Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

goky

No cóż , znów miałem okazje wczoraj posłuchać w zaciszu domowym delty sotte , właściciel próbował różnych wzmacniaczy i w sumie znalazł drogę w postaci telewatta, gdy wczoraj podłączyliśmy 300b poszukiwania się zakończyły. Powiem więcej mam nadzieje że nie będzie robił przeróbek w zwrotnicy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Cytat: goky w Lipiec 16, 2019, 10:35Powiem więcej mam nadzieje że nie będzie robił przeróbek w zwrotnicy.
Nie chcę być złym prorokiem  ;) bo przypuszczam, że pewnie nie będzie ich robił ale do czasu jak się z tą kolumną osłucha.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Tego nie wiemy , ale na tą chwile gra fantastycznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Jutro lub pojutrze dostanę, ostatnie cewki na bas.
Ciekawe czy to już będzie koniec czy będę dalej czegoś szukał ::).
Moriarty mi słusznie zaproponował, że jak już skończę to żebym je zalał żywicą  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Dotarły i trafiły na swoje miejsce.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Piotr , czy będziesz od nowa budował ? Duże te cewki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Cytat: goky w Lipiec 19, 2019, 07:25Piotr , czy będziesz od nowa budował ?
To co na zdjęciu to tylko prowizorka.
Jak już dobiorę ostatecznie wszystkie elementy to mam pewna koncepcje na budowę tej zwrotnicy w formie docelowej.
Pewnie za pierwszym razem się to nie uda, ale jak już wszystko sensownie rozmieszczę to polutuje tak by poobcinać nadmiar wyprowadzeń z kondesatorów i cewek.
Myślę o i ustawieniu cewek na sztorc w wycięciach tak jak to było w oryginalnej zwrotnicy z cewkami rdzeniowymi.

Cytat: goky w Lipiec 19, 2019, 07:25Duże te cewki :)
Powietrzne są trochę mniejszej średnicy dla tych samych wartości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Cytat: Piterski w Lipiec 19, 2019, 08:20To co na zdjęciu to tylko prowizorka.
Jak już dobiorę ostatecznie wszystkie elementy to mam pewna koncepcje na budowę tej zwrotnicy w formie docelowej.
Pewnie za pierwszym razem się to nie uda, ale jak już wszystko sensownie rozmieszczę to polutuje tak by poobcinać nadmiar wyprowadzeń z kondesatorów i cewek.
Myślę o i ustawieniu cewek na sztorc w wycięciach tak jak to było w oryginalnej zwrotnicy z cewkami rdzeniowymi.
A potem zamknij całość w pancernej skrzynce, i wyrzuć klucz.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Cytat: Bartolo w Lipiec 19, 2019, 10:36A potem zamknij całość w pancernej skrzynce, i wyrzuć klucz.. ;)
Maybe I will ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Wczoraj posłuchałem bardzo drogiego ale i bardzo dobrze zestrojonego systemu Umki.
Symfonika grała z pełnym rozmachem i bezkompromisowo. Wspaniały system i czasem warto się zresetować by łatwiej spojrzeć na swój własny.
Piszę o tym bo po ostatniej zmianie cewki czegoś mi brakowało w basie, powinna być większa potęga ale jej nie było.
Wizyta u Jacka pozwoliła mi spojrzeć świeżym okiem i uchem i zacząłem wiec znowu próbować z ustawieniem kolumn.
Zdaje się że wróciłem do pierwotnego układu trójkąta równobocznego o boku 2,5m. Taki jak kiedyś wypracowałem tylko z basem miałem wtedy pewien kłopot, a teraz jego faktura jest lepsza. Generalnie przesunąłem kolumny bliżej ściany za nimi, o około 10cm i sam się też odsunąłem z fotelem do tyłu o około 20cm.
Zdaje się, że dzięki tym zabiegom wyszedłem z węzła bo orkiestra nabrała odpowiedniej podstawy basowej. Teraz muszę jeszcze zastanowić się czy i jaki dać na basie rezystor.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Nasz niezrzeszony kolega właśnie ukończył swoje zwrotnice do  Delt . Zwrotnica jest identyczna jak moja , więc miał krócej o jakieś 2,5 roku osłuchiwania komponentów . A to fotki z dostawy  kondensatorów Miflex . Na zrobienie ich trzeba było poczekać od zamówienia blisko  2 miesiące .  :o 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Sierpień 31, 2019, 10:13
Nasz niezrzeszony kolega właśnie ukończył swoje zwrotnice do  Delt . Zwrotnica jest identyczna jak moja , więc miał krócej o jakieś 2,5 roku osłuchiwania komponentów . A to fotki z dostawy  kondensatorów Miflex . Na zrobienie ich trzeba było poczekać od zamówienia blisko  2 miesiące .  :o
Moim zdaniem powinieneś zastrzec ochronę prawną dla Twoich zwrotnic.
Opłaty patentowe powinny, co najmniej, pokryć koszty badań [emoji1634][emoji477][emoji481][emoji485] i wdrożenia [emoji373][emoji1009][emoji3540][emoji436]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Jak się zastanowić to czemu nie ! W końcu sporo wysiłku w ten projekt włożyłem . No cóż ale czego to nie robi się dla znajomych  ;) ....................... Kolega Sławek pewnie pomoże mi przy przełożeniu mojej zwrotnicy która jest teraz w wersji Frankensztajn do ładnego ,nowego opakowania . Liczę na to !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr


