Menu główne

Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

peezeet

Lato w pełni...ciekawe czy tu jeszcze ktoś zajrzy, większość pewnie na wakacjach?
Ja jednak odpoczywał na razie nie będę ....choć wydaje mi się że zasłużyłem  ;)

Kolejne dni przyniosły postępy w realizacji napędu...., o który trochę się obawiałem, nie co do zasady działania bo to byłem raczej pewny, ale nie byłem przekonany że obejdzie się bez wielu prób i poprawek a tu jakie zaskoczenie.......!!!!??? :o :o
Poszło po prostu jak po maśle od pierwszego odpalenia  ;D ;D ;D :np:
Sami oceńcie jak to śmiga.


vasa

Wow [emoji50]
Tak bez niczego?
Przez powietrze?
Extra napęd [emoji482]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: peezeet w Lipiec 02, 2020, 08:45
Lato w pełni...ciekawe czy tu jeszcze ktoś zajrzy, większość pewnie na wakacjach?
Ja jednak odpoczywał na razie nie będę ....choć wydaje mi się że zasłużyłem  ;)

Kolejne dni przyniosły postępy w realizacji napędu...., o który trochę się obawiałem, nie co do zasady działania bo to byłem raczej pewny, ale nie byłem przekonany że obejdzie się bez wielu prób i poprawek a tu jakie zaskoczenie.......!!!!??? :o :o
Poszło po prostu jak po maśle od pierwszego odpalenia  ;D ;D ;D :np:
Sami oceńcie jak to śmiga.


Na jakiej on zasadzie działa?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

EmilioE

Ale czad! Śliczny ten drapak, mam nadzieję, że jakieś wystawy będą w końcu organizować, bo koniecznie trzeba go światu pokazać.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Pboczek

 :o  :D.
Zasadza działania jest zabezpieczona patentem?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GP412

 :) :) Sprzęgło magnetyczne..tego już się nie da opatentować..Silnik DC.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

GB

Cytat: GP412 w Lipiec 02, 2020, 11:20
:) :) Sprzęgło magnetyczne..tego już się nie da opatentować..Silnik DC.
A jak to jest ze stabilnością obrotu, w przypadku takiego sprzęgła?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GP412

 :) A to nie do mnie pytanie a do Konstruktora..podobno bardzo dobrze,nie ma "poślizgu".Nie wiem tylko jak z polem magnetycznym wytwarzanym przez magnesy.Ale myslę że Konstruktor to sprawdził i nie ma problemu.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

peezeet

#734
Tak, tak. Przez powietrze.... bez niczego  ;) ;D
Chyba to nawet jest dokładniejsze od paska gumowego, poślizgu brak.

Przy tym patencie zapominamy o jakichkolwiek paskach napędowych.....oszczędności 8) ;)

Pola magnetycznego brak w miejscu gdzie mogło by wpływać na wkładkę.

Stabilność obrotów będzie kontrolował mój mądry sterownik z odczytem rzeczywistej prędkości talerza za pomocą czujnika infra-red. Oczywiście silnik DC.

TomFon2017

Rewelacja, rewelacja i raz jeszcze...!!!
- a czy przewidujesz w wersji finalnej np. wyświetlacz informujący o obrotach...

Pozdrawiam
T.c.
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

kefas


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

To mi się podoba! Piękny gramofon, i do tego magiczny napęd - cudeńko!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Kangie

O, ja pier....ę  :o :o :o  :censored:

Szacunek!

nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

peezeet

Cytat: TomFon2017 w Lipiec 02, 2020, 14:19Rewelacja, rewelacja i raz jeszcze...!!!
- a czy przewidujesz w wersji finalnej np. wyświetlacz informujący o obrotach...
Dzięki. A wyświetlacza raczej nie będzie - ufam mu. :)

A czyżbym kogoś zaskoczył??  ;) ;D
Przecież od samego początku było gadane że tak ma być :)

peezeet

#742
Albo tak robicie specjalnie....żeby mi miło było - to dziękuję bardzo.  :np: :alc: :pij:

nosferartur

Kolego peezeet jesteśmy facetami, niech nas kolega nie myli z kobietami. Faceci, tak normalnie, nie robią facetom miło. To zwyczajny zachwyt.  :gn:
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

maniek67

Mistrzostwo świata, wielki szacun[emoji846]

TomFon2017

Patrząc na to czego dokonałeś też bym mu ufał....sam posiadam......ale bajer to bajer, a jak jeszcze można "dotknąć" to widok czyni cuda ...... :) :) :) :) :) :)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

...a tak na marginesie... NETFLIX wysiada............po prostu jestem fanem Twojego serialu........ :gn:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

peezeet

#747
Hehe może to zasługa tego że uczestniczycie od samego początku w projekcie, którego wynik nie jest znany nawet autorowi.  ;D
.....ten dreszczyk niepewności ???
Bo autor to ma czasem dreszczowiec, horor, krwawą sensację ;) (dosłownie).

TomFon2017

Jak byś tego nie nazwał...to ................masz rację.... zwykły OBYWATEL nigdy tego nie osiągnie...wiem coś o tym.... >:D >:D >:D >:D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

virtualfan

Oderwałem się od pasjonującej lektury "drapaka.." i łyknąłem ten wątek w dwa dni. Lepsze to niż lektura Harlana Cobena i Henninga Mankela razem wziętych  :D
Podziwiam i gratuluję realizacji tak otwartego - dosłownie - projektu  :)

A tak z innej beczki - znalazłem niedawno takie cuś, wszystko skopiują  facepalm

https://www.china-hifi-audio.com/en/ffyx-turntable-phono-vinyl-player-c-57/ffyx-diy-vinyl-record-player-60mm-turntable-aluminum-plate-maglev-bearing-kit-p-1765?zenid=634a6e878ce7217e6919fe5cf24c27ea
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603