Ignorant kupuje szpulaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 17, 2015, 20:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Myślałem o kompensacji wilgoci i braku "oddychania" czy to im nie szkodzi.
Też mam je w foliach ale teraz myślę czy to dobrze.

kawosz

Chyba jednak dobrze jak trzymasz w foli . Ma to pewnie związek z wysychaniem . One mają jakąś swoją wilgotność fabryczną

kawosz


MAC

W mordę, ale zakurzony temat  :o



No więc zapuściłem sobie z taśmy Billa Evansa i se słucham  8)


frywolny trucht

Dotknął mnie syndrom dwóch lewych rąk. Nie umiem sobie nawinąć szpuli, nie umiem założyć winyla. Gram przez blu fiuta. Masakra.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

A gdzie pierworodny remote control? Na wakacjach? :)

frywolny trucht

Remote control jest pomijalny. Na tym polega wygoda. Teraz masz komórę/tableta- masz władzę. Niestety  :-[
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Na świeżo z Rogalow. Taki magnetofon ma Wojcek do sprzedania. Bardzo dobry stan techniczny, plus głowice Studera
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp


MAC

Nie pchać się. Dla wszystkich wystarczy.
;D

MAC

Namówiłem znajomego z AS na śpulaka.
Rano "puknął" Sofort-Kaufen B77  ;D
Teraz spróbuje go namówić na rejestrację u nas.

miniabyr

Wczoraj to padłem po całym dniu emocji w Rogalowie. Jeśli pytacie ile ma kosztować ten magnetofon to Wojcek mówił coś o 2500zł!. No kurcze to nie dużo jak na taką maszynę wpełni sprawną i jak twierdzi właściciel brzmieniowo podobna jest do Studera.Nie wiem , nie mogę tego potwierdzić bo jej nie słyszałem.Ale wygląda zacnie i budzi respekt. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Są też takie przypadki gdy poszukiwania po świecie nie dają rezultatów, a materiał- jakby nigdy nic- wisi na jutubie. Jak to:



...ale przecież jutub lubi zniknąć materiał. Trzeba jakoś sobie radzić  ;D

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

#613
A o co chodzi z Soley w tym wątku? Btw, to jakaś składanka. EDIT: debiutancka EP. Ale dźwięki znam z płyty We Sink
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

zalun

Cytat: frywolny trucht w Październik 27, 2016, 20:50jutub lubi zniknąć materiał
Polecam plugin do Firefoksa i ściągnąć można zarówno obraz jak i osobno muzykę

christo

Cytat: miniabyr w Październik 22, 2016, 15:06
Na świeżo z Rogalow. Taki magnetofon ma Wojcek do sprzedania. Bardzo dobry stan techniczny, plus głowice Studera
Ładna sztuka! Komplet z pokrywą i gilotynką do cięcia taśmy.... Dawno, dawno temu pracowałem na takich. Ech... Do dziś pamiętam zwijanie "sypniętej" taśmy ORWO. Pół nocy i kilka butelek mamrota to trwało... :P
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

elem

Mam sentyment do tej marki, zdarzyło mi sie pracować na Mehlaborach w końcu lat 80-tych. Tylko wtedy nie byłem audiofilem, zupełnie mnie nie interesowało jak to gra :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Cytat: elem w Październik 27, 2016, 20:57
A o co chodzi z Soley w tym wątku? Btw, to jakaś składanka. EDIT: debiutancka EP. Ale dźwięki znam z płyty We Sink

Na debiucie są trzy kawałki, których nie ma na We Sink. Szczególnie nie ma Read Your Book

https://www.discogs.com/S%C3%B3ley-Theater-Island/release/2258874
https://www.discogs.com/S%C3%B3ley-We-Sink/master/377489
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Nowa nie do zdobycia, bierz z Discogs :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Taaaa jest jedna. Z USA, stan VG+... ale chyba jednak lepiej walnąć na szpulę ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

To się chyba jednak ziści...







Transport based on the Studer B67
Speeds: 7.5/15 ips
NAB/CCIR playback EQ.
All new professional electronics
New head design using 'Butterfly' configuration
Upgradeable to record/playback mastering
Target price $4500 for Playback-only
U.S. Debut at RMAF Denver Oct. 8th; Delivery Q1 2017

Opcja z nagrywaniem podobno +1500$

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Ciekawe skąd oni tych B67 nabrali?

gratefullde

Podoba mi się ale nadal się na to nie pisię, tfu pisze ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

4500 dolców  :o ja się piszę ;D