Denon DL-103

Zaczęty przez vasa, Październik 21, 2014, 22:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 25, 2015, 16:44
Ja nie kombinowałem, ale gdyby, załatwiliby mnie, bo zażądali potwierdzenia transakcji.
Chodzi o to żeby pominięto clenie. Jak zapytają to mówić prawdę.
Przecież nie odpowiada się za nadawcę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Listopad 25, 2015, 20:10Chodzi o to żeby pominięto clenie. Jak zapytają to mówić prawdę.
Przecież nie odpowiada się za nadawcę.

Dokładnie tak.

GregWatson

Cytat: masza w Listopad 12, 2015, 16:13Była u mnie w ok tydzień bez opłat.
juki pisze na paczce, że jest używana i kosztuje 30usd

Dokładnie tak jak piszesz, wszystko potwierdzam. 7 dni (W ubiegły poniedziałek kupiłem i przelałem kasę, we wtorek wysłał, dziś poniedziałek i kurier przywiózł do chałupy - a mieszkam blisko szwabów a nie w centralnej Polsce) a w dodatku można było śledzić w necie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

No i świetnie.
Montuj, kalibruj i pisz co słyszysz :)

GregWatson

Słuchałem wcześniej Denona DL-103 i muszę przyznać, że 103 R nie gra lepiej ale gra zupełniej ale to zupełnie inaczej: więcej szczegółowości, dźwięk ładny przestrzenny, żadne detale nie wylatują do przodu, wszystko ładnie uporządkowane i równomiernie ułożone w scenie. Co prawda to dopiero pierwsze godziny tak na poważnie to po kilkudziesięciu godzinach się wszystko ustabilizuje i będzie git.
Chciałem coś dopisać porównując to do Ortofon Quintet Black ale to nie ma co - ten Ortofon to zupełnie inna półka jak nie kilka półek wyżej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Grudzień 01, 2015, 10:38Ortofon to zupełnie inna półka jak nie kilka półek wyżej.
Trochę to porównanie krzywdzące dla Denonka :(
Te wkładki mają zupełnie inną konstrukcję to i grać będą inaczej.
Czy słuchałeś na Verto? To trafo jest przystosowane do lepszych wkładek Ortofona o niskiej i bardzo niskiej imp wewnętrznej wkładki. Denon ma imp wewnetrzną 3x wyższą niż Quintet to i dopasowanie gorsze.
Ciekawe jakie będziesz miał wrażenia po kilkudziesięciu godzinach grania.
Czy możesz zmierzyć rezonans ramienia na jakiejś płycie testowej?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Nie wiem czego oczekujecie od 103? Jeśli słuchacie jazz z lat50,60,70 i z płyt z epoki ,to będzie trudno pobić własnie 103 a także ortofona spu. Te wkladki  to standard w tym gatunku ,który cięzko jest zastapić czymś innym. Współczesne wkladki z ich ostrymi szlifami owszem fajnie grają ,ale nie koniecznie z materiałem z epoki . To  jest też sprawa estetyki dźwieku ,który kazdemu podoba się inaczej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Cytat: GregWatson w Grudzień 01, 2015, 10:38to dopiero pierwsze godziny

grania tej wkładki a jak wiadomo początki są trudne, zobaczymy jak będzie później aczkolwiek wcale nie żałuję zakupu bo miałem to w planach. Zdecydowanie gra lepiej od moich poprzednich wkładek a już na pewno lepiej niż Goldring Eroica H. Jak zbiję do kupy Monitor Audio ET 500 z dwoma ramionami to mam zamiar tam powiesić Ortofona Quintet Black oraz właśnie Denona DL-103R a całość pod Verto i LARa a na Micro Seiki - Goldring Eroica H oraz AT 440MLa i to pod Pro-Jecta Phono Box SE II tak dla kontrastu. Wyżej już nie idę bo mam za małe pomieszczenie na szaleństwa cenowe. :)
Jak kupię sobie płytę testową to zmierzę sobie rezonans bo jak na razie jakoś ją omijałem. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Cytat: miniabyr w Grudzień 01, 2015, 12:31jeśli słuchacie jazz z lat50,60,70 i z płyt z epoki ,to będzie trudno pobić własnie 103 a także ortofona spu.


tomasz_pianista

Sto-trójka to moja główna wkładka, tylko niewyobrażam sobie, żeby mogła ona zagrać na lekkim ramieniu.

