Skóra fura i komóra no właśnie jaka komóra.

Zaczęty przez GregWatson, Luty 29, 2016, 21:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 14, 2018, 21:52Dla zobrazowania irracjonalności ceny za – bądź co bądź – smartfona, warto zadać sobie pytanie: Co możemy kupić za cenę iPhone Xs Max w najdroższej wersji?"

Galaxy Note 9 w najdroższej wersji. Zostanie jeszcze na kolację w restoranie. Tylko nie zamawiaj Bollingera.
Odnoszę się do cen w US, bo u nas są jak zwykle przesadzone. Standardowo przeliczają z dolara na euro 1:1, bo "ryzyko walutowe".

Topowe smartfony wszystkich producentów są na mniej więcej tym samym poziomie cenowym w USA.


LampowY

To, że te chytre hieny sobie tyle życzą za kawałek gównianego pudełka to jestem jeszcze w stanie zrozumieć.
Ale, że my tyle płacimy to już nie specjalnie...
Ludzie, 3k za bądź co bądź za telefon to juz jest szajba...
Tyle kosztuje laptop... :o

Jakub

Cytat: LampowY w Wrzesień 15, 2018, 13:21Tyle kosztuje laptop...

Niby tak, ale flagowce wszystkich producentów mają sporo większą wydajność grafiki i procesora niż laptop za 3k.

LampowY

Ale za najdroższego ajfona kupisz średniego makbuka (pisownia umyślna) a to juz jest kuriozum...

Jakub

#454
Cytat: LampowY w Wrzesień 15, 2018, 13:25a to juz jest kuriozum...

Niby tak, ale średni makbuk wydajnościowo dalej ma się nijak do A12 w nowym ajfonie, nie wspominając, że za 512GB ssd trzeba jeszcze słono dopłacić.
A gdzie tu jeszcze aparat, te wszystkie czujniki itd.

Co nie zmienia faktu, że ceny są absurdalne. Nie ukrywam, że jestem fanbojem, ale nie dam tyle za telefon. (I nie mówię tu o tym najdroższym. Pięć koła za podstawowy XS też jest dla mnie ceną z kosmosu.)

A tak w ogóle to o czym my tu mówimy. Goście mają droższe kable głośnikowe, w których nie ma żadnej zaawansowanej technologii a koszty produkcji są znikome.

cdt

Kabel się nie popsuje za 3 lata  ;D  :P  >:D

Jakub

Mam oryginalnego iPhone'a 2g. Nadal sprawny.

drizzt

Ceny nowych iPhonów są chore.. przesiadka na androida mi się jednak zupełnie nie widzi, więc pewnie zostanie kupowanie modeli 1-2 generacje wstecz. Na szczęście 6S dalej mi służy i jeszcze posłuży.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

LampowY

Jestem od lat fanatykiem jabłka. Mam 8 i na nim raczej zaprzestanę nowinek. Jak się rozleci to kupie następną ósemkę. 8 bo... IP67 oraz ładowanie indukcyjne niezastąpione w aucie.

drizzt

Syn ma 7 i to teraz najbardziej sensowny zakup. Ja pewnie zmienię na 8 za jakiś czas ale zupełnie nie mam na to ciśnienia. I to jest fajne w iPhone - używasz kilka lat i nic się z telefonem nie dzieje. Chyba największa zaleta.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

krzysiek

Cytat: drizzt w Wrzesień 15, 2018, 17:33
Syn ma 7 i to teraz najbardziej sensowny zakup. Ja pewnie zmienię na 8 za jakiś czas ale zupełnie nie mam na to ciśnienia. I to jest fajne w iPhone - używasz kilka lat i nic się z telefonem nie dzieje. Chyba największa zaleta.

5 lat chodziłem z 4s, zmieniłem na 8 - zajebiste urządzenie i świetna bateria, jak na smartfon. Przestrzeliłem tylko z pamięcią, na ch... mi 256 GB, 64 GB w zupełności by wystarczyło.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

A gdzie można jeszcze kupić szóstkę bądź siódemkę?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

krzysiek

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Cytat: Jakub w Wrzesień 15, 2018, 13:18Odnoszę się do cen w US


Niepotrzebnie. Mieszkamy w EU. Cena w Media Expert  4300 zł i 5400 zł.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

flly

#465
Cytat: GregWatson w Wrzesień 09, 2018, 20:37
Mam obecnie HUAWEI P9. Ta marka ma swoją indywidualną nakładkę zupełnie inną niż Samsungi. Ale filozofia na P9 i P20 Pro  jest podobna. Futerał mam skórzany i jakoś wytrzymuje upadki.
Przesiadłem się tydzień temu z P9 na P20PRO. Jestem bardzo zadowlony. Czuć szybszy procesor i przede wszystkim większą ilość RAM. Ma ,,Super ładowanie"- bardzo szybkie i bateria nieźle trzyma- popatrz na testy na Youtube. Plecki sa w komplecie, ale silikonowe, więc średnie. Od lat jeśli chodzi o futerały, kupuję Spigeny, nigdy mnie nie zawiodły.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

flly

Cytat: GregWatson w Wrzesień 24, 2018, 18:39
A jak fotki i filmy w porównaniu z P9?
Na pierwszy rzut oka, aparat działa sprawniej. Nie bawiłem się ustawieniami itp. więc nie wypowiem się co do jakości samych zdjęć.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


frywolny trucht

To typowa wypowiedź w komentarzach pod prezentacjami, testami telefonów Samsunga, Apple.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Właśnie się zastanawiam nad Xiaomi Redmi Note 5 4/64GB (czarny). Ktoś to macał ?

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

A co z Waszych doświadczeń zaproponujecie jako smartfon dla melomana? Coś HTC takie niby krążą opinie przynajmniej dla tych wyższych numerów czy Huawei P20 Pro czy Sony czy też wręcz inne firmy obecne na rynku?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Hubertrs

Kiedys sie zadtanawialem czy nie zmienic obozu i nie przeniesc sie do samsunga, tyle ze ciagle ktorys z moich kolegow gledzi, ze rozbil ekran, moje fafony spadaj jeden po drugim i jeszcze zadnego nie rozwalilem, na dodatek zaden z nich nigdy nie mial zadnego ubranka. Tyle ze dla mnie nie ma znaczenia ktory aparat lepszy, jaka jest matryca itd
Telefon ma dzialac, noe zawieszac sie i nie wylaczac przy byle okazji.