Haiku- Audio SOL MM

Zaczęty przez Marbo5, Wrzesień 06, 2016, 23:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marbo5

Cytat: gratefullde w Lipiec 10, 2016, 12:05Napisz coś więcej o tym pre. Może wątek załóż, zapraszamy ;)
Wątku raczej nie założę, ale parę słów... czemu nie.
Gram na nim już 3 miesiące więc pewnie się wygrzał. Tak jak pisałem szukałem czegoś w cenie około 2000 zł.miałem wcześniej przedwzmacniacz LAR na tygodniowych testach, ale jakoś mnie nie zachwycił. Później grałem na pożyczonym Pro-Ject chyba model DS. Było lepiej, więcej szczegółów, Więcej góry, fajny bas.
Ale jak podłączyłem Haiku wszystko jeszcze bardziej się otworzyło. Góra bardziej rozdzielcza, średnica mocna i nasycona, Dołu jakby mniej, ale po czasie stwierdziłem, że bas jest po prostu szybszy i lepiej kontrolowany stąd wrażenie jakby czegoś ubyło. To wszystko z wkładki Ortofon 2M Red i na gramofonie Pro-ject RPM 1 Carbon.
Obecnie zmieniłem wkładkę na 2M Bronze i aż mi szczęka opadła, ponieważ obawiałem się jakiegoś "wąskiego gardła" w pre, czy samym gramofonie. W końcu wkładka kosztuje 60% gramofonu. Ale nic takiego się nie stało. Wszystko zagrało bardzo spójnie. Pojawiły się nowe szczegóły w osłuchanych już płytach, bas stał się sprężysty, a wokale..... po prostu pięknie. Do tego ta wkładka ma mniejszą tendencję do trzasków spowodowanych zabrudzeniem co dodatkowo podnosi komfort słuchania.
Wracając do tematu Haiku na prawdę warto go wypróbować w swoim systemie. U mnie wpasował się jakby pod niego był robiony. Jest bardzo prosty w budowie, nie ma żadnych regulacji. Widać że cały wysiłek poszedł w doprecyzowanie dźwięku.
Obudowa bardzo ładna, zasilacze (bo są aż 2) i pre (każdy kanał na osobnej płytce) mieszczą się w jednej obudowie. Nie trzeba dodatkowych zasilaczy pochowanych gdzieś pod stolikiem czy (jeszcze gorzej) impulsowych zasilaczy w grubych wtyczkach rodem z laptopów.
I nawet wyszedł dość spory post. :)
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

frywolny trucht

Ale po co ta nieśmiałość  ;D
Oto jest nowy wątek. Uzupełniam o zdjęcia ze strony producenta i parę linków:

http://www.haiku-audio.pl/
https://www.facebook.com/HaikuAudio/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jarojaw

Właśnie się przymierzam kupić/wziąć na odsłuch. Na razie wszystkie się sprzedały,po niedzieli nowa partia. Czekam na odpowiedź od Audio-On z Czechowice-Dziedzice.

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

frywolny trucht

Pamiętaj, że to tylko układ dla wkładek MM. Jak ci przyjdzie do głowy za jakiś czas zakup MC LO, będziesz zmuszony szukać nowego pre.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jarojaw

Wiem,wiem. Ale....jak się spodoba to ze zdjęć wynika że będą mieli również dla MC.  Za podobną cenę jest również dostępny ifi iphono v2 ale nie mam skąd wypożyczyć. A opinii w zasadzie brak.

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

frywolny trucht

Jest jeszcze zabawa w trafa, producent oferuje za 1200 zł, pytanie tylko jak wyglądają możliwości dopasowania do poszczególnych wkładek. Ale rzeczywiście, możesz poprzestać na sekcji MM i zabawić się w dopasowanie traf do wkładki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jarojaw

Na razie zostaje przy MM. Wydaje mi się,że to mi wystarcza bo i tak nie mam osobnego pomieszczenia do typowych odsłuchów. Audio znajduje się w normalnym domowym salonie. ☺

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

kawosz

Jak to dobre pre MM to warto kupić a do rozbudowy użyć suta . AN robi też tylko pre MM ;)

jarojaw

Tylko AN jakoś mało dostępny w dobrej cenie z drugiej ręki.
Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

