Na leniucha.

Zaczęty przez audiokawosz, Październik 23, 2020, 20:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

audiokawosz

#75
Nowe skrzynie do EV też się kończą robić . Będę miał w końcu prawą i lewą :)
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny


audiokawosz

Przybywa towaru.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

wiki

Cytat: audiokawosz w Luty 02, 2021, 13:54
Ten ekran ? jadę skontrolować monosy to poruszę temat :)
Ja tam się nie znam....
Ale prąd płynie od gniazdka do sprzętu, a nie na odwrót....

Co do ekranów, to masz tam w Yarbo 4 szt. + pilot.
Kazda żyła ma osobny ekran i wszystkie żyły mają wspólny, ten co na zdjęciu pokazałeś...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

audiokawosz

Cytat: wiki w Luty 02, 2021, 18:55Ja tam się nie znam....
Ja się nie znam tym bardziej.
Ekran mam podłączony z obu stron . Co do strzałek trzeba zamienić wtyczki. Co też się stanie jutro.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

wiki

Cytat: audiokawosz w Luty 02, 2021, 19:04
Cytat: wiki w Luty 02, 2021, 18:55Ja tam się nie znam....
Ja się nie znam tym bardziej.
Ekran mam podłączony z obu stron . Co do strzałek trzeba zamienić wtyczki. Co też się stanie jutro.
Wg mnie, ekrany, wszystkie cztery i pilot (ten cienki drut nieizolowany) powinny być podłączone tylko od strony gniazdka w ścianie do bolca uziemiającego.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

audiokawosz

Co do podłączenia ekranu to rozmawiałem dziś o tym z Mirkiem . Przekonał mnie do swojej racji . Nie jestem elektronikiem więc Ci nie wytłumaczę . W skrócie to są dwie szkoły . Falenicka i Pruszkowska.
Opiera się to na różnicy napięcia miedzy gniazdem w ścianie a urządzeniem +  wykład ale już za naukowy żebym zapamiętał
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

wiki

Cytat: audiokawosz w Luty 02, 2021, 19:10
Co do podłączenia ekranu to rozmawiałem dziś o tym z Mirkiem . Przekonał mnie do swojej racji . Nie jestem elektronikiem więc Ci nie wytłumaczę . W skrócie to są dwie szkoły . Falenicka i Pruszkowska.
Dobre, o tych dwóch szkołach, F i P..... 😀

Masz rację, robi się albo tak  albo tak....
Dlatego moją wypowiedź zacząłem od... "Wg mnie...."
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

audiokawosz

Walka trwa . Poszukiwanie lampy z najmniejszym zniekształceniem do pary z ECC 88.
Chyba na sobotę jeszcze nie będzie gotowe. Mam nie naciskać bo się skończy jak z kablem ze strzałkami. Więc nie naciskam 2 czy 5 dni to w ogólnym rozrachunku pikuś .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Piterski

Nie jestem elektronikiem ale mam wrażenie, że takie poziome ustawienie transformatora nie jest zbyt szczęśliwe. Czy on w tej osi nie emituje silnego pola magnetycznego.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

audiokawosz

Przekonałeś mnie nie biorę
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

vasa



Cytat: audiokawosz w Luty 03, 2021, 16:39
Przekonałeś mnie
Piterski. To chyba pierwszy raz w historii forum ktoś przekonał Kawosza [emoji50]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

audiokawosz

Nie masz racji . Masza mnie przekonał do 103R  :)
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Pboczek

No i jeszcze strzałki na Yarbo. Nie, nie jest źle.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa



Cytat: audiokawosz w Luty 03, 2021, 16:50
Nie masz racji .

Uff... Wrócił do normy [emoji23]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: audiokawosz w Luty 03, 2021, 16:39
Przekonałeś mnie nie biorę
Tylko "głośno" myślę i się zastanawiam. Transformato emituje pole magnetyczne i patrząc na to zdjęcie nasunęło mi się skojarzenie z ustawieniem cewek.
Sądzę, że ich właściwe umiejscowienie ma znaczenie, z drugiej strony widuje się transformatory toroidalne ustawiane jeden na drugim.
Myślałem, że może rozwiejesz moje wątpliwości bo nie zamierzam się czepiać, jestem tylko ciekaw.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

audiokawosz

Dzień zaczynam od porannej zaprawy. Truchcikiem do paczkomatu  ;D
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Cytat: Piterski w Luty 04, 2021, 09:01Sądzę, że ich właściwe umiejscowienie ma znaczenie, z drugiej strony widuje się transformatory toroidalne ustawiane jeden na drugim.
Myślałem, że może rozwiejesz moje wątpliwości bo nie zamierzam się czepiać, jestem tylko ciekaw.
Po dwóch godzinach błagania konstruktor uprosił mnie żebym nie rezygnował z zamówienia. Obiecał kolosalny upust. A wracając do kwest transformatorów to okazało się że to są  dławiki zasilacza ;)
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

#93
Walka chyba zakończona. Zasilające 7868 . Na wejściu 5965 na wyjściu ECC 88 .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Piterski

Cytat: audiokawosz w Luty 04, 2021, 11:28A wracając do kwest transformatorów to okazało się że to są  dławiki zasilacza
Dzięki za wyjaśnienie i niech dobrze Ci służy.

Widzisz przynajmniej rabat utargowałeś  ;D ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Cytat: audiokawosz w Luty 04, 2021, 11:28dławiki zasilacza

Czyli solidne, porządne zasilanie! Będzie grać :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

audiokawosz

Monosy się wygrzewają . Od razu było słychać że to krok w dobrą stronę . W porównaniu do poprzedniej końcówki dźwięk się jeszcze bardziej otworzył. Tło zrobiło się bardziej czarne. Jest lepiej .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Nowe używane SACD .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

vasa

Cytat: audiokawosz w Luty 19, 2021, 23:32to krok w dobrą stronę
Fajnie ta Twoja półka wygląda. Dużo baniek. Tylko wyświetlacz na scalakach :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

audiokawosz

Cytat: vasa w Luty 20, 2021, 00:27Tylko wyświetlacz na scalakach
Już nie długo .Rezygnuje ze zdalnego sterowania . Potencjometr kupiony . Selektor do zamówienia . Nowa obudowa w trakcie wycinania.
Potek Khozmo , selektor Seiden . Pretekstem jest dodanie wejścia XRL .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny