Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

nosferartur

Cytat: vasa w Maj 22, 2018, 21:12A teraz Moja Vlast Smetany.

Czyżbym był aż tak niefajny :(
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

vasa



Cytat: nosferartur w Maj 22, 2018, 21:17
Oczywiście, że wydajności (może wydojności) dużej płyty nie da się przecenić.

Ale, mimo wszystko różnica wydaje mi się za duża. Albo grzebnięto w masterze albo transport jest do dűpy. Żeby coś z tego porównania wyszło muszę powtórzyć zabawę z drugim albumem i jakiś istotnie lepszy transport pożyczyć.

Cytat: nosferartur w Maj 22, 2018, 21:19
Cytat: vasa w Maj 22, 2018, 21:12A teraz Moja Vlast Smetany.

Czyżbym był aż tak niefajny :(

Fajny jesteś. Ale płyty dziś przyszły i same się nie posłuchają [emoji4]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Vasa odpuść, jaja sobie robię, mam te same obserwacje. Obecnie, jeżeli mam coś fajnego na winylu, to nawet nie spoglądam w stronę innych formatów. Na pewno niczego nie poprawię.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

McGyver

Cytat: nosferartur w Maj 22, 2018, 21:38jeżeli mam coś fajnego na winylu, to nawet nie spoglądam w stronę innych formatów. Na pewno niczego nie poprawię.
IMHO świadczy to nie o słabości formatu, lecz raczej o słabości toru cyfrowego.

vasa

Cytat: nosferartur w Maj 22, 2018, 21:38Vasa odpuść, jaja sobie robię, mam te same obserwacje. Obecnie, jeżeli mam coś fajnego na winylu, to nawet nie spoglądam w stronę innych formatów.
Cytat: McGyver w Maj 22, 2018, 21:47świadczy to nie o słabości formatu, lecz raczej o słabości toru cyfrowego.
Ja już w analogowym źródle wiele nie poprawię (mam na myśli zestaw pierwszy) to żeby kontynuować zabawę szturcham cyfrę. Wielokrotnie miałem przyjemność uczestniczyć w porównaniach winyl vs cyfra i bywało że albo się tego odróżnić nie dało albo obydwa źródła grały na zbliżonym poziomie (z tym że były to zawsze gęste pliki, ale wieść gminna niesie ... :) ). Andrzej Grate twierdzi że komputerek z odpowiednim oprogramowaniem daje radę. Muszę tego w końcu spróbować bo jakoś nie mogę lenia przezwyciężyć.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: vasa w Maj 22, 2018, 22:05gęste pliki,
Mnie nieodmiennie wychodzi, że przy porównaniach na tym samym DACu CD transport wygrywa z transportem plików. Czasem jest za to odpowiedzialna jakość plików pobranych z sieci, jednak gdy się zripuje płytę CD i ripa wrzuci do plikowca, a potem porówna z tą samą płytą CD odtwarzaną przez CD transport, to CD transport nigdy nie przegrywa.

vasa

Cytat: McGyver w Maj 22, 2018, 22:09gdy się zripuje płytę CD i ripa wrzuci do plikowca, a potem porówna z tą samą płytą CD odtwarzaną przez CD transport, to CD transport nigdy nie przegrywa.
No więc czegoś takiego chcę posłuchać u siebie.
Swoją drogą McIntosh ma napęd czytający zarówno cd jak i sacd.Tyle że sygnał sacd podawany jest po złączu DIN żeby pasowałtylko do innych McIntoshy :(
Czy jest jakiś mniej kasożerny transport który to potrafi?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: vasa w Maj 22, 2018, 22:28No więc czegoś takiego chcę posłuchać u siebie.
Ale do tego potrzeba co najmniej przyzwoitego DACa, no i CD transportu z prawdziwego zdarzenia, a nie jakiegoś zintegrowanego cedeka z wyjściem SPDIF bądź co gorsza odtwarzacza DVD.
Na przykład moje DVD (Pioneer polecany przez Lampizatora jako zamiennik dla drogiego transportu Goldmunda) w roli transportu leży i kwiczy.
Ma też tą dodatkową przypadłość, że gdy stoi swobodnie, to odjeżdża do tyłu gdy sę chce nacisnąć któryś guzik na frontpanelu, bo jest po prostu bardzo lekkie.
Na podobną przypadłość cierpi niestety również wiele urządzeń Linna.

vasa

Cytat: McGyver w Maj 22, 2018, 22:34do tego potrzeba co najmniej przyzwoitego DACa
Mój Lyngdorf jest jednym wielkim DAC-em.
Sygnał analogowy jest na wejściu poddawany konwersji A/C i dopiero potem obrabiany a cyfra leci aż do głośnika.
Krótki rzut oka w googla i okazuje się że transportów sacd jest więcej; Accuphase, DCS, Esoteric, EMM Labs ... Sama budżetówka :(
Wygląda na to że gdyby ktoś potrafił takie coś zrobić to jest nisza do zagospodarowania.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: vasa w Maj 22, 2018, 22:47Lyngdorf jest jednym wielkim DAC-em
Że wielkim, to wierzę. Ale czy przyzwoitym?  :P

