Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

O, tak to wyglądało
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Czerwiec 28, 2017, 16:42
Odkręciłem głośnik i pod wytłumieniem znalazłem dojście do terminali
A zrobiłeś jakieś zdjęcia wnętrz?


🚬🥃
Edit.
Jesteś szybszy niż mój Internet[emoji2]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: miniabyr w Czerwiec 28, 2017, 16:29
Brawo  Ty!.......................to relatywnie "tanie" komponenty  . Ja jestem z nich bardzo zadowolony i polecam .
Dzięki. Przy okazji szukania terminali zauważyłem ile one mogą kosztować... szok .
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Nie myślałeś, żeby wymienić te kabelki wewnątrz?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wojtek41

A takie cuda widzieli ?

gratefullde

Cytat: Melepeta w Czerwiec 28, 2017, 20:59
Nie myślałeś, żeby wymienić te kabelki wewnątrz?
Nie, jakoś mnie nie korci.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Wiem, że nie wiem  :)

MAC

Piczy kłak od katastrofy  :o :D

gratefullde

Ja wyłamalem terminal bo one są szeroko rozstawione a Transparenty mają krótkie końcówki 😔
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Znalazłem to zdjęcie w internetach i zastanawiam się jak to jest z tym połączeniem. Wiadomo, że takie były stosowane... :o

Al Capone

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 28, 2017, 21:12
A takie cuda widzieli ?

Nie ma to jak "emocje w muzyce" :)

wojtek41

Na jaką odległość macie rozstawione Tannoye ?

MAC


wojtek41

U mnie 2 z grosikami  ;)

vasa

U mnie jakieś 2,3 od osi do osi.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dyletant

Czyli ze 4.6m? A masz skręcone mocno do siebie i jak daleko od nich zatapiasz w fotelu otoczony dźwiękiem nutek przewszywajacych domowa atmosferę?

vasa

Cytat: dyletant w Wrzesień 15, 2017, 22:44Czyli ze 4.6m?
Miałem na myśli osie głośników, w odróżnieniu od "przerwy" pomiędzy kolumnami.
Generalnie odsłuchy oscylują zawsze gdzieś w okolicy trójkąta równobocznego. Jeżeli zdarza się inaczej to rośnie odległość słuchacza od kolumn.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

To u mnie licząc od osi (środka) 3m i kanapa do słuchania 4m. Skrzynki delikatnie dogięte.

Lutek

U mnie, liczac miedzy osiami glosnikow - 2,5 m. A w ogole w ostatnim czasie zmienilem lokum i jak kiedys graly w 21 mkw, tak teraz pokoj jest wiekszy - przede wszystkim dluzszy (30 mkw - dl. 7,3 m) i w tym samym pomieszczeniu wygospodarowalem jeszcze kacik na jadalnie. W stosunku do poprzedniego pokoju kolumny graja z wiekszym wypelnieniem, glebszym, nizej schodzacym basem - jeszcze przyjemniej sie slucha. Tak to teraz wyglada:

Cytat: gratefullde w Czerwiec 21, 2016, 15:44Cytat: Lutek w Czerwiec 21, 2016, 15:43
Cytat: gratefullde w Czerwiec 21, 2016, 15:15
Właśnie. Lutka będę musiał na razie przeprosić, bo odsłuchy mam przez przypadek u siebie

No to rozumiem, ze narazie nie przyjedziesz... Chyba, ze za jakis czas stwierdzisz, ze jeszcze cos jednak nie tak w dzwieku i wpadniesz do mnie posluchac jak powinny grac  " prawdziwe Tannoy-e :-) "
Chciał bym odłożyć przyjazd ale nie anulować
Dziękuję :-)

Widze, ze odlozyles przyjazd na dluuu...zej, choc - jak pisales - nie anulowales. Pochlodnialo na dworze, zaczyna sie sezon audiofilsko-odsluchowy, wiec moze teraz wpadniesz posluchac i zobaczyc czy sa i ewentualnie jakie roznice w brzmieniu u siebie i u mnie. Jak pisano w watku - podobno nie mieszkasz zbyt daleko ode mnie.

MAC

Nic nie zrobiłem. Tylko pokazałem żonie. Nawet nie zdążyłem nic powiedzieć i było... NIEEEE!



http://allegro.pl/tannoy-arden-hpd-385-a-alnico-i6978592863.html


GregWatson

Ooooo, ja jak nam przykro. A nie dało rady powiedzieć że kumpel się przeprowadza i na chwile zrzucił do przechowania.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Lutek

>masza
Aktualnie nadal sluchasz na modelu SRM12X, czy jakies zmiany byly ostatnio ?

MAC

Zmiany były praktycznie wszystkiego ale SRMy zostały i nie mają zamiaru mi się znudzić ;)

Lutek

#1549
No to w takim razie przyjezdzaj do mnie posluchac dokladnie tych samych glosnikow ale w obudowach 105 l wykonanych z innego materialu, z grubszymi sciankami, z wieloma solidnymi wzmocnieniami dajacymi duza sztywnosc  :-) Ciekawe co pomyslisz jak po powrocie do domu wlaczysz swoje ? Ciekawy jestem czy wowczas rowniez bedziesz mogl z cala stanowczoscia stwierdzic, ze nadal nie beda mialy zamiaru Ci sie znudzic co do niektorych aspektow jak: barwa dzwieku (chodzi o leciutka nalecialosc pudelkowatosci), wypelnienie, glebia, zejscie na basie.