Dopiero na ciężkiej szynie pokazuje pełną barwę, no i prymitywny szlif wymaga dłuższego ramienia, żeby uniknąć IGD.

Po za tym to wkładka z kilka stówek, przed chwalebnym powrotem analogu kosztowała w Polsce 400zł. Obecnie należy kupować z US albo Hong Kongu no i pozdrowić polskich dystrybutorów środkowym palcem. Sam kupiłem za 650zł, akurat z Niemiec.
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 07, 2015, 13:00Obecnie należy kupować z US albo Hong Kongu no i pozdrowić polskich dystrybutorów środkowym palcem.

Właśnie tak robimy. :)

U nas Sumiko Blue Point No.2 już po 2 kafle a w Hong Kongu spokojnie za 1200 zł można kupić. Paranoja.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Widzę, że ostatnie sztuki Denona DL-103R ma Juki w tej cenie (ok 900 zł) co będzie dalej czy cena zostanie na tym pułapie czy podskoczy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#62
No i zgadza się po wyczerpaniu tego zapasu wystawiona jest już następna pula tych wkładek ale już w cenie 1.064 zł + 138 zł przesyłka.

Ale za to 103 są za 700 zł i to niecałe razem z wysyłką.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Czy warto zainteresowac się tą wkładką po retippingu z nową igłą shibaty, czy to już będzie przegięcie?

vasa

Cytat: rudy-102 w Grudzień 21, 2015, 22:04Czy warto zainteresowac się tą wkładką po retippingu z nową igłą shibaty,
Jeżeli masz na stanie jakieś ciężkie ramię i wkładka kosztuje 600-700zł to myślę że tak.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Juki zrobił furorę na naszym forum  ;) Może w tym tygodniu będę miał103r . Nie mam jak śledzić przesyłki bo kupił kolega ze swojego konta  :) Ja tajniaczę przed Żoną  :o ::). Wyszła 1050zł z przesyłką .

jamówię

Cytat: kawosz w Marzec 15, 2016, 18:17
Ja tajniaczę przed Żoną  :o ::)

He he skąd my to znamy :))

kawosz

Gorzej mam z taśmami  :( Tego już nie jest w stanie zrozumieć  :( . Dogadałem się z Peterem że zapłacę przez Western Union  ;D .

MAC

Pacz Pan... a ja się załapałem za 700 czy niecałe 800.
Na hasło audiomaniak juki wali cenę 30% w górę  ;D

kawosz

Za (R) ? Ale co ja się dziwię Maciek Ty masz dar do kupowania taniej  :) . Kupiłem też trafa pod tą wkładkę . Za 270 USD >:( no ale może nie ma się co złościć w końcu mam to na własne życzenie .  :) Jak to było z Audiofilami i branżą ..... ;)

GregWatson

Cytat: kawosz w Marzec 15, 2016, 18:17Wyszła 1050zł z przesyłką .

Teraz stoi coś ok 1000 zł z przesyłką:
http://www.ebay.pl/itm/371104825683?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

I co ciekawe w tydzień jest u Ciebie. 

Mnie też wyniosła coś około 800 zł. Ale zauważyłem On sprzedaje seriami i później cena wyjściowa jest uzależniona od ceny zakupu hurtem. Zależy jak się trafi - raz jest drożej a raz taniej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: kawosz w Marzec 15, 2016, 18:17bo kupił kolega ze swojego konta 
Jak można popełnić tak skandaliczny błąd i mieć wspólne konto z żoną?
To się nie mogło dobrze skończyć
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Bo nie dość że Branża to jeszcze nas Banki pykają na przelicznikach  :o . Nic to trzeba być twardym .

MAC

#73
Cytat: kawosz w Marzec 15, 2016, 18:26Ty masz dar do kupowania taniej

Sprawdziłem właśnie historię PayPal.
Dolar był po 3,46 a cena wkładki 214usd.

Teraz nawet 1000zł to 30% taniej niż u nas.

MAC

Cytat: vasa w Marzec 15, 2016, 18:29Jak można popełnić tak skandaliczny błąd i mieć wspólne konto z żoną?

Nawet nie byłbym w stanie wytłumaczyć się z Pionocrafta  ;D