Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Dla odmiany.... muzyką z filmu....
Dzięki Wam dowiedziałem się, że w tym, znanym mi filmie, bardzo dobra muzyka jest....
No i jakiś czas temu kupiłem sobie płytę....
Dzięki  :)

PS. Utworów trochę się namnożyło....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Muzyka z filmu się sączy....

A ja czytam książkę, na podstawie której powstał film.... wybitny film...
Ale książka też jest super... Jak skończę to pewnie się pochwalę....

Rzecz dzieje się na pustyni..........
Mój ulubiony reżyser..... i mój ulubiony aktor....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Czytając, słucha się....

Saksofon i głosy.... jeden i cztery....

Niestety kupując płyta nie miała "wierzchniej" okładki....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A na zakończenie tak przejmującego wieczoru jazzowego.....

Się słucha....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

#2479

TONE POET - zwracam wam uwagę na serię wznowień  Blue Note  . Przypominam o tej serii -jeśli nie było w tym wątku o niej mowy -bo jest fantastyczna pod każdym względem ! Po pierwsze muzyka -wybrane najlepsze kąski z przepastnej fonoteki Blue Note  . Po drugie jakość masteringu materiału. Chciałbym aby tak brzmiał np. nowy Polish Jazz ! Po trzecie jakość plastiku -rewelacja ,nie ustępuje najlepszym wydaniom np. japońskim ! Po czwarte jakość poligrafii -fantastyczna -gruby ,na wysoki połysk karton z pięknymi zdjęciami (tego nie ma w wersjach z epoki )  . Czyli można teraz wyprodukować płytę która nie odbiega od najwyższych standardów  jak drzewiej było to normą . Cena ok 100 zł za płytę . Jak zobaczycie winyl z Blue Note z niebieską naklejką Tone Poet -to brać w ciemno .
Taka oto notka podkradnięta przeze mnie ze strony Blue Note o serii Tone Poet
Extreme attention to detail has been paid to getting these right in every conceivable way, from the jacket graphics and printing quality to superior LP mastering (direct from the master tapes) by Kevin Gray to superb 180 gm audiophile LP pressings by Record Technology Inc. Every aspect of these Blue Note/Tone Poet releases is done to the highest possible standard. It means that you will never find a superior version. This is IT.
Blue Note Records' Tone Poet Audiophile Vinyl Reissue Series is produced by Joe Harley and features all-analog, mastered-from-the-original-master-tape 180g audiophile vinyl reissues in deluxe gatefold packaging. Mastering is by Kevin Gray (Cohearent Audio) and vinyl is manufactured at Record Technology Incorporated (RTI).
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Ktoś polecał u nas więc kupiłem parę.
Grają tak jakby taśmy z których je nagrywali nie był nigdy odtwarzane.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

rudy-102

Cytat: miniabyr w Luty 27, 2020, 13:40TONE POET - zwracam wam uwagę na serię wznowień  Blue Note  . Przypominam o tej serii -jeśli nie było w tym wątku o niej mowy -bo jest fantastyczna pod każdym względem ! Po pierwsze muzyka -wybrane najlepsze kąski z przepastnej fonoteki Blue Note  . Po drugie jakość masteringu materiału. Chciałbym aby tak brzmiał np. nowy Polish Jazz ! Po trzecie jakość plastiku -rewelacja ,nie ustępuje najlepszym wydaniom np. japońskim
Mam kilka, ale słuchane na AT OC9II brzmią trochę nerwowo i nazbyt szczegółowo. Wkładkę zamieniłem na Ortofona i na niej niektóre płyty brzmią lepiej. Jak będę miał nastrój to posłucham i tych.

sheykk

Kupiłem wszystkie z Tone Poet i jeszcze kilkanaście z serii na 80 lecie Blue Note też bardzo dobrze zrealizowane ,na stronie Blue Note jest dokładna rozpiska co wydano.Polecam.

tomasz_pianista

Z nowości bardzo bardzo polecam polsko-ekwadorski kwartet Daniela Toledo. Na pianie P.Orzechowski, na bębnach Miśkiewicz (znany z tria Wasilewskiego) i wschodząca gwiazda saksofonu Kuba Więcek.

Dla mnie najciekawsza płyta z polskiego jazzu od wielu lat. Wytwórnia Audiocave.

Miniabyr, myślę że Twoje klimaty to będą, jest na spotify jak coś:) Posłuchaj koniecznie!
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Tytuł płyty to Fletch, Daniel Toledo Quartet.
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Cytat: tomasz_pianista w Luty 27, 2020, 20:47i wschodząca gwiazda saksofonu Kuba Więcek
Jak jest tam On to na pewno jest to moje granie ! Dzięki .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Daj znać jak posluchasz:)O płytach Maćka Obary jest bardzo głośno, przypuszczam że Fletch przyjdzie bokiem i mało kto zauważy, a dla mnie to dużo ciekawsze i bardziej oryginalne granie.
Grupa ratowania poziomu.