Marbo5

Ja podszedłem do tematu w sposób racjonalny. Skoro mam gramofon za 2k to nie założę do niego droższej wkładki. W cenie do 2k jest mnóstwo świetnych wkładek MM. Nad wkładką MC zastanawiałbym się do gramofonu od 8k, inaczej powstają mezalianse, które rzadko dają coś dobrego. Jeśli będzie mnie stać na szlifierkę za 8k, wkładkę za powiedzmy 3k to pewnie znajdzie się kasa na pre dedykowane do MC. Na razie jestem zadowolony z mojego zestawu "analogowego" i w następnej kolejności inwestycję będą dotyczyły "napędów cyfrowych"
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

kawosz

#10
To nie tak . W cenie bronza są wkładki MC . Miałem bronza i to fajna wkładka . Do denona 103r którego mam teraz jednak trochę jej brakuje . A to są te same pieniążki . A co się tyczy pre to tak jak napisałem wcześniej lepsze jest dobre pre MM i trafa niż przeciętne pre MM/MC .
http://www.ebay.pl/itm/371104825683?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Połowa forum kupowała u Jukiego i żaden z nas nie zapłacił cła :) . Zostaje jeszcze na trafa :)

Marbo5

Cytat: kawosz w Wrzesień 07, 2016, 21:42
Miałem bronza i to fajna wkładka . Do denona 103r którego mam teraz jednak trochę jej brakuje . A to są te same pieniążki
Pozwolę się nie zgodzić. Też słuchałem u siebie tej wkładki denona i to z pre RCM Audio i nie znalazłem w niej nic czego nie ma dobra wkładka MM dlatego mam zdanie jak powyżej. Nie mówię, że to zła wkładka, ale gdybym miał zacząć zabawę z MC to na pewno w wyższym budżecie, bo w tym Bronz (jak dla mnie) niczym nie ustępuje. A tymczasem niech się kręci czarna płyta :)
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

kawosz

Skoro Ci pasuje to tylko się cieszyć . W końcu o to chodzi . Ja w każdym razie etap ortofona bronze mam za sobą . Grała u mnie na technicsie 1210mk2 , Ad Fontesie i Denonie dp59L . I tu pozwól że ja zostanę ze swoim zdaniem .

frywolny trucht

W moim odczuciu natomiast - im droższa MM- tym bardziej udaje MC  ;) Stara się być ubogacona na średnicy. Po części to wynik lepszych szlifów.
Po drugie nie da się porównać odsłuchu u kogoś, w obcym systemie z kimś kto słuchał różnych wkładek u siebie w domu, na swoim systemie. Gdy natychmiast wiadomo co wkładka wniosła.
Trzy- Denon 103 R ma swoje wymagania. Trudno przypuszczać, że RCM ich nie spełnił, ale nie takie rzeczy człowiek widział  ;D

Na szczęście coraz częściej sklepy skłaniają się wypożyczyć te tańsze wkładki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: kawosz w Wrzesień 07, 2016, 21:42To nie tak . W cenie bronza są wkładki MC . Miałem bronza i to fajna wkładka . Do denona 103r którego mam teraz jednak trochę jej brakuje . A to są te same pieniążki .
Tani Pro-Ject i wkładka MC to pomyłka. Wiem co mówię - przerabiałem ten temat niestety... Bolało. Do tego gramofonu 2M Bronze to dobre rozwiązanie choć i tak moim zdaniem nieco na wyrost.
Cytat: kawosz w Wrzesień 07, 2016, 21:42lepsze jest dobre pre MM i trafa niż przeciętne pre MM/MC .
To raczej oczywiste, zakładając że dobre to coś więcej niż przeciętne. Pytanie co lepsze: dobre MM + trafa czy dobre MM/MC?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

moon

Cytat: kawosz w Wrzesień 07, 2016, 22:41Grała u mnie na technicsie 1210mk2 , Ad Fontesie i Denonie dp59L . I tu pozwól że ja zostanę ze swoim zdaniem .

a jak sie ma ten denon do bronze'a, obie miales na Fonciaku? bo cena tego pierwszego na ebayu, z tego wyzej linka, kusi w stosunku do ortofona.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Co może boleć w Pro-ject RPM 1 Carbon? Ma S/N -71 dB, czyli to cichy napęd. Chyba, że chodzi o masę efektywną ramienia? Niestety nie piszą gamonie tego parametru, ale można kupić płytę testową za 70 zł http://feickert.com/index.php?id=16&L=1 i sprawdzić jak wychodzą rezonanse.

