Pre LAR LPS-1 made in Poland

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2014, 08:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Cytat: dino w Luty 21, 2018, 23:48Ja gram na MC z impedancją 47K !!! (ZYX R-100). Taka jest topologia mojego pre.

Jaka jest Rw w/w wkładki?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

christo

Cytat: Therion w Luty 21, 2018, 22:03I wiem, że powinien być przester.
Skąd pomysł, że zmiana impedancji w przedwzmacniaczu powoduje przester?? To może wpływać jedynie na barwę. Przy czym może to słowo klucz. Wiele zależy od konstrukcji preampa i jego wrażliwości na zmianę impedancji oraz samej wkładki. Spotkałem się już z MC (nie pamiętam jaki to model) gdzie zalecane jest 47kR. Generalnie ja to robię zawsze tak: ustawiam najpierw gain na zalecany dla poziomu wyjściowego wkładki a następnie bawię się impedancją. Szukam wartości, gdzie dźwięk nie jest już stłumiony i jednocześnie nie zaczynają gubić się szczegóły. Oczywiście jest jeszcze taka możliwość, że ktoś może lubić dźwięk, jaki daje wkładka - preamp obciążona 47kR. De gustibus....
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

dino

Cytat: elem w Luty 22, 2018, 07:08Jaka jest Rw w/w wkładki?
Internal impedance 8 Ohms
Coil wire 6N copper, 0.03 mm dia
Recommended load impedance >100 Ohms

A gra na 47K  :-\
Transfiguration Axia również gra na 47K  >:D
Dlatego jak jest możliwość, to jak wspomniał kolega powyżej ustawić gain i ..bawić się impedancją.

elem

Grać gra, góry i doliny piękne, czyli gra pięknie.  Nie przekonacie mnie, że 47 kOhm to jest prawidłowe obciązenie wkładki o Rw rzędu kilku Ohm. I to bez względu na topologię pre (SUT wykluczam)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Cytat: elem w Luty 22, 2018, 21:03Grać gra, góry i doliny piękne, czyli gra pięknie.  Nie przekonacie mnie, że 47 kOhm to jest prawidłowe obciązenie wkładki o Rw rzędu kilku Ohm. I to bez względu na topologię pre (SUT wykluczam)
Przyjedź i posłuchaj   :alc:
Topologia jest istotna - ja mam na wejściu Jfety wiec wkładka jest obciążana napięciowo nie prądowo.
Zresztą zawsze mnie zastanawiało po jaka cholerę zwierać 0.5 miliwolta 100 Ohmowym rezystorem do masy  :o

gratefullde

U mnie jest ciekawie. Gram sobie na 47k co jest ok, ale za to w trafach 9226 to już mam nie po książkowemu... Ale po książkowemu to mam za ostro a z ratio x 5 jest super wypełnienie i świetny bass... A powinno być x 20 qrcze...tak to słyszę... Co by nie było offa, LAR nie jest dobrym pre :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: gratefullde w Luty 22, 2018, 21:14ale za to w trafach 9226 to już mam nie po książkowemu... Ale po książkowemu to mam za ostro a z ratio x 5 jest super wypełnienie i świetny bass... A powinno być x 20 qrcze...tak to słyszę...

Nie bardzo rozumiem co poeta miał na myśli pisząc powyższe ?

gratefullde

Cytat: dino w Luty 23, 2018, 13:50Nie bardzo rozumiem co poeta miał na myśli pisząc powyższe ?

Rytm i taktowanie zgłosek gdzieś diabli wzięli ;) Z grubsza chodziło mi o to, że trafa Lundahal, które mam zaimplementowane w pre phono, posiadają możliwość wyboru wzmocnienia. Dla mojej wkładki powinno ono wynosić x 20 ale gram na x 5 gdyż tak właśnie brzmi dla mnie najlepiej :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Cytat: McGyver w Luty 23, 2018, 15:36Herezja techniczna i bzdura.

Bo? Czy użycie słowa wzmocnienie zamiast ratio 1:5, 1:10, 1:20 Cię zbulwersowało? Przecież ogólnie wiadomo, że ja w tematach okołoelektrycznych cimny jestem... to mogę sobie na coś takiego pozwolić od czasu do czasu ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Żadne trafo nie ma "wzmocnienia". Ma natomiast przekładnię. To są zupełnie różne rzeczy.

MAC

Mc ale wszyscy zrozumieli o co chodzi  ;D

To mi przypomina historie sprzed chyba ponad 30 lat jak byłem na robotach u holenderskiego chłopa.
W jakiś weekend na campingu zrobiliśmy gigantyczna bibę na pół pola. Dołączyli się do nas prawie wszyscy mieszkańcy campingu. Rosjanie, Czesi, Niemcy, Holendrzy i uj wi jakie jeszcze nacje.
Nawaleni piwskiem i opaleni ziołem bawiliśmy się wszyscy doskonale. Opowiadaliśmy sobie nawzajem dowcipy, historie swoich rodzin, państw i co tam jeszcze po pijaku sie gada. Wszyscy rozumieliśmy się doskonale bo rozmawialiśmy po angielsku.

Jedynie para anglików siedziała smutno z boku bo ni ujca nie rozumiała co my wszyscy mówimy  ;D ;D ;D

AUTENTYK  8)

McGyver

Cytat: masza w Luty 23, 2018, 15:50Mc ale wszyscy zrozumieli o co chodzi 
Ale to nie oznacza że należy propagować techniczny bełkot.

MAC

Nie krępuj się, czuj się jak anglik na holenderskim campingu  >:D


gratefullde

Cytat: McGyver w Luty 23, 2018, 15:58I dobrze mi z tym 

No :)

I już się nie czepiaj tylko prostuj z mostu ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Ależ ja się nie czepiam. Ja mówię jak jest  :P 
Więc proszę nie odbierać tego personalnie.

Therion

Vollenweider.
Andreas.
na 47K ohm struny harfy połyskują. Morda zachwycona, uśmiech od ucha do ucha.
na 500 ohm gra też fajnie, ale już bez tego połysku.

Słyszałem w życiu harfę i wiem jak brzmi. Z połyskiem.

Różnica jest niewielka, może ciut większa niż przy kablach.

Moje pytanie brzmiało - dlaczego tak jest.

LPS-1 być może nie jest urządzeniem wybitnym, ale dzięki niemu, moje winyle wygrały z CD Audiolaba. Mi to styka.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: McGyver w Luty 23, 2018, 15:54Ale to nie oznacza że należy propagować techniczny bełkot.
Lepiej grające wtyczki i bezpieczniki?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: vasa w Luty 23, 2018, 17:19Lepiej grające wtyczki i bezpieczniki?
Ale one nie grają. Mogą natomiast mieć wpływ na dźwięk. Zresztą ja ich wcale nie "propaguję", choć istnienia zjawiska nie neguję. A ty ochłoń chłopie, bo zaczniesz przypominać Buma1234, osobnika nadzwyczaj irytującego.
A wracając do wtyczek, jak już wspomniałem, nie neguję zjawiska, ale ceny jakich żądają niektórzy producenci bardzo często przekraczają granice absurdu.

McGyver

Cytat: Therion w Luty 23, 2018, 17:14Moje pytanie brzmiało - dlaczego tak jest.
Odpowiedź już padła parę dni temu. Dlatego:

zalun

Cytat: McGyver w Luty 23, 2018, 17:36Dlatego
Czyli jednak taki equalizer by sie przydal czasami...


vasa

Cytat: McGyver w Luty 23, 2018, 17:34ochłoń chłopie, bo zaczniesz przypominać Buma1234, osobnika nadzwyczaj irytującego.
Cytat: McGyver w Luty 23, 2018, 17:34one nie grają. Mogą natomiast mieć wpływ na dźwięk.
.

Edit:proszę to traktować jako wyraz mojej dobrej woli  :-X
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: vasa w Luty 23, 2018, 20:44
Cytat: McGyver w Luty 23, 2018, 17:34ochłoń chłopie, bo zaczniesz przypominać Buma1234, osobnika nadzwyczaj irytującego.
Cytat: McGyver w Luty 23, 2018, 17:34one nie grają. Mogą natomiast mieć wpływ na dźwięk.
.

Edit:proszę to traktować jako wyraz mojej dobrej woli  :-X
Przyjmuję do wiadomości że nie zachowałeś się jak Bum1234 i doceniam. Graba?