Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

spoon

Cytat: Therion w Lipiec 15, 2018, 21:48
A daj namiar

Ja wypożyczałem na odsłuch i ostatecznie zakupiłem tutaj:
https://delta-audio.pl/kontakt/

Panowie są oficjalnym i chyba jedynym w Polsce dystrybutorem sprzętu Gold Note.
KEF R300 + Hegel H160 + Gold Note PH-10 + Thorens TD 160 (Nagaoka MP-110)

Therion

Cytat: dino w Lipiec 15, 2018, 21:52
Zaczyna mnie to bawić :)
Jak na razie przelecieliśmy przez sporo pre ...wirtualnie.



Mam już namiar na Phast'a, możliwe będzie także ogarnięcie Gold Note PH10, więc jednak to nie będzie tylko wirtualna gdybanina.


Cytat: spoon w Lipiec 15, 2018, 21:54

Ja wypożyczałem na odsłuch i ostatecznie zakupiłem tutaj:
https://delta-audio.pl/kontakt/

Panowie są oficjalnym i chyba jedynym w Polsce dystrybutorem sprzętu Gold Note.

Dzięki!
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#577
No nie wiem, gupio to teraz wygląda, taka wieża...

Okey okey, jest trochę lepszy od LARa. Jak się rozgrzeje, to nawet bardzo, bardzo lepszy :)



Może mi któryś Łaskawca wytłumaczyć do czego służą przełączniki z tyłu? MM/MC pomińcie, Wiem :P

Te dwa pośrodku Copper Resistane. Domyślam się, że przełączają trafo Lundahl, ale co, na słuch mam je ustawić?
Gdy przełączę widoczny na zdjęciu prawy w pozycję na zdjęciu lewą, to mi z lekka balans ucieka  na lewy kanał. Jak lewy przełączę w lewo, to dźwięk w obu kanałach staje się przytłumiony.

Kompletnie zaś nie wiem, do czego służy przełącznik przy sieciówce. CUPRUM BASE ???

Help....!
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

LampowY

#578
Wiem, że pytanie nie do mnie tylko do całej rzeszy użytkowników tego pre na AM ale co tam, spróbuję  ;D

Przełączniki służą do zmiany przełożenia i rezystancji transformatorów.
Jakie Włodek podłączył odczepy w tym egzemplarzu musisz jego spytać bo te lundahle mają wiele kombinacji.

http://www.lundahl.se/wp-content/uploads/datasheets/9226.pdf

Cuprum base to stawiam, że chodzi o to, że obudowa jest miedziana. Przełącznik obok bezpiecznika nie mam pojęcia do czego jest, u mnie takiego nie było. Musiałbyś odkręcić górną pokrywę.

Therion

#579
Oczywiście, pytanie do wszystkich :)

Dziękuję za podstawowe chociaż informacje.


Mam take foto. Chyba niewiele wyjaśnia :(

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

LampowY

Nie widzę. Raczej coś od zasilania ale uj go wi...
Przełączałeś go?

LampowY

A to nie ma już osobnego zasilania?  :o




Therion

Nie, jeszcze nie taki.

Powiększyłem fotkę.

Jasne, że przełączałem  8) zero reakcji.

Tak blisko sieciówki, że myślałem czy nie jest od tego, żeby lampy żarzyć na standbaju, ale nie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Fajnie, że cichusieńki jest - obawiałem się, że będzie poburkiwał.

Ba, nawet jak się headshell wyjmie z wkładką, to zamiast brumienia jest cisza. Aż dziwne :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Tak na pierwsze słuchy, to zostanie. Pierdzielnięcie ma takie, że kanapa drży a tego mi brakowało. No i scena. Prze-scena.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

LampowY

Mówiłem... LAMPA!  8)
To bardzo dobre pre jest. W sumie dzisiaj bym go nie sprzedawał.
A zawsze można lepiej, (kondziołki i lampki wymienić na jeszcze lepsze  ;D )

cdt

Cytat: LampowY w Sierpień 07, 2018, 18:20Mówiłem... LAMPA! 
Baa .
Moje gratulacje dla Kolegi Therion . Co do wszelkich regulacji w lampowcach one są delikatne . Przeważnie.

Therion

Dziękuję.

Lampowy, to w dużej mierze dzięki Tobie. Będzie kiedyś okazja, to Ci postawię dużego drinka.

Miałem jeszcze posłuchać innych sprzętów, ale już nie muszę. Pasuje mi to, co słyszę. Resztę roboty robią wkładki.

Jestem happy. Dzięki Panowie.

ps. Napisałem do Wołodii, może jeszcze pamięta co miał na myśli wstawiając te heble.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.


Therion

Ps.

Lampki z czasem wymienię gdyż posiadam lepsze. Tylko jak znam te, to mulą a mimo to, nap***la powerem tak, że klękajcie narody. Jakbym wsadził RCA czy insze, to obawiam się efektu. Wywali mnie z chałupy w kapciach i z kanapą.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

I się wyjaśniło:

przełączniki te, to podloczenie transformatorow Lundahl pod rozne wkładki MC. Przeloczniki są 3-pozycyjne. Roznica jest w koeficijencie wzmocnenia. Lub 1:10 lub 1:20.

