Kolorofon DZS 01 nie działa po podłączeniu mimo, że prąd jest

Zaczęty przez MusicManiak, Grudzień 12, 2014, 22:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

MusicManiak

Witam. Jestem świeżym użytkownikiem na forum i nie wiedziałem gdzie dokładnie umieścić swoje pytanie/problem więc aby nie robić śmietnika na forum postanowiłem tutaj napisać o swojej bolączce z kolorofonem DZS 01. A więc dzisiaj nabyłem kolorofon DZS 01. Czytałem wiele wątków niestety żaden mi nie pomógł. Posiadam do niego kabel 5Din -> Jack. Po podłączeniu do wieży (phillips fp 9510) w miejsce słuchawek zero reakacji. Po podłączeniu do komputera także w miejsce słuchawek także zero reakcji. Czy ktoś coś mógłby podpowiedzieć?

Dodam, że sprawdzałem cały układ probówką i wszędzie dochodzi normalnie prąd.

Z góry dziękuje za podpowiedź.   

Pozdrawiam


MusicManiak

Oby dwa linki znam, ale niestety żaden nie jest pomocny dla mnie. Nie posiadam amplitunera.

merlin1973

Kolorofon nigdy nie "montowałem" w wejście słuchawkowe, zawsze pod wyjście ze wzmacniacza na kolumny.
Pozdrawiam S.CH.

elem

Tak jak merlin, w dziecięcych czasach podłączałem takie ustrojstwo do zacisków głośnikowych. Sygnał z gniazda słuchawkowego nie ma prawa wysterować tych żarówek.

Temat jest tak niesamowity, że brzmi jak prowokacja. Ale impry były przy tym fajowe :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Też tak pomyślałem, za słaby sygnał ;)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Cytat: elem w Grudzień 12, 2014, 23:58Temat jest tak niesamowity, że brzmi jak prowokacja. Ale impry były przy tym fajowe
Temat dziwny jak na dzisiejsze czasy:)
Dokładnie , imprezy były zjawiskowe, człowiek poznawał muzyke:) i nie tylko:)
Pozdrawiam S.CH.

MusicManiak

Lubuje się w unitrach, tonsilach, i innych produkcjach z lat PRLu stąd dzisiaj przyszła do mnie paczka z takim o to kolorofonem, pojechałem kupić ten kabel Jack - 5din i niestety nie udało się nic zrobić. A jak mogę podpiąć w kolorofonie, który ma wyjście 5Dinowe kable, które wepnę w wieżę (z tyłu pod głośniki) ?

elem

hmm, merlin i ja chyba nie myslelismi o DZS, ale o 3-lampowym C-32 jak na zdjęciu merlina.

Ten twój ma takie gniazda?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MusicManiak


Takie mam wejście. Czyli takie jak na Twoim zdjęciu po lewej stronie.
I zakupiony taki kabel :


merlin1973

no to jest problem:)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Normalnie to się tak robi.
Ale ten Twój ??? nie mam pojecia :-[ :-[ :-[
Pozdrawiam S.CH.

elem

hmm,

Twoja wieża ma magnetofon, więc wzmacniacz musi miec wyjście do nagrywania cinch.

Spróbowałbym połaczyć  z tym wyjściem wzmacniacza kablem- męski DIN=>2cinch, choć nie wiem czy sygnał będzie wystarczający, Na pewno będzie o stałym poziomie.

http://allegro.pl/kabel-adapter-przejsciowka-din-5pin-2cinch-rca1-2m-i4873916348.html?source=mlt


DZS - 1 to stary sprzęt estradowy, masz oryginalny kabel?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MusicManiak

Nie oryginalnego kabla nie posiadam.

Teraz pstryknąłem zdjęcie, może te z internetu jest złe.



Nie chcę kupować 5 kabli i testować bo niestety fundusz mam ograniczony :)

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

MusicManiak

No zgadza się, więc o co chodzi bo chyba się pogubiłem :)

merlin1973

To cytat z neta-"Drodzy koledzy miałem dwa podobne kolorofony i nigdy nie podłączałem ich pod wyjścia głośnikowe, niby tak się powinno, ale w moim przypadku dosłownie świetnie to działało, może i nadal działa, na wyjściach liniowych typu wyjście słuchawkowe"
Pozdrawiam S.CH.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MusicManiak