Analogowe łamigłówki techniczne.

Zaczęty przez frywolny trucht, Marzec 02, 2015, 19:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Co do ładności zdjęcia. Przypomniałem sobie, ze kupiłem kiedyś dzieciom jakiś taki mikroskop. Kurzył się na półce. Niedrogi był z tego co pamiętam, ale już nie zabawkowy. Mam możliwość uzyskać powiększenie x40, x100 i x400. Po przyłożeniu komórki do okulara ( x40) wychodzą takie właśnie zdjęcia. Eliptyk przed szorowaniem i po szorowaniu :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: masza w Sierpień 08, 2016, 22:13To się nawet wyślizgnie z rowu mariańskiego 
Skąd Ty żeś ten drut wyczasnął?

Zanabyłem na jebaju- z Holandii- wkładkę Philips GP 412 Mk2, gdzie igła była opisana jako uszkodzona. Popatrzyłem sobie na nią, no ale jak uszkodzona? Nóweczka nieśmigana :) Założyłem i wszystko stało się jasne. Nie wiem jak to się temu komuś udało, chyba odtwarzał papier ścierny.

p.s. Zdjęcia z mikroskopu wychodzą różnie, bo szalenie trudno jest umieścić w sposób powtarzalny igłę na stoliku, oraz obiektyw aparatu komórki na okularze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Na naszym portalu aukcyjnym można spotkać sprzedawcę używanych wkładek gramofonowych, który opisuje je jako sprawne pomierzone. Co i w jaki sposób można zmierzyć we wkładce ? Zakładam, że nie chodzi o pomiary suwmiarką.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 26, 2016, 10:37
Na naszym portalu aukcyjnym można spotkać sprzedawcę używanych wkładek gramofonowych, który opisuje je jako sprawne pomierzone. Co i w jaki sposób można zmierzyć we wkładce ? Zakładam, że nie chodzi o pomiary suwmiarką.
No można, począwszy od podatności zawieszenia poprzez wartość sygnału nominalnego, przesłuch między kanałami.
Tylko dlaczego jakoś nie wierzę w te "pomiary" ?
No, może poza sprawdzeniem że obydwa kanały dają głos.
A może napisać do sprzedawcy i poprosić o przykładową tabelę z wynikami pomiarów?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Mnie się skojarzyło, że coś takiego do pinów poprzytykał :) Tylko brak mi ogłady elektrycznej/ elektronicznej by wywnioskować jakie rezultaty mógł uzyskać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 26, 2016, 20:52
Mnie się skojarzyło, że coś takiego do pinów poprzytykał :) Tylko brak mi ogłady elektrycznej/ elektronicznej by wywnioskować jakie rezultaty mógł uzyskać.
Zawsze mi mówili żeby do wkładki z miernikiem się nie zbliżać bo oporu wewnętrznego nie zmierzę tylko ją usmażę :(

Ale może to nie prawda  ???

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Chodzi mi o tego sprzedawcę: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=20080&us_id=35340680
Wkładki wintydżowe, igły nowe. Co on kuffa pomierzył???
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

#132
może wrzucił do szklanki i zmierzył objętość z prawa Archimedesa

malg

w opisie:
TECHNICS EPC-270C/PANASONIC+NOWA IGŁ.ELIPT.-POMIAR (6518811711)
http://allegro.pl/technics-epc-270c-panasonic-nowa-igl-elipt-pomiar-i6518811711.html

napisał:

POMIAR ELEKTRYCZNY REZYSTANCJI I INDUKCYJNOŚCI GENERATORA WKŁADKI
KANAŁ PRAWY-395 OHM 490 mH
KANAŁ LEWY - 404 OHM 501 mH

STAN TECHNICZNY-IDEALNY.
STAN WIZUALNY-BARDZO DOBRY/IDEALNY.

vasa

Cytat: malg w Wrzesień 27, 2016, 20:32POMIAR ELEKTRYCZNY REZYSTANCJI I INDUKCYJNOŚCI GENERATORA WKŁADKI
Czyli jednak mierzy :o
Tylko po co komu te dane? Przecież chyba rezystancja i indukcyjność się w czasie nie zmieniają?
Równie dobrze mógłby
Cytat: malg w Wrzesień 27, 2016, 19:51wrzucić do szklanki i zmierzyć objętość

*sorry Malg, trochę przekręciłem to co napisałeś :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: vasa w Wrzesień 27, 2016, 20:51
Czyli jednak mierzy :o
Tylko po co komu te dane? Przecież chyba rezystancja i indukcyjność się w czasie nie zmieniają?

Podaje róznice w kanałach
- to może chce sie wykazać, ze te różnice sa małe bo wkładki sa używane
(jak przy lampach parowanych lub kwadrach)
liczy ze specjalista kupi do testów albo jakiś zakręcony AUDIOFIL  ;D

frywolny trucht

No, a jak to zrobił? Jednak miernikiem? I co ustawił?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

jak miernikiem - to zabił wkładkę
chyba ze jakimś specjalnym.

vasa

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 27, 2016, 21:17
No, a jak to zrobił? Jednak miernikiem? I co ustawił?
Do rezystancji ohmy a jak się mierzy indukcyjność to nie wiem :(

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

trzeba mieć miernik RLC, najlepiej wysokiej klasy dokładności

ale czy do mierzenia wkładek nie potrzeba jakiegś specjału -  to nie wiem
Ahaja pisał ze nie wolno mierzyc wkładek, ale nie napisał szczegółów

frywolny trucht

Tym razem- może trochę trywialny- problem lingwistyczny. Jak najlepiej nazwać po angielsku i polsku to coś co się nasuwa na piny wkładki gramofonowej? Konektor? Winyle.pl określają produkt jako: WTYKI KABELKÓW RAMIENIA I WKŁADKI. Trochę karkołomne. Oczywiście wiadomo o czym mowa? O, to o!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

phono cartridge connectors

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Cytat: masza w Październik 18, 2017, 21:52
Chyba konektory do wkładki?  :o

Vodka connecting people ;)  Konektor, czyli coś co łączy. Nie wiadomo na jakiej zasadzie, ale służy do łączenia. Czyli mgliście, ale być może tak. Na pewno nie możemy mówić o wtyku na ten przykład.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Lyset

Metalowe:cartridge clips.
Plastikowe:heat shrink (tubing).
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425