A tak podsumowując zmagania ze zwrotnicą to :
1.najlepszy efekt uzyskałem używając cewek Jantzen taśma Wax .
2. Najlepszy efekt stosując rezystory  Duelund Cast (czarne)
3. No i oczywiście Miflex w wersji KPCU
Co do 2 pierwszych pozycji  to nawet nie wiem czym mógł bym jes zastąpić - absolutny Top
Punkt 3 to również absolutny top ! Ale cena i wielkość kondensatorów nie jest skierowana dla każdego .
W ogóle wielkość tych komponentów wymuszają wyrzucenie zwrotnicy na zewnątrz obudowy lub zaprojektowanie kolumny z uwzględnieniem rozmiarów  tych komponentów.  Z mojej strony to The end w temacie ............ słucham sobie od kilku miesięcy muzyki i sprawy grzebania w sprzęcie pogrzebałem . Jest pięknie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

No i pięknie [emoji3][emoji123][emoji122]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Cytat: miniabyr w Sierpień 31, 2019, 14:26sprawy grzebania w sprzęcie pogrzebałem
Przekonałeś mnie :D
Następne kolumny też będą bez zwrotnicy ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Ja też się cieszę bardzo.... od pewnego czasu.... muzyką....
Ale w tle ciągle myślę o innych kolumnach...
Tylko co kupić?

Miniabyr, miło się czyta, że jesteś zadowolony... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Jest pięknie !  Sporo się zmieniło we wszystkich moich klockach . Ja przecież zrobiłem również upgrade mojej elektrowni czyli pre+ monobloki . To co sobie założyłem to dostałem .  8) A że jestem uparty to było mi łatwiej .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Dawno się nie tykałem się moich kolumn, nie miałem do tego ani weny ani chęci.
Wczoraj zajrzałem do Miniabyra, słuchałem wszystkiego co mi zaprezentował w tym dużo muzyki klasycznej, czas zleciał mi migiem bo u Pawła gra to tak, że człowiek zatapia się w muzyce. Nic tylko przymknąć oczy i oddać się czerpaniu przyjemności z słuchana. Nie jest to żadne plumkanie tylko spektakl muzyczny tak wiernie oddany, że trudno mi aż czasem uwierzyć, że Delty tak graja.
Po powrocie do domu na dwóch płytach (miałem takie same tytuły jak zaprezentował Paweł) sprawdziłem pewne aspekty i pokombinowałem ze strojeniem moich paczek. To nie jest ten level co u Pawła, ale i elektronika nie jest tak wysokich lotów. Myślę jednak, że wskazówki Pawła pomogły mi w poprawie brzmienia.
Dzięki Paweł  :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Qrde skłamałem że nie muszę czegoś zrobić jeszcze przy moich Deltach. Sprawa dotyczy maskownic . Te które mam to własność Ondreja . Ale nie mam ich założonych na kolumny ,bo bardzo słyszalnie zmieniają dźwięk przez materiał który jest tam zastosowany . Muszę kupić "przezroczysty" dla dźwięku materiał i poprosić stolarza o wykonanie ram maskownicy . Te paki bardzo fajnie wyglądają z czarnymi maskownicami . I takie coś musze mieć !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Jak znajdziesz taki materiał to ja też się bym pisał na parę maskownic.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Harry Potter taki miał... lecz chyba to nie będzie łatwo z dostępnością.... A są potrzebne maskownice?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Wrzesień 09, 2019, 17:30A są potrzebne maskownice?
Bardzo kurzą się membrany . A dodatkowo łączenia membrany z koszem są zabezpieczone lepkim zajzajerem. I z tego kurzu już nie usunę . Piotrek  o takim materiale wspominał mi kilka dni temu Lech . U niego trzeba by o to pytać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !