Dynaudio Excite X36

Zaczęty przez JANUSZ003, Marzec 02, 2019, 07:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

JANUSZ003

Witam

  Jestem na kupnie kolumn miałem okazje posłuchać w swojej okolicy Dynaudio Excite X36 grały z moim Arcamem AVR 380 i z Unison Research Unico Secondo . Jednak ja jestem ciekaw jak te kolumny zagrają z jakimś wzmacniaczem lampowym . Pytam ponieważ miałem okazję posłuchać ,, lampy " co prawda z innymi kolumnami ale bardzo brzmienie mnie urzekło więc nie wiem czy docelowo nie pójdę w tym kierunku.Niestety  nie jestem też pewien jaką naprawdę mają efektywność te kolumny z firmowej książki  którą posiadał właściciel efektywność była na poziomie 89 dB natomiast w teście w Audio.com.pl napisali  że jest na poziomie 86 dB co na ,,lampę" może być za trochę mało. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie i byłby mi w stanie pomóc?
                                   



Kangie

JANUSZ003, poczytaj trochę. McGyver napędza swoje 86dB zestawy lampą 2x6W i nie gra w maleńkim pokoju.
Przebieg impedancji też ma znaczenie.
Pytanie co za lampę chcesz podpiąć. Jest tego tyle, że na początku drogi nie wiadomo za co chwycić.

JANUSZ003

Co do lamp to masz rację mnogość ofert na rynku wtórnym jest ogromna. Na szczęść mieszkam niedaleko od Kolegi Mc Gyver więc mam cichą nadzieję że mi trochę pomoże  w ewentualnym wyborze odpowiedniego wzmacniacza.

McGyver

Cytat: Kangie w Marzec 02, 2019, 07:46
JANUSZ003, poczytaj trochę. McGyver napędza swoje 86dB zestawy lampą 2x6W i nie gra w maleńkim pokoju.
Przebieg impedancji też ma znaczenie.
Pytanie co za lampę chcesz podpiąć. Jest tego tyle, że na początku drogi nie wiadomo za co chwycić.
Dokładnie tak mam. Nie ma co fetyszyzować, wprawdzie w necie jest pełno opinii że do "lampy" to tylko kolumny wysokoefektywne, itepe, itede. Ale przecież lampowce są bardzo różne. Nie należy ich wszystkich wrzucać do jednego wora.

krzysiek

Bo tak naprawdę wszystko zależy od gustów słuchającego. Ogólnie przeważa opinia, że do większości modeli Dynaudio nie ma co podchodzić bez wiadra prądu, niemniej jednak są osoby bardzo zadowolone z lampy, nawet z paczkami takimi, jak S25. Ja słuchałem S40 z jakimś wysokim modelem Octave w salonie i nie podobało mi się.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

McGyver

Cytat: blackholesun w Marzec 02, 2019, 12:01do większości modeli Dynaudio nie ma co podchodzić bez wiadra prądu, niemniej jednak są osoby bardzo zadowolone z lampy
Bo trzeba wiedzieć że owo "wiadro prądu" łatwiej uzyskać z budżetowego lampowego push-pulla na KT88 niż z budżetowego studwudziestowatowego tranzystorowca.

JANUSZ003

Czy reasumując przy odpowiednim wzmacniaczu
lampowy  da się te kolumny napedzić.