Kolumny szerokopasmowe SABA

Zaczęty przez Mikut1982, Listopad 22, 2018, 20:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Nóżki wymalowane na gotowo. 

Mikut1982

Oczywiście nóżki były wypoziomowane.  Czyli kolumna ustawiona na dużej prostej plytce i skorygowane tak by kolumna sie nie bujała.

Mikut1982

Co zostało.. Olej 2x.  Przykrecic front.  Pomaloawc tył.  Wkrecic glosniki. Wymienic okablownie. Zamontowac terminal.. I bedzie koniec.. W niedziele finito.. Mam że właścicielowi choć trpche sie spodobają 😁

Mikut1982

W sumie bedzie 8 warstw oleju nakładanych szmatka.  Co 2 warstwy szlif papierem o granulacji 600.

amati74

Cytat: Mikut1982 w Grudzień 06, 2018, 12:50
W sumie bedzie 8 warstw oleju nakładanych szmatka.  Co 2 warstwy szlif papierem o granulacji 600.
Pięknie się zapowiada czekamy na efekt końcowy

Mikut1982

Ostatnia warstwa oleju położona.  Najpierw był szlif, tym razem papierem o granulacji 1500..  Jutro popstrykam pare fotek. Z bliska. Chce pokazac wam wstawki jak wyszły.

Mikut1982

Wstawki wygladaja tak.. Z bliska je widać.

Mikut1982


Mikut1982

Tutaj brakowało narożników.. Wiec niechciałem tego szpachlować bo predzej czy puzniej i tak by dopadło. Wstawki sa poprzeczne. W orginale też było takie przejscie.

Mikut1982


Mikut1982

W realu mniej rzuca sie w oczy..

Mikut1982

Martwi mnie jedno.  Poprawiłem to już 2x..  Ktos kiedyś już te kolumny poprawiał. I zrobił pare baboli.  To widac najwiecej, mam jeszcze bejce na bazie oleju. Spróbuję to jeszcze podreperowac.  Ale i tak na fotce wygląda gorzej niż w realu. Może jeszcze da sie to uratować.

Mikut1982

Można było położyć nowy fornir naturalny. Ale tu ma być zachowany orginał. To już jest zabytek chyba lata 60...

Mikut1982

Takiego forniru co ma 50l już sie nie dostanie. Kolor w realu przepiekny.  Ten mankament naszczescie jest na dole kolumny i mało rzuca sie w oczy.  A niechce się was kłamać i pokazywać że wszystko wyglada super.  Dzis po pracy spróbuję to zamaskowac jak się da.

Mikut1982

Uszczelki z pianki.. W markecie 1.99zl za 6m...

Mikut1982

Dodatkowe wkręty do maskownic bo state mało co trzymały.

Mikut1982

#116
Teraz maskownica z przodu jest prosta. I będzie trzymać.

Mikut1982


Mikut1982

Ramka z tyłu pomalowama na czarno.

Mikut1982

#119
Stare okablowanie do wymiany.  Wygląda na nie orginalne ale mogę sie mylić. 

Mikut1982

Ale stary kabelek w razie czego się zostawi. Nie wiadomo jak zagra nowy.

Mikut1982

Głośniki zamontowane, nowy kabelek też.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Jutro koniec.  Tak sobie sam przejrzałem fotki jak to wyglądało przedtem.. I troche różnicy jest..  Zdjecia wstawek robione z bliska z 4cm a nikt z tak bliska nie ogląda. Ja zrobiłem co mogłem i tak jak umiałem.  Koszt odnowy to praktycznie nic.  Papiery miałem, olej dostałem za darmo od mojego szefa, klej, bejca do nóżek, uszczelki, fornir na wstawki i różne rzeczy to miałem w domu i leżały a tak zostały wykorzystane. A koszt odnowy to zero zł.  Ja chciałem je odnowić, to ja prosiłem właściciela czy mogę .  A ja jestem zadowolony że, udało mi się je choć troche podreperować. Jutro koncze reszte i sobie trochę posłucham.

Mikut1982

Zostały tyły kolumn.  Jeden otwór to otwór do terminala din2 a drugi nie mam pojecia..