Szczotki, szczoteczki i szmatki do doraźnego czyszczenia płyt

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 27, 2015, 13:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

No właśnie - sporo jest różnych wynalazków polecanych do takiej pielęgnacji płyt ale część z nich jest kompletnie nieprzydatna. Było już o myjkach, rolkach i preparatach czas na szczotki, szczoteczki i szmatki.
Zebrałem kilka ogólnie dostępnych przedmiotów celem ich wizualnego przedstawienia. Ciekaw jestem jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie, co najbardziej zdaje egzamin a co jest bezużytecznym gadżetem ?
Dużo dobrego słyszałem o Tonar Wetgoat:
http://allegro.pl/szczoteczka-do-plyt-winylowych-tonar-wetgoat-i5613352646.html



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

c.d.

Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

W chwili obecnej używam tej. Kupiłem niedawno, jak kosztowała jakieś 22zł. Przy właściwej technice operowania tym ustrojstwem można osiągnąć ciekawe wyniki - to znaczy ściagnąć nią całkiem sporo kurzu z płyty.

Keef98

Ja używam podobnej, miałam jeszcze do tego jakiś szmat, ale wywaliłam (bardziej syfił niż pomagał) i wzięłam chusteczkę do okularów jedwabną w przeurocze miśki (uwielbiam ją!). Działa całkiem dobrze, tylko trzeba pod koniec dobrze zgarnąć "pasek" kurzu.
Gdybym miała wydać niecałą stówę na szczotkę, to bym wolała dołożyć trochę i kupić za to rolkę do winyli, ale to tylko moje zdanie.

gratefullde

Cytat: Keef98 w Sierpień 27, 2015, 13:48
Ja używam podobnej, miałam jeszcze do tego jakiś szmat, ale wywaliłam (bardziej syfił niż pomagał) i wzięłam chusteczkę do okularów jedwabną w przeurocze miśki (uwielbiam ją!). Działa całkiem dobrze, tylko trzeba pod koniec dobrze zgarnąć "pasek" kurzu.
Gdybym miała wydać niecałą stówę na szczotkę, to bym wolała dołożyć trochę i kupić za to rolkę do winyli, ale to tylko moje zdanie.
Słusznie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

Osobiscie uzywam tylko rolki. Szczoteczka tak pieknie, rozciagala kurz po plycie... :o

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Sierpień 28, 2015, 10:53Osobiscie uzywam tylko rolki.

Potwierdzam, kupiłem i uważam że jest niezbednik. Długo się przed nim broniłem. Zreszta niepotrzebnie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Sierpień 28, 2015, 10:55
Cytat: wojtek41 w Sierpień 28, 2015, 10:53Osobiscie uzywam tylko rolki.

Potwierdzam, kupiłem i uważam że jest niezbednik. Długo się przed nim broniłem. Zreszta niepotrzebnie :)
A co nie mówiłem! Słuchać się cholera jasna.-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Sierpień 28, 2015, 10:58A co nie mówiłem! Słuchać się cholera jasna.-)

Kupiłem Analogisa. Zdaje się, że ma jedną wadę. Brak przyzwoitego opakowania, które zabezpieczało by przed szybkim schnięciem rolki - traci przez to właściwości. Ale to minimalny mankament gdyż po przepłukaniu wodą, znów lepi się jak przysłowiowa cholera :)

Już siem będziem słuchać, już siem bedziem ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

A ja używam tylko myjki :)
Właśnie dlatego wybrałem taką a nie inna bo jest najszybsza. Umycie płyty to minuta.
Żadna rolka nie da ochrony antystatycznej.

wojtek41


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: gratefullde w Sierpień 28, 2015, 11:07Teraz już myjkę oszczędzam
Przyznaj, że nie chodzi o oszczędzanie tylko nie chce Ci sie pierdzielić 5 minut z jedna płyta na Okki :)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: masza w Sierpień 28, 2015, 11:09Przyznaj, że nie chodzi o oszczędzanie tylko nie chce Ci sie pierdzielić 5 minut z jedna płyta na Okki

Pewnie, że tak, masza, Ty psychologu vinylowy ha ha . 
Od miesiąca nic nie wyprałem w myjce Muszę ją ruszyć bo jeszcze się zastoi :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Oj, dzisiaj to mi się wydaje, że będzie coś ukraińskiego pite u mnie ;)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Keef98

Pod choinkę dostałam taką szczotkę do płyt:




A była w tym:


Muszę powiedzieć, że jest bardzo fajna i nie gromadzi syfu na płycie.

rudy-102

Trafiłem na co nowego. Szczoteczko-odsysacz.
Flux-Hifi Vinyl-Turbo.

Całkiem fajne urządzenie. Niestety trochę drogie bo 279 euro.
W dolnej części zamontowane są zamszowe "usta" i dodatkowo szczoteczka z włókien węglowych. W środku mikro odkurzacz. Działanie proste i szybkie.


rudy-102

Cytat: GregWatson w Sierpień 28, 2015, 09:00
A jak sprawuje się Tonar Wetgoat szczególnie w porównaniu ze zwykłą karbonową jak tu ?:

http://allegro.pl/szczotka-antystatyczna-do-plyt-winylowych-analogis-i5408083796.html

Tonar Wetgoat to szczoteczka do czyszczenia na mokro. Mam ją od jakiegoś czasu i według mnie jest idealna do myjek typu Okki, czy Pro Ject. Dużo lepsza od oryginalnych. Nie pęcznieje, nie linieje i ma równiutko przycięte włosie.