Wzmacniacze hybrydowe

Zaczęty przez rudy-102, Luty 19, 2015, 20:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Wzmacniacze hybrydowe to urządzenia łączące w jednej skrzynce lampowy przedwszmacniacz z tranzystorwymi końcówkami mocy. Daje to lampowy charakter brzmienia i gwarantuje dużą moc pozwalającą na napędzenie nawet wybrednych zestawów głośnikowych.

rudy-102

Vincent SV-236 MK





To właśnei mój obecny wzmacniacz.
Przedwzmacniacz zbudowany w oparciu o lampy 12AX7B i koncówki mocy  na Sankenach 2SA1386 i 2SC3519.

Bardzo solidnie wykonany. W swojej klasie cenowej według mnie bezkonkurencyjny.

kangie

#2
Dzięki uprzejmości Vasy w zeszłym roku w styczniu miałem okazję podpiąć ten wzmacniacz do swojego systemu.

Linear Audio Research LAR IA 120H

Producent: Linear Audio Research

Kilk słów ode mnie: spora wydajność prądowa. Wystarczyło delikatnie obrócić potencjometr aby ruszyć kolumnami niskoskutecznymi (84 dB) ze znacznym spadkiem impedancji, które wtedy miałem - Sonus Faber Toy Tower. Wzmacniacz solidnie zaprojektowany i wykonany. Topologia Dual Mono.

Opis produktu ze strony www:
http://strefadzwieku.pl/produkt,288,linear-audio-research-lar-ia-120h-.html

Linear Audio Research LAR IA 120H
producent: Linear Audio Research

Opis:

LAR IA 120-H to najnowszy model, zaprojektowanego i wyprodukowanego w podwrocławskiej manufakturze Linear Audio Research, wzmacniacza hybrydowego.

Wzmacniacze zintegrowane IA 120H są przeznaczone do stosowania w domowych i zawodowych systemach audio. Urządzenia te charakteryzują małe zniekształcenia nieliniowe, duża wierność odtwarzania i zdolność do pracy ciągłej.

Wzmacniacze są zbudowane w układzie DUAL MONO z zastosowaniem przeciwsobnych końcówek mocy, w których pracują tranzystory polowe MOSFET i tranzystory bipolarne.

W stopniu wejściowym wzmacniacza pracuje lampa elektronowa - podwójna trioda. Dzięki jej właściwościom uzyskano czyste i ciepłe brzmienie oraz doskonałą dynamikę.

We wzmacniaczach LAR IA 120-H zastosowano jako złącza wyjściowe złocone zaciski śrubowe, pasujące do widełek, końcówek tulejkowych i wtyków bananowych. Lekkie i wytrzymałe obudowy wzmacniaczy są wykonane z aluminium, a elementy płyty czołowej i pokrętła - ze stali nierdzewnej.


Dane techniczne:

Liczba wejść: 5 stereofonicznych
Rodzaj wejść: asymetryczne ze złączem RCA, wybierane przełącznikiem obrotowym
Czułość przy maksymalnym wzmocnieniu: 0,775 V
Impedancja wejściowa: 47 kΩ
Stopień wejściowy: podwójna trioda 12BH7
Odstęp sygnału od szumu: 80 dB
Moc ciągła (sinus 1 kHz): 2x120 W/4 Ω , 2x80 W/8 Ω
Zniekształcenia nieliniowe (8 Ω , 1 W, 20 Hz – 20 kHz): mniejsze od 1%
Pasmo przenoszenia -3 dB (sinus, 1 W): 10 Hz – 40 kHz
Wymiary: 430 x 370 x 150 mm
Masa: 17,0 kg

Piterski

Kangie, a opisz swoje wrażenia z tych odsłuchów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Ja słucham Unisona Research Unico.
Miałem taki już kiedyś, ale sprzedałem. Zamieniłem na lampę Omak Ambassador. A od kilku miesięcy mam znowu Unisona Research Unico. Ot historia zatoczyła koło. Chociaż nie jest to ten sam egzemplarz.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

Cytat: Melepeta w Październik 25, 2015, 09:12Ja słucham Unisona Research Unico.
Czy on ma wejście phono?

Melepeta

Poprzedni miał wbudowane pre gramofonowe (opcja). Ten nie ma. Mnie to nie potrzebne , bo nie mam gramiaka.
A wczoraj wymieniłem lampy z JAN Philips ECG 5814A na Siemens K1007/CV491. Dzisiaj był odsłuch. I banan nie złazi mi z pyska :-)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.