Jakie kolumny podstawkowe - budżet do 1600

Zaczęty przez MaeiesPlan, Sierpień 23, 2017, 13:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

MaeiesPlan

Cześć ponownie,

Tym razem z innym wątkiem. Decyzja zapadła gramofon Pro Ject Xperience SB niebawem zawita, przedwzmacniacz Project Phono Box S lub Cambridge. Teraz pytanie jakie (niestety) budżetowe kolumny podstawkowe na początek do tego zestawu. Brzmieniowo przypadły mi go gustu Dynaudio audience 40 - bardzo naturalna, płynna, ciepła barwa. Na ten moment poza moimi możliwościami. Ale w takim kierunku brzmieniowym Będchciałabym podążać.

Pokój do 20 m2.

Jakie kolumny do 1600 zł polecacie?? (rozważam używki).
Będę wdzięczna za podpowiedzi :)))


rudy-102

Co ma być w tym przypadku wzmacniaczem? Dalej ten "kinowy" Onkyo, czy coś innego?

MaeiesPlan

Cytat: rudy-102 w Sierpień 23, 2017, 14:07
Co ma być w tym przypadku wzmacniaczem? Dalej ten "kinowy" Onkyo, czy coś innego?


Nigdy nie myślałam o Onkyo jako wzmacniaczu. Posprawdzałam wszystkie opcje i tego się nie da podłączyć - sprawa zamknięta.
Co do wzmacnicza jeszcze nie zdecydowałam jaki konkretnie model, ale na pewno coś używanego. Jakieś propozycje??? Nie zapominajmy tylko o kolumnach :))

frywolny trucht

Cytat: MaeiesPlan w Sierpień 23, 2017, 13:28Project Phono Box S

Słabo. Zbyt dobry gramofon do tego pre.

Takie mam monitory i jak za swoją kasę grają nadzwyczajnie prawdziwie i swobodnie. Spokojnie mogłyby kosztować drugie tyle i nie powinno się czuć oszukanym.
Pomimo otworu Bass Rexlex nie robią cyrków. Acz warto te 40 cm odsunąć od ściany tylnej.
https://www.ceneo.pl/32459707?se=9jCyx9WaaYkmYHi9lVNEJR7H0C1TBDZh&gclid=EAIaIQobChMIrYKv5rHt1QIVE4GyCh1pBAqrEAAYASAAEgK6Z_D_BwE

Cena za sztukę!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: MaeiesPlan w Sierpień 23, 2017, 14:28Nigdy nie myślałam o Onkyo jako wzmacniaczu. Posprawdzałam wszystkie opcje i tego się nie da podłączyć - sprawa zamknięta.

No zaraz. Pierwsze z prawej wejście. ANALOG. To chyba mały Jack stereo? Kupujesz przejściówkę RCA żeńskie- mały Jack męski za grosze i masz. Onkyo Twym wzmacniaczem. Czy coś źle paczę? Ale tak, jakościowo to słabe rozwiązanie. Na przetrzymanie wiru w kieszeni po zakupach :) Docelowo Onkyo do pieca :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: MaeiesPlan w Sierpień 23, 2017, 13:28Brzmieniowo przypadły mi go gustu Dynaudio audience 40
Bo Dynki to bardzo fajne kolumny są :) Jeżeli Ci się podobają to takie kup. Nie wiem czy 40, 50 czy 60 ale coś znajdziesz na znanym portalu.
Tyle że one dużo prądu lubią i trzeba o tym pamiętać kupując wzmacniacz.
BTW. 20m2 to taki ni pies ni wydra można monitorki ale małe podłogowe też mogą zagrać.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Moje Delty graja w pokoju 16,5 mkw. tak że nie ma co się opierać na stereotypach ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

juter22

Z używek co celowałbym z vintage - JBL L36, są lub były na olx.pl w cenie 1.5k.
Z mojej strony pełna rekomendacja.

axolotl

Sobie kup xaviany primissimy o konstrukcji zamkniętej i masz z głowy odsuwanie od ściany. Grają u mnie z magnatem w 10 mkw i jest fajnie. Wokale i średnica miód.