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

No to dzisiaj odsłuchów równoległych część druga.
Na talerz i tackę poszła Sapho Massseneta.
Generalnie wrażenia identyczne jak wczoraj. Winyl rządzi.
Wobec tego przesiadłem się na słuchawki. Bo może to wina kolumn? ???
Ale na słuchawkach, generalnie to samo, chyba tylko wysokie nie były tak natarczywe. Widocznie to szerokopasmowce w kolumnach "darły ryja" a słuchawki ucywilizowały ten zakres.
Coraz bardziej mi się wydaje że to jednak kwestia masteru ma CD jest odpowiedzialna za różnicę. Nie chce mi się wierzyć że transport wnosi aż taką różnicę :( ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Maj 24, 2018, 00:00Coraz bardziej mi się wydaje że to jednak kwestia masteru ma CD jest odpowiedzialna za różnicę
Nie tylko samego masteru (bo te rzadko kto robi dla poszczególnych nośników) ale metody produkcji i renderingu, żeby stworzyć CD.
Wystarczy, ze dodasz dither.

dino

Cytat: McGyver w Maj 22, 2018, 22:09Mnie nieodmiennie wychodzi, że przy porównaniach na tym samym DACu CD transport wygrywa z transportem plików. Czasem jest za to odpowiedzialna jakość plików pobranych z sieci, jednak gdy się zripuje płytę CD i ripa wrzuci do plikowca, a potem porówna z tą samą płytą CD odtwarzaną przez CD transport, to CD transport nigdy nie przegrywa.
A co wychodzi z CD transport ?

elem

Cytat: dino w Maj 24, 2018, 16:14te rzadko kto robi dla poszczególnych nośników

ZAWSZE jest inny master dla vinyla. Nie licząc firm piratujących stary materiał z public domain.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Cytat: elem w Maj 24, 2018, 16:46ZAWSZE jest inny master dla vinyla. Nie licząc firm piratujących stary materiał z public domain.
Śmiem wątpić - szczególnie w nowych wydaniach. W którymś z numerów EiS było coś na ten temat wspomniane. Kiedyś się w to może bawiono ale obecnie koszty są zbyt duże. Ewentualnie zapinają na szybko wtyczkę masteringową ale duże wytwórnie się raczej nie bawią w głaskanie winyli. Za małe ilości jak na koszty dobrego studia masteringowego.
Poza tym do ery CD wszystkie mastery (o ile były robione) i miksy są pod winyla. Potem zanim weszła do produkcji muzycznej 100% cyfra też nie bawiono się specjalnie w mastery dla ...CD. Problem się zaczął od momentu DDD - winyle produkowane w tych latach to dla mnie porażka (oczywiście poza niszowymi wytwórniami)
Z moich doświadczeń wynika, że osiągniecie sensownych rezultatów wymaga ingerencji już na poziomie miksu.
Zupełnie inaczej (wprawdzie amatorsko) robiłem miksy do CD niż np do gęstych plików. Co ciekawe - dobre MP3 zrobione z gęstego pliku dla mnie brzmi lepiej niż CD. Tak samo jest z winylami. Jak zrobią miks i master pod winyla to ..słychać  ;)

elem

Cytat: dino w Maj 25, 2018, 23:16Za małe ilości jak na koszty dobrego studia masteringowego.

Chyba nie doceniasz rynku :)  A ja go znam, od  podszewki, od ponad 20 lat. Ale wątpić nie zabraniam ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Cytat: elem w Maj 25, 2018, 23:20Chyba nie doceniasz rynku :)
Fakt - u nas teraz sporo kapel za punkt honoru stawia sobie wydanie 100% analogowego winyla. Niemniej wystarczy posłuchać winyli z lat 80 tych. Im dalej tym ....
Dopiero powrót winylowej mody troszkę sytuacje poprawił.
Tak czy owak mamy nawet na forum wątek o brzmieniu współczesnych winyli i szału raczej nie ma. Jak coś spaprają (pod katem winylu) na poziomie nagrania i miksu to żaden mastering nie pomoże ( o cyfrowo remasterowanych CD nie wspomnę).
Była (i chyba jest) moda na nagrywanie rapu na starych kultowych Neumannach - jak dla mnie mogliby nagrywać na Bheringerach. Chyba bym nie wyłapał różnicy  ;D

elem

To nie jest tak, że dawniej było dobrze a dziś jest źle. Po prostu są dobre wydania i są skaszanione. I tak było zawsze.
Ale wrócmy kiedyś do tej dyskusji w innym wątku, bo nas vasa smykiem pociągnie po plecach :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: elem w Maj 25, 2018, 23:42To nie jest tak, że dawniej było dobrze a dziś jest źle. Po prostu są dobre wydania i są skaszanione. I tak było zawsze.
Graba!  ;)

dino

Cytat: elem w Maj 25, 2018, 23:42Po prostu są dobre wydania i są skaszanione
Święte słowa - faktycznie trza kończyć (smyka to on nie ma ale....)

vasa



Cytat: dino w Maj 25, 2018, 23:47
smyka to on nie ma ale....
rzemień po psie się ostał i wisi przy drzwiach ku przestrodze [emoji52]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Maj 26, 2018, 10:21rzemień po psie się ostał i wisi przy drzwiach ku przestrodze
Chciałem napisać, że smyka łyn nie ma ale za to ma ..smykałkę a on rzemieniem !  :-[
A już na poważnie - Admin mnie skorumpował poniższym na czwartych urodzinach (jest nawet kupon na download wersji cyfrowej)

dino

Cytat: dino w Maj 28, 2018, 11:41(jest nawet kupon na download wersji cyfrowej)

Niestety w MP3 - jak ktoś chce to mogę odstąpić.


vasa

Cytat: dino w Maj 28, 2018, 11:41Admin mnie skorumpował poniższym
I jak?
Smaży jak pierwsza czy śpiewa jak marzenie?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.