Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Hmmm...
To chyba i ja będę musiał pomyśleć w końcu o wymianie terminali w Tannoyach.
Tylko poczekam aż zacznę przynajmniej raczkować  ;D

cdt

Cytat: LampowY w Sierpień 23, 2018, 19:19To chyba i ja będę musiał pomyśleć w końcu o wymianie terminali w Tannoyach.
A co to dla naszego pokolenia ;D

miniabyr

Darek który to ty na tym zdjęciu ! :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Nie m,a mnie tam . Tu zresztą też mnie nie ma choć w pierwszej chwili myślałem że to zdjęcie mojej klasy  ;D . Ciekawe ilu z Was też tak pomyśli jak ja w pierwszej chwili  ;D

EmilioE

Ja się dopisuję, chodziłem w chałacie (bo tak się to u nas nazywało)!
A pamiętacie apele szkolne z okazji rocznicy rewolucji październikowej?
Patron mej szkoły: Gen. Świerczewski    :)
Teraz myślę, że przypominał on Marlona Brando z "Czasu Apokalipsy".
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

LampowY


LampowY

Cytat: EmilioE w Sierpień 23, 2018, 20:45Patron mej szkoły: Gen. Świerczewski

U mnie spokojnie - Maria Porazińska. Obecnie LO im. Zbigniewa Herberta  :o
Razem z miniabyrem kończyliśmy tę oto Alma Mater  ;D




EmilioE

Juniorki to podstawa, choć nie były wygodne.
W zimie Relaxy i kalesony, bo wtedy to były prawdziwe zimy.
A teraz co, powiedzą nam, żeśmy w PRLu kształceni, a więc komuchy   ;D
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

cdt

Wole wspominać Wranglery , Adidasy i Wolumen  :P . Ale zimy były fajne . No i lasek Bielański z górkami  :) .

cdt

W sumie to co mi tam nie samym audio się żyje  ;D

miniabyr

Cytat: LampowY w Sierpień 23, 2018, 20:53U mnie spokojnie - Maria Porazińska.
Ale i tak wyrośliśmy na niezłych świrów -) Wspominki  . Rusycystka Madzia z naciągniętymi skarpetami prawie do piz... ,pani od fizyki czyli cudowna Nowińska rzucająca w uczniów ścierkami ,gąbkami . Chemiczka Kicińska -wiecznie się zataczała z powodu nadwagi . Wuefista Lewandowski  - niezły prostak .No i bachory  czyli MY .....co za czasy -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

To jak tak wspominamy to w mojej  podstawówce Felek od ZPT krzyczał do  nas - chamnie durny nie mówi się śrubokręt tyko wkrętak . Miał jakąś fobie pod tym względem . :)

McGyver

A moja córka kiedy była mała mówiła "siukrobent". Facet chyba by zawału dostał  ;D ;D ;D

tomekkk1

Cytat: cdt w Sierpień 23, 2018, 23:31
To jak tak wspominamy to w mojej  podstawówce Felek od ZPT krzyczał do  nas - chamnie durny nie mówi się śrubokręt tyko wkrętak . Miał jakąś fobie pod tym względem . :)

Mój od ZPT też miał tego pierdolca. Takich samych spazmów dostawał jak ktoś na neonowy próbnik napięcia wołał "próbówka"  ;D
Fajne to czasy były :)

cdt

Reklama z FB :) .

amati74


LampowY

Cytat: miniabyr w Sierpień 23, 2018, 23:24Rusycystka Madzia
Mięgoć Matylda jej było :)
Moja wychowawczyni  8)

Jakub

Cytat: cdt w Sierpień 23, 2018, 23:31chamnie durny nie mówi się śrubokręt tyko wkrętak .

To chyba jakiś standard na ZPT był :)

Old Man Kensey

System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

cdt

ZPT zetpetami ale czas wrócić na ziemie . Tzn do audio  ;D.
Po wizycie u mianiabyra  zamówiłem dwie tasmowe cewki rdzeniowe do swoich EV . Paweł pisze u siebie o rezystorkach . Aż tak daleko na razie nie będę ingerować w preamp . Mam nadzieję że wymiana cewek da efakt . U Ondreja i Rafała jest duża zmiana na plus .
Na szybko pogmerałem w kablach , zmieniłem lampy w czym tylko mogłem i zaleczyłem uczucie zawodu . Ucho się przyzwyczaiło  ;D  ;)

cdt

I tu jest jak dla mnie wielka przewaga lampy nad tranzystorem . Mając magiczny kuferek pełen baniek zawsze jakoś się wyjdzie na prostą  :P

Michał

https://www.naimaudio.com/pl/product/hicap
Ja też mam nerwoza,jak się uda to w październiku zaleczę ;D

miniabyr

Cytat: jamówię w Sierpień 26, 2018, 18:37
https://www.naimaudio.com/pl/product/hicap
Ja też mam nerwoza,jak się uda to w październiku zaleczę ;D
To kupować bo życie jest za krótkie na kiepski dźwięk! -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Czekam na miedziaki,żadnych kredytów,jak wpadną kupujemy a jak nie wpadną,to nazbieramy  ;)

LampowY

#674
Cytat: cdt w Sierpień 26, 2018, 18:19
I tu jest jak dla mnie wielka przewaga lampy nad tranzystorem . Mając magiczny kuferek pełen baniek zawsze jakoś się wyjdzie na prostą  :P
Aż do momentu gdy dopasuje sie te jedne jedyne, których nie ma już czym zastąpić żeby było lepiej.

A największe moje lampowe zdziwienie? Ruskie lampy z 71 roku. Cena napompowana do poziomu absurdu. Ich cenę można porównać do 300b  :o


I są qwa warte tych pieniędzy!