Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Alem se teraz pierdyknął na słuchawach. Wróciłem do lat młodości. Ale wtedy słuchało się z kasety, na wycieczkach klasowych z jamnika ;)

wiki

No i oczywiście jakiś obrazek do pooglądania  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Wiki wpisy można edytować i wtedy to się trzyma jakoś kupy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Maj 26, 2019, 22:37
Wiki wpisy można edytować i wtedy to się trzyma jakoś kupy.
Nie rozumiem....
Chodzi Ci o to, że płyta i zdjęcia w osobnych wpisach?
Nic na to nie poradzę.... Wiem o edycji...
Ale historycznie w czasie i moje odczucia gdy piszę...
To tak jakbyś zatrzymywał bieg rzeki aby coś powiedzieć brodzącemu w poprzek czkowiekowi... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Kangie w Maj 26, 2019, 22:33Alem se teraz pierdyknął na słuchawach.
Dobre pierdykniecie... Ale dla mnie nie dziś...
Krąze po innym klimatach... samurajowie i tym podobni... Może nie koniecznie w kimonach i hakamach.... Ale zasady....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

18-tka....Samurai Showdown....
Kwintesencja płyty.... no i filmu....
Dziś na tym kończę....
Dobrej nocki....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

"Królowa" dziś rządzi...

Kangie

Czy znacie tego "cudaka"?


Kangie


ziko369

Paolo Fresu... doskonałe granie 😁

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Zadyma. Który zespół to ten prawdziwy? Umknęło mi:

"Nagrywam ten film, bo straciłem kontrolę nad stroną Batushki, Facebookiem, sklepem i kontem Instagram. Tylko w ten sposób mogę przekazać jak mój były wokalista próbuje mi odebrać zespół.
Stworzyłem Batushkę wiosną 2015 roku. Jestem autorem muzyki, tekstów, nazwy, obrazu z okładki płyty i całego image'u. Zaaranżowałem muzykę, skomponowałem melodie i nagrałem większość instrumentów na album ,,Litourgiya" w moim domowym studiu. Gdy praca była na ukończeniu zaprosiłem Bartłomieja Krysiuka, żeby zaśpiewał według moich wytycznych i Marcina Bielemiuka, by nagrał moje partie bębnów na bębnach akustycznych. (...)
W ciągu ostatnich dwóch lat napisałem i nagrałem materiał na drugi album, a Krysiuk nalegał, bym wydał go jak to najszybciej możliwe. Jako że nie byłem zadowolony z rezultatów, przełożyłem wydanie płyty, przez co Krysiuk stwierdził, że odchodzi z zespołu. W piątek, 21 grudnia, dowiedziałem się, że Krysiuk zatrudnił muzyków, żeby wydać album Batushki za moimi plecami. Zarejestrował także nazwę Batushka na siebie. Zanim zdążyłem coś zrobić, odciął mi dostęp do wszystkich platform Batushki i próbuje narzucić swego rodzaju cenzurę na media zainteresowane sytuacją grupy. (...)
Wszystkie nowe zdjęcia na stronie Batushki i jej Facebooku przedstawiają Krysiuka i inne osoby, w tym jego syna, udających członków zespołu. Wszystkie festiwale, które mają w składzie Batushkę, załatwiały koncerty z Krysiukiem, a nie ze mną. (...)
Od tej pory jedyna prawdziwa Batushka będzie bez Krysiuka przy mikrofonie."

https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/czytaj/krzysztof-drabikowski-byly-wokalista-batushki-probuje-odebrac-mi-zespol-wideo.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

To teraz będą dwaj Батюшкu?

