zwarcie RCA im moglo nie posluzyc, jak mniemam
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Raczej dotknięcie palcem pinów środkowych. Jeżeli przedtem szurałeś kapciami po dywanie, to musiałeś być nawalony.
Naładowany znaczy, a teraz one są nawalone bo nawaliły.

moon

to moglby byc trop, ze dotknalem faktycznie.

Moze uda mi sie je wylutowac i podmienic, poradze sobie lutownica bez hotaira z takimi nozkami?

czym sie sugerowac kupujac nowe, rozstrzal o 60 gr do 10zl, moze i wiecej:

https://sklep.avt.pl/uklad-scalony-lm311n-so8.html
https://sklep.avt.pl/uklad-scalony-opa2350ua-sop08.html
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

To są drobinki, nie wiem czym się lutuje takie układy. Transformatorówka ze zwykłym grotem jest zbyt kowalska. Raz mi to naprawiał benpe, drugi raz oddałem do serwisu. Rok temu... i coś nie dzwonią  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

No nie wiem. Ja takie transformatorówką lutuję, nie mam nerwów lutować tego stacją z kolbą. Ale faktycznie, wymaga to wprawy.

moon

w najgorszym razie tego nie zrobie, ale moze jakis serwis zrobi. Jest jest Bernard;)

zostaje pytanie, ktore kupic
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa



Cytat: LampowY w Listopad 30, 2018, 12:47
Cytat: moon w Listopad 30, 2018, 12:23pre Kuleszy
Uuuuu Paaanie... Takie pre to nie w kij dmuchał. Ludzie potrafili dwa lata na takie pre czekać  ;D

Sugerujesz że tradycje należy podtrzymywać?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

Niekoniecznie bo to chluby nikomu nie przynosiło  :)

moon

Frywolny, ktory to mialby byc scalak?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

U mnie to były te mniejsze gówienka. Szkoda, że nie mam go pod ręką, Retro to Retro, ale nie pamiętam by były one na osobnych płytkach  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Guglalem.za tym malym, z symbolu wynika ze so 01642A i to jakis gotowy scalak z plytka, w Polsce nigdzie nie namierzylem... moze benpe spytam
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

benpe

Zostałem wywołany do tablicy.
Ten układ to OPA1642, ma na wejściu JFET co może skutkować większą wrażliwością na elektrostatykę.
Dotykanie paluchami raczej tylko z opaską z uziemieniem.
Inna sprawa to topologia Retro, to jest układ symetryczny czyli gniazdo wejściowe RCA nie ma podpiętej masy.
Spinanie kabelkami wejścia niewiele da...

Jak to jest z tym napięciem na obudowie? Bo to poważna sprawa.
Po pierwsze to niebezpieczne dla użytkowników.
Po drugie brum może właśnie przychodzić razem z tym napięciem. Trzeba to sprawdzić.
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

McGyver

Cytat: benpe w Grudzień 01, 2018, 19:20Jak to jest z tym napięciem na obudowie? Bo to poważna sprawa.
Po pierwsze to niebezpieczne dla użytkowników.
Po drugie brum może właśnie przychodzić razem z tym napięciem. Trzeba to sprawdzić.
Ni cholery z tego nie rozumiem  :-\

benpe

przewijając wątek wydaje mi się, że widziałem zdanie o jakimś napięciu jak się dotykało obudowy...
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

dino

Cytat: benpe w Grudzień 01, 2018, 19:34przewijając wątek wydaje mi się, że widziałem zdanie o jakimś napięciu jak się dotykało obudowy...
Wrzuć pls. schemat jeżeli go masz.

moon

Mam prephono od Vasy, i okazuje sie, ze tez nieco brumi, a pewnie u niego nie brumilo (mam co prawda problem z jednym gniazdem RCA + za duze widly na uziemienia,  ale gdy odpowiednio ustawie, to i tak brumi). I dzieje sie to samo, co u mnie, dotykam obudowy, scisza sie, dotykam ramienia tez. Czy to jednak moze cos w masie gramofonu sie zrobilo? Czy moze IC lub uziemiajacy? Jakim tropem pojsc?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

kabelki przy wkładce sprawdz - tez tak miałem
może któryś jest lużny - wtedy brumi

moon

wracajac do kwestii masy, uziemienia. mam pudelko do rozgalezienia na dwa wzmaki Beresford TC-7240, tam jest rowniez wyprowadzone pin uziemiajacy, jak go to dotykam wzbudzenie sie troche zmniejsza, czy poprowadzic dodatkowy przewod laczacy uziemienie prephono z nim, albo prosto z gramofonu poprowadzic do niego?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

a kabelki przy wkładce sprawdziłeś,
czy boisz się ruszyć by nie przekręcić wkładki ? ;D

dotknij lekko palcem, jak któryś jest powodem to brum powinien się zwiększyć

moon

:) dotykalem, nie uslyszalem roznicy, dotkniecie ramienia wnosi wieksza
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Może to uziemienie w ramieniu coś szwankuje, lub coś jest źle polutowane?
Raz mi się zdarzyło poprawiać połączenia w Fonciaku. Były zamienione dwa kable.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

#123
przy 'serwisie' u Andrzeja bylo nowe ramie, wiec przewody byly na nowo zrobione/ puszczone, musialoby byc drugi raz tak samo zle zrobione, za duzy chyba przypadek.

puszcze uziemienie do tego selektora, zobaczymy
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Taki przypadek jak opisujesz poprawiałem, trochę byłem zaskoczony bo p. Andrzej jest skrupulatny ale po tych przejściach zdrowotnych jakie przeszedł może się pomylić i najlepszy specjalista.

Też bym jednak zaczął od twojego selektora.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.