Kangie

Polsko-ekwadorski kwartet - brzmi ciekawie ;)

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ziko369

#2489

GregWatson

No to trochę Elli jeszcze.

Trochę tego i trochę tamtego też.

jarbis68

Mnie ostatnio wzięło na Keitha Jarretta. Nie wiem, czemu. Dotychczas ceniłem tylko jego dokonania w kwartecie, dziś mnie kręcą także solowe nagrania. Trio nie lubię. Jako przerywnika słucham genialnego Coltrane'a późnego okresu,w wersji free

gratefullde

Fajnie się słucha Jarretta w różnych konstelacjach. Dobrze, że jest tak różnorodny, każdy w jego muzyce znajduje coś dla siebie. Ja biorę tak prawie w 100%. Dla mnie to cudowna postać.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

Strut Records
16 godz. ·
Sun Ra: Egypt 1971 - a limited 5LP box set for Record Store Day, documenting Ra's visit to Heliopolis and Cairo in December 1971. Featuring first-time vinyl reissues of 3 LPs originally released on Thoth Intergalactic and El Saturn Records and 2 LPs of previously unreleased sessions recorded in Egypt with unheard versions of Angels and Demons at Play and Space is the Place. Remastered from the original master tapes with a 20 page 12" booklet featuring previously unseen photos and extensive liner notes by Hartmut Geerken and Paul Griffiths. In shops 18th April!
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Moriarty

Cytat: jarbis68 w Marzec 09, 2020, 19:43Mnie ostatnio wzięło na Keitha Jarretta. Nie wiem, czemu. Dotychczas ceniłem tylko jego dokonania w kwartecie, dziś mnie kręcą także solowe nagrania. Trio nie lubię. Jako przerywnika słucham genialnego Coltrane'a późnego okresu,w wersji free

Pro forma spytam: "The Survivors' Suite" znasz? Bo jeśli nie, to kup koniecznie. Przegenialna, być może najlepsza płyta Jarretta.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

jarbis68

Znam oczywiście, ale zbyt często nie słuchałem. Mnie najbardziej podobają się dwie, ale to z powodów osobistych, ponad trzydzieści lat temu zacząłem od nich słuchać jazzu: Belonging i My song.
Tę,o której piszesz, zamierzam poznać bliżej

Moriarty

Och, to kup koniecznie i długo słuchaj - to jest po prostu metafizyczne przeżycie. Niewiele znam płyt tak pięknych, mistycznych, głębokich.

Europejski kwartet Jarretta, z którym nagrał "Belonging"i "My Song" jest fajny, ale kwartet amerykański - gdy miał swój dzień, a nie zawsze miał - to po prostu inna galaktyka. Charlie Haden udowadnia tu bardziej niż na jakiejkolwiek innej płycie, że jest najbardziej lirycznym basistą świata. Paul Motian przypomina, dlaczego to właśnie on wraz z Billem Evansem i Scottem LaFaro przenicował i ustalił na nowo konwencję jazzowego tria. Dewey Redman to z kolei saksofonista zupełnie osobny, idący jakąś swoją ścieżką, przez co nigdy nie zdobył aż takiej sławy jak jego koledzy - ale bardzo go lubię, właśnie za to, co zrobił na "Survivors' Suite". Notabene, wiesz, że Joshua Redman to jego syn? :)

No i Jarrett. W absolutnie niebiańskiej formie. Myślę, że w jakimś stopniu na ciężarze gatunkowym tej muzyki zaważył fakt, że jest ona poświęcona pamięci ofiar Holocaustu.

A propos Motiana, wklejam zdjęcie, które bardzo lubię. Nie z Jarrettem, ale z Evansem i LaFaro (chyba tuż przed tragiczną śmiercią LaFaro). Świetnie wygląda z tym wąsikiem, jak mafiozo ;)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

GregWatson

No i zapuściłem sobie MR. Acker Bilka. Fantastyczny jazz no klarnet rzecz jasna.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

sheykk

Zakupiłem 3 kolejne płyty z serii Tone Poet Blue Note .
Pierwsza na talerzu Herbie Hancock - The Prisoner ,nagrana w większym składzie ,podszyta politycznym podtekstem wolności czarnoskórych w USA.Tak jak dość dobrze znam twórczość Hencocka to muzyka z tej płyty pierwszy raz u mnie zagrała i jestem bardzo mile zaskoczony na +,nagrana w 1969 r przez VAN GELDERA .Myślałem że usłyszę początki Fusion a usłyszałem muzykę która stylem wyprzedziła chyba o dobrych naście lat dokonania kolegów po fachu.
Jestem ciekaw jakie macie skojarzenia jeśli znacie tę płytę.
Jakość realizacji bez zarzutu.