Kolumny szerokopasmowe SABA

Zaczęty przez Mikut1982, Listopad 22, 2018, 20:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

nikhil

Jak byłem u ciebie nie oglądałem ich zbyt wnikliwie. Teraz widzę że będziesz miał trochę pracy ale ty to lubisz.  :)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Pewno... Zrobi się. Niektore rzeczy wychodzą dopiero w trakcie pracy.

amati74


Mikut1982

Kolumny jak widać były nieszczelne. 

Mikut1982

To nie jest br... To uchwyt na rękę do przenoszenia.

Mikut1982

Pytanie do znawców szerokopasmowek... Uszczelnic kolumne?  Moze lepiej zagrać?

Mikut1982

Męczył mnie ten spód kolumn..

Mikut1982

Surowy, mimo że tego nie widac postanowiłem coś zrobić.. Tylko pod spodem. Reszta zostaje orginał.

Mikut1982


Mikut1982

Odczekam teraz 20-30min i przyklejam.  Fornir to teak. Został mi jeszcze z poprzednich prac.

paul_67

Przy modyfikowanym odczekiwałem około 15 min wtedy klej najlepiej łapał i musiałem zwiększyć temperaturę żelazka.

Mikut1982

Z tymi klejami jest różnie, czytałem o tym. Za szybko zle, za puzno też... Ja dałem grubo kleju odczekam ze 20min i grzeje.. Nie za dużo bo klej może też odparować wkońcu to wodny klej..  Jedni piszą żeby odczekać aż klej całkowicie wyschnie i wtedy grzać żelazkiem. Drudzy piszą że niektore kleje jak wyschną to już pod temperaturą się nie rozpuszczają. Dlatego lepiej samemu kombinowac i dążyć do celu metodą prób i błędów. Ja mam w piwnicy tak przyklejony fornir modyfikowany do deski, leży tak ponad 6 miesiecy i nic sie z nim nie dzieje. Ile razy grzejesz żelazkiem? Ja powtarzam. To 3 x.

Mikut1982

Jeszcze lepszy efekt to dać klej piankowy.  Jest taki, wystarczy posmarować tylko jedna strone. Ale wtedy trzeba czyms dobrze docisnąć lub skręcić sciskami stolarskimi i zostawić do wyschnięcia. Troche to pracochłonne. Ja wole taki sposób, na Żelazko.

Mikut1982

Ten klej piankowy jest bardzo twardy i troszke rosnie jak pianka dlatego trzeba dobrze docisnąć.

paul_67

Zaczynam od krawędzi i tak jadę kilka razy dookoła.Sprawdzam czy trzyma.Jeśli nie to jeszcze raz.Naturalny fornir grzałem na niższej temperaturze bo inaczej pękał.

Mikut1982


Mikut1982

Niech sobie schnie.. A jutro popoludniu zabiore się za wzmocnienia maskownic.

amati74


Mikut1982

To jest fornir tylko pod spodami kolumn.  Reszta jest orginał i będzie dużo ładniejszy.

paul_67

Jakim papierem szlifujesz modyfikatkę?

Mikut1982

Ten kawałek szlifne ręcznie. 60-80-100.  Wzdłuż słoja.

Mikut1982

Poprzednio maskownice trzymały sie tylko na bokach. Teraz będą trzymać się ze wszystkich stron.

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982