Przelącznik obok bezpecznika to albo podloczenie, albo odloczenie
3-go pina uzemienia gniazda zasilania IEc 230v.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: Therion w Sierpień 07, 2018, 21:15
I się wyjaśniło:

przełączniki te, to podloczenie transformatorow Lundahl pod rozne wkładki MC. Przeloczniki są 3-pozycyjne. Roznica jest w koeficijencie wzmocnenia. Lub 1:10 lub 1:20.

Przelącznik obok bezpecznika to albo podloczenie, albo odloczenie
3-go pina uzemienia gniazda zasilania IEc 230v.
No to czas na pierwsze wrażenia.
Wiemy że ma kopa ale to chyba nie wszystko?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

#592
W zasadzie wszystko :) Za to płaciłem. Czego jeszcze powinienem oczekiwać?

No dobra, przyznaję - słucham płyt od nowa.  I? .... jak mówi moja trenerka tenisa: jest świetnie, ale mam uwagi.

Przede wszystkim słychać że lampa. Jest grubo. Potężna podstawa basowa + kop całości.  AM Jopek Minione - odtwarzam cicho a mimo to klatę ugina bas. W połączeniu z delikatnymi szelestami blach daje opad szczeny.

Muzyka filmowa i instrumentalna - oprócz tego co powyżej, dodatkowo jest szeroko i głęboko. Scena po horyzont,  kilometry w każdą stronę + wiele dźwięków zza pleców. Łał.
Zawsze byłem miłośnikiem efektów przestrzennych (im bardziej imponujące tym lepiej) i tu mam to z nawiązką.

Niestety, spotkałem kilka utworów, których fragmenty zabrzmiały źle. Właśnie rozgryzam o co chodzi. Puściłem to samo z pliku i w tych samych momentach też jest źle, tylko wcześniej na to jakoś nie zwracałem uwagi.

Rock.
To co słyszę (właśnie słucham Pink Floyd) jest na granicy tego co lubię. Bardzo ostro. Na szczęście w piątek byłem na Watersie i jest tak ostro jak u niego na koncercie, czyli tak ma to brzmieć. Po prostu się odzwyczaiłem.


W sumie podoba mi się, choć muszę się jeszcze przyzwyczaić do mniejszej misiowatości. Niczego ostrzej brzmiącego lub grubiej już bym nie chciał. Na szczęście z tyłu jest hebel i mogę sobie to przytłumić, jak mi się znudzi, ale póki co jadę na tyle ile daje fabryka.


Nie mogę wyjść z podziwu nad jedną sprawą - ZAWSZE było tak, że gdy odkręcałem headshell, dostawałem po uszach potężnym burkotem z kolumn. Jeżeli tylko pamiętałem, starałem się przestawiać przełącznik na inne źródło, żeby tylko nie wzbudzać tego dźwięku.
Ten cudak, nie dość że jest cichy jak auto elektryczne, to jeszcze kompletnie nie reaguje na odkręcenie headshella!!!! Tego już nie kukam. Czary jakieś?

Najbardziej się bałem, że lampa = lekkie brumienie, dlatego aż sprawdziłem w słuchawkach na dużym wzmocnieniu - cisza kompletna. Coś pięknego. Brawo Włodziemierzu. Brawo. Świetna robota.






HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: Therion w Sierpień 07, 2018, 22:28Coś pięknego.
Wygląda na to że jest Pan zadowolony :)
Gratulacje.
Jednego mi zabrakło - na której wkładce słuchałeś?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

chyba mnie znasz :) Włączałem wszystkie, ale dzisiaj w 80% leciało ze 103R. Jakoś najbardziej jej mruczando mi pasowało.

Musze się od początku wsłuchać, poznać na nowo analogowe brzmienie swojego zestawu. Gdy to się stanie, ponownie porównam brzmienie wkładek.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: Therion w Sierpień 07, 2018, 22:28muszę się jeszcze przyzwyczaić do mniejszej misiowatości.

to może wyjaśnię - LAR na najbardziej agresywnych nastawach nie oferował takiej ostrej góry. Przyzwyczaiłem się i nawet polubiłem. Phast sypie wysokimi aż boli, ale to chyba moja zachłanność - pewnie źle nastawiłem te heble. Teraz trochę przytłumiłem go i już tak nie sypie. Ale kusi żeby zrobic jak było :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

cdt

Lundahle są ostre . Poza tym mułowtość lampy to mit . A jakie tam teraz siedzą lampy ?

vasa

Cytat: Therion w Sierpień 07, 2018, 23:06Włączałem wszystkie, ale dzisiaj w 80% leciało ze 103R.
Poczekam aż amok przejdzie ;D i włączysz na dłuższy czas OC9. Ona ma dość ostrą górę i ciekaw jestem Twoich wrażeń.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: Therion w Sierpień 07, 2018, 22:28Czary jakieś?

Nie - trafo na wejściu (jak mniemam).
Jakie masz oryginalne lampy ?

dino

Cytat: Therion w Sierpień 07, 2018, 21:15Przelącznik obok bezpecznika to albo podloczenie, albo odloczenie
3-go pina uzemienia gniazda zasilania IEc 230v.

To w przypadku układu lampowego trochę niebezpieczny wynalazek. Zostaw uziemienie na stałe.