Oficjalne Oświadczenie Marcin "Martin" Bielemiuk, były perkusista zespołu Batushka ( fragment z fejsbuka):

"To, co się działo w późniejszym etapie w związku z dużym zainteresowaniem było zasługą tylko i wyłącznie Krysiuka, który zajął się wydaniem płyty, kupieniem sprzętu, gitar, uszyciem strojów, zrobieniem całej scenografii, zorganizowaniem sali prób wraz z realizatorem, promocją, kontaktem z promotorami, organizowaniem wyjazdów, transportu i wieloma innymi niezbędnymi rzeczami. Wynikało to z jego inicjatywy i wziął to na swoje barki. Potem odbyły się pierwsze koncerty, po których zainteresowanie tylko rosło. Wszystkie dalsze kroki były negowane przez Drabikowskiego, koncerty były "niepotrzebne", a trasa Rzeczpospolita Niewierna, która odbyła się zimą 2016 roku, jako support Behemotha była zbędna w jego opinii, bo przecież to jest bez sensu i nie warto w cokolwiek inwestować.
Koncerty odbyły się dzięki Krysiukowi, który sam zorganizował cały wyjazd, dzięki czemu zespół miał możliwość pokazania się publiczności w Polsce, co przełożyło się na sukces i dużą frekwencje na kolejnej polskiej trasie w 2018 roku. Kompozycje na płycie "projektu" Batushka, są Krzysztofa, a "zespół" powstał dzięki pracy Krysiuka. Bez tego nigdy nie odbyłby się żaden koncert na żywo i horda najgłośniej krzyczących nigdy by się nie dowiedziała o zespole. Kto ma prawo do nazwy oceni sąd, bo to ich wspólny sukces. Zespół osiągnął popularność nie dlatego, że muzyka jest wybitna, bo jest mnóstwo lepszych muzycznie zespołów, które nie są tak rozpoznawalne jak Batushka. Nie chodzi tylko o muzykę, a o cały wizerunek sceniczny, który daje niepowtarzalny klimat podczas koncertu – i tu kolejna zasługa Krysiuka. Pozycję i wysokie zainteresowanie zespół zdobył właśnie dzięki występom na żywo. To jest wspólny sukces, a nie zasługa, tylko Drabikowskiego. Krzysztof był liderem w momencie, gdy trzeba było zabrać ludziom kartki na obiad, w momencie, gdy trzeba było zamknąć na klucz pokój, żeby ktoś nie wziął z niego flaszki lub gdy trzeba było na niego czekać pod hotelem czy domem pół godziny, czy godzinę, bo on jest najważniejszy. Nieprawdopodobne i czuję się zażenowany, że muszę o tym wspominać. Nie traktował Krysiuka ani zespołu poważnie."


Poszło o ego? Żeby chociaż o kasę  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Maj 28, 2019, 15:07To teraz będą dwaj Батюшкu?

trzeba poczekac na decyzje sadu,  na razie sa dwie.

jak nie o kase? Bart niby jest wielkim inwestorem i takie tam. ogolnie zenua .
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Założyciel zespołu od początku mówił, że to jednorazowy wygłup. Wygłup okazał się sukcesem. Wokalista się wcurwił, że jest sukces, a tamten ma to w dupie. Ten co ma to w dupie- dziwi się, że im się jajeczka pozaświecały, bo założenia były inne. Ok. Reszta poczuła pinionc. Założyciel nie. Choć odżegnują się, że chodzi o pinionc.

Sam materiał super, co nie? I będzie drugi :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Ja się dzisiaj cofnąłem w rozwoju o jakie 10 lat... Smooth Jazzu słucham sobie pod nikczemnie niesmacznego burbona  :-\

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Przez ostatnie godziny słuchałem czeskiego i austriackiego radia.
Nie chcę już więcej[emoji24]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

moon

Om jest cudowny, akurat winylka Advaitic Songs niedawno w koncu przytulilem
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Mój 5,5-letni syn wybrał sobie w "idiotycznym sklepie" dwie płyty. Afromental (świadomie, bo lubi tę formację) oraz drugą. Spodobała mu się okładka. Oj, słuchało się tego w poprzednim wieku...

wiki

Idąc za ciosem... przypomnień na forum...
Kupiło się....
To się słucha...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Po polskiemu.... Windą na szafot....
I coś ze środka...
Miles i reżyser,
Miles i główna aktorka...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Fotki własne, trochę archiwalne. Winyla zapodam dziś wieczorem. Póki co "jadę" z plików.
Absolutne mistrzostwo świata! Lubię słuchać wirtuozów ;)