Denon 103R od Juki i 2M Bronze  to są jednak różne ceny. Ortofon potrafi być 400-500 zł droższy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 08, 2016, 09:55Denon 103R od Juki i 2M Bronze  to są jednak różne ceny. Ortofon potrafi być 400-500 zł droższy.

z grubsza ten sam pulap, bo bywa po 1200 za 2mbronze , a mi chodzi, ktora z tych dwoch wziac, majac te dwie do wyboru:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kawosz

#18
Cytat: moon w Wrzesień 08, 2016, 09:47a jak sie ma ten denon do bronze'a,
Na fontku nie miałem 103r założonej . Miałem natomiast założone na pd 59L . W tym samym czasie jednak porównywałem jak wkładki były na różnych gramofonach . Bronz był na fontku a 103r na denonie . Przy słabym trafie grały na tym samym poziomie .Jak podłączyłem jednak dobre trafo  103 zmiotła bronza . Muszę jeszcze dodać że bronz był skalibrowany profesjonalnie przy użyciu przyrządów przez Piterskiego . A denio z prostym ramieniem gdzie nie da się ustawić azymutu .

Marbo5

Ja uważam, że sprawy są trochę bardziej skomplikowane. Wkładka musi spasować się z ramieniem. Jak ktoś słusznie zauważył zdarza się, że mamy niby dobrą wkładka a coś z dźwiękiem jest nie tak i koniec. Z takim zamysłem testowałem denona i nie zażarło. Wróciłem do wkładek MM, bo dobra wkładka dopasowana do ramienia i dalej do gramofonu da dużo więcej niż droga MC w "przypadkowym" ramieniu. Jak postawisz trabanta na aulfelgi to i tak wyścigu nie wygrasz. Nie ma wyjścia, trzeba samemu posłuchać. A do tego dobry pre. Kiepskim można zabić nawet dobrze zgrany zestaw.
Dodatkowo u mnie dźwięk bardzo się otworzył po wymianie kabli między gramofonem a pre. Wymieniłem oryginalne Pro-Ject na Mogami NIII i wtedy zobaczyłem jaki potęcjał drzemie w tym małym gramofoniku.
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

kawosz

#20
Nic dziwnego że bronz Ci się zgrał z PJ skoro wcześniej był tam red . I wierzę Ci że masz mega przyrost .
Ja bronza założyłem pierwszy raz na 1210mk2  na którym miałem wcześniej om3e czyli poprzednika reda .
Szok był duży jak bym odkrył na nowo muzykę . Pamiętam też że kolejny szok miałem jak przełożyłem ją na AD Fontesa z jego 16 calowym ramieniem( ups 14 calowym ;D ) . Byłem długi czas zafascynowany tą wkładka . I paradoksalnie 103r gra właśnie w podobny sposób do ortofona tylko ma większe wymagania sprzętowe żeby pokazać co potrafi . I nie chodzi mi o ramię bo tu dużo wybaczy ze względu na szlif . Potrzebuje po prostu dobrego pre .
Ja zostaję ze 103r na dłużej . Jak dokupię drugie ramię do 444 to na nim zawieszę dobrą MC ortofona bo lubię tą firmę . 103 jednak zostanie jako niezastąpiony wół roboczy .Jej stosunek jakości do ceny bije na głowę Ortofony które są drogie .

frywolny trucht

Cytat: kawosz w Wrzesień 08, 2016, 20:5416 calowym

Miałeś najdłuższego i sprzedałeś. Z wyrzutem piszę :)

Cytat: Marbo5 w Wrzesień 08, 2016, 20:35Wymieniłem oryginalne Pro-Ject na Mogami NIII i wtedy zobaczyłem jaki potęcjał drzemie w tym małym gramofoniku.

A co jakby wymienić i gramofonik PJ?
;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

#22
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 08, 2016, 21:16
Cytat: kawosz w Wrzesień 08, 2016, 20:5416 calowym

Miałeś najdłuższego i sprzedałeś. Z wyrzutem piszę :)

ups 14 calowym ;D
ps. Prezes czujny jak ważka ;D ile one mają tych cali ? mają chyba 14 ? ja nie mierzyłem nigdy fonciak to fonciak

frywolny trucht

Wiesz, też nigdy nie mierzyłem, ale zawsze mówiło się o czternastu  :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marbo5

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 08, 2016, 21:16A co jakby wymienić i gramofonik PJ?
Po pierwsze primo: moj PJ to prezent od żonki.
Po drugie primo: słuchałem kilku szlifierek w tym przedziale cenowym różnice w dźwięku są minimalne, nie kruszyłbym kopii o to. Na pewno Ad Fontes zagra lepiej a na Transrotora obecnie mnie nie stać. A RPM 1 ma jeszcze jedną zaletę której nie ma żaden inny gramofon. Mianowicie czego nie dogra do dowygląda. Innymi słowy jest jak dobry kochanek - czego niedoj.bie to doliże :)
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS