Wkładka MC do 2 tysiecy pln

Zaczęty przez Michał, Styczeń 31, 2018, 12:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Cytat: Michał w Luty 01, 2018, 09:45
Zaczynam niebezpiecznie lawirować wokół Benza Golda....moim zdaniem to nie będzie progres  vs Benz 20 HOMC.
Może w RCM mają używaną ACE z małym przebiegiem,kiedyś mieli. Po 11 zadzwonię.
Ace - tak; Gold - skok w bok. Możesz nie zauważyć różnicy nawet. Przesiadłem się z BM Golda na dl103.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Cytat: Michał w Luty 01, 2018, 09:42Ciemność widzę,ciemność 
Napisz do Springair pytanie kto prowadził retip wkładki. Jeżeli to zostało zrobione u producenta to nie ma obaw.
A jak masz się wahać i lawirować to rzeczywiście kup OC9 III. Zakup Denona zostaw na drugie ramię.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: tatachabera w Luty 01, 2018, 08:56
Cytat: Michał w Luty 01, 2018, 07:13A żeby sprawa była jasna. Mówimy tylko o 103r.

Michał czy aby te 12g Twojego ramienia nie będzie za lekko dla tej wkładki? 103R porównywałem na ramieniu 16 - 17 g i wypadło to dużo gorzej od tego co ta wkładka pokazuje na ramieniu Denona 59l. W wielu miejscach czytałem, że te wkładki o wiele lepiej sprawdzają się na ciężkich wędkach i u mnie się to też potwierdziło.
Potwierdzam, ja w swoim fontku zmieniłem ramie pod 103R-ke
na lekkim też "grała", ale naprawdę zagrała na ciężkim


MAC

Cytat: vasa w Luty 01, 2018, 10:10Napisz do Springair pytanie kto prowadził retip wkładki. Jeżeli to zostało zrobione u producenta to nie ma obaw.
A jak masz się wahać i lawirować to rzeczywiście kup OC9 III. Zakup Denona zostaw na drugie ramię.

vasa, to samo mówię ale Michał nas nie słucha.

Wyczuwam jego wewnętrzną niechęć do OC9  ;D ;D ;D





krzysiek

Cytat: Michał w Luty 01, 2018, 09:45Może w RCM mają używaną ACE z małym przebiegiem,kiedyś mieli.

W polskim cenniku Ace ma wygórowaną cenę 4200 zł. Jak zerkniesz na oferty sklepów angielskich, widać cenę 695 funtów, czyli ok. 3260 zł. Spora różnica, pewnie też pole do manewru negocjacyjnego.
Miałem jednocześnie zarówno Ace SL, jak i DL-103R. Ace grał na RB303, Denon na PUA-7 na Sony PS-X65, które to ramię ma jakoby większą masę efektywną, niż Rega, wg sieci ok. 20g (ja w to nie wierzę, pewnie ma jakieś 15g). Denon 103R najlepiej zagrał z pre Kulesza. Zostawiłem sobie Ace, bo gra u mnie ładniej i została na Sony. Denon ewidentnie na obu ramionach grał u mnie niedostatecznie. Na Redze bardzo słabiutko, o czym pisałem Ci w innym wątku.
No ale widzę, że ewidentnie ciągnie Cię do Denona, kup u jukiego, pograsz trochę, stwierdzisz, że to nie to i sprzedasz Kawoszowi, jak ja :P
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

christo

Cytat: vasa w Luty 01, 2018, 10:10A jak masz się wahać i lawirować to rzeczywiście kup OC9 III.
Raczej oc9ml/II. Trójka jest za miękka do tego ramienia. To wkładka do SME series 3 - 6-7g masy efektywnej.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Michał

Panowie wielkie dzieki za pomoc,jest nieoceniona. Odpuszczam w takim razie Denona,szkoda szamotaniny,bo Michell nie jst do wymiany. Czyli rozumiem,że albo Ortofon,jeśli jest dobrze retajpowany,albo ACE,jeśli jest w normalnych pieniądzach,albo OC9 tylko wersja II.


christo

Cytat: masza w Luty 01, 2018, 11:04Wg tabel z vinylengine tylko III  :)
Maciek, ale wpisujesz podatność mierzoną dla 100Hz a tabelę masz dla 10Hz. Tak więc przyjmując ostrożny wskaźnik (x2) wychodzi, że oc9ml/III ma podatność ok. 36cu.
*AT publishes their dynamic compliance specifications relative to 100Hz . The actual compliance at 10Hz will be higher.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

MAC


gratefullde

Michał, ja miałem Denona 304 i to jest naprawdę dobra wkładka. Bardzo lubiłem jej brzmienie jeśli masz okazję ją nabyć (a masz bo na spingu jest) to nawet się nie zastanawiaj. Polecam!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Doszła kolejna propozycja,tylko ovr budged,ale cena świetna,jest to Shelter 501....
Cytat: gratefullde w Luty 01, 2018, 11:48
Michał, ja miałem Denona 304 i to jest naprawdę dobra wkładka. Bardzo lubiłem jej brzmienie jeśli masz okazję ją nabyć (a masz bo na spingu jest) to nawet się nie zastanawiaj. Polecam!
Dziekię Andrzej,biorę jo pod uwagę:)

gratefullde

No to 501 pozamiata [emoji6]
Mam ją też w planach zakupowych...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Cytat: gratefullde w Luty 01, 2018, 12:24
No to 501 pozamiata [emoji6]
Mam ją też w planach zakupowych...
Nie mam pojecia jak ta wkładka gra,ale pewnie dobrze,nie wiem tylko skąd kasiorę wziąć...

vasa



Cytat: Michał w Luty 01, 2018, 13:12
nie wiem tylko skąd kasiorę wziąć...

Przesuń z pozycji "barek" [emoji16]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tatachabera

Michał dowiedz się najpierw jakie dokładnie wkładki zgrają się parametrami z Twoim ramionkiem i wtedy wybór będzie znacznie prostszy bez kombinowania na siłę na zasadzie że gdzieś coś fajnie zagrało to pewnie u mnie tez fajnie zagra. 103r sprawdziłem "jednocześnie" na trzech różnych ramionach i to były 3 różne brzmienia. W jednym przypadku nawet można się było pokusić o stwierdzenie że to dwie różne wkładki ;) 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

Cytat: vasa w Luty 01, 2018, 13:18


Cytat: Michał w Luty 01, 2018, 13:12
nie wiem tylko skąd kasiorę wziąć...

Przesuń z pozycji "barek" [emoji16]

[emoji377]🥃


Środki dawno przesunięte:)
Cytat: tatachabera w Luty 01, 2018, 13:19
Michał dowiedz się najpierw jakie dokładnie wkładki zgrają się parametrami z Twoim ramionkiem i wtedy wybór będzie znacznie prostszy bez kombinowania na siłę na zasadzie że gdzieś coś fajnie zagrało to pewnie u mnie tez fajnie zagra. 103r sprawdziłem "jednocześnie" na trzech różnych ramionach i to były 3 różne brzmienia. W jednym przypadku nawet można się było pokusić o stwierdzenie że to dwie różne wkładki ;) 
To już z grubsza wiemy. Poczytam dziś o tym Shelterze. Jutro jadę do RCM,więc będę mądrzejszy :)

Michał

Według tego co deklaruje producent,to z Michellem Shelter powinien śpiewać. Tylko kogo tu namówić na stypendium  ;D


http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=shelter&L0=shelter&L1=nn&of=3

No nic,zobaczymy....

Michał

Byłem dziś w RCM,świątyni analogu. Ech Panowie całe to pisanie jest guzik warte,jak czlowiek tam wdepnie ,to przepadł.... Posłuchałem sobie muzyczki na zupełnie ,,budżetowym"sprzęcie,za to podpiętym do szykowanego przez RCM nowego phonostage. My tu jesteśmy jeszcze w poważnych dolinach,jak oni tam łoją właśnie Everest. Nigdy i nigdzie nie słyszałem tak grającego analogu. W domu to można ewentualnie browara odkapslować a nie sprzęt włączać.

MAC

#94
Nie przesadzaj.
Znasz powiedzenie "ciasne ale własne"?  :)

A wsiądź w samolot do NY, podjedź na 131 W. 3rd Str. do Blue Note Jazz Club i wtedy napisz co są warte prezentacje w RCMie na uj wi jakich wynalazkach  :P   ;D

A my tylko co? Wkładka, pre, itp. pierdoły  :(


Piterski

Cytat: Michał w Luty 02, 2018, 15:20Posłuchałem sobie muzyczki na zupełnie ,,budżetowym"sprzęcie,za to podpiętym do szykowanego przez RCM nowego phonostage.
Cena coś pod 60 tyś za to pre. Tak przebąkiwali na AS.
Ale dobrze niech robią to ja jak nie kupie od Kawosza jego lampowego pre to może będą do wzięcia Therie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał

Maciek,jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki z konserwy,to nie słyszałem lepiej a grało to na SME 15,SME 309,Benz ACE i Gauderami,nawet nie pytałem jakimi,sorry ale wyobraź sobie,że Oni tam poskładaliby taki wypasiony SET,nie ma o czym gadać.Prototyp nowego ich pre to KOSMOS.Brak słów,muzyka gra jak na żywca.

Michał

Cytat: Piterski w Luty 02, 2018, 15:50
Cytat: Michał w Luty 02, 2018, 15:20Posłuchałem sobie muzyczki na zupełnie ,,budżetowym"sprzęcie,za to podpiętym do szykowanego przez RCM nowego phonostage.
Cena coś pod 60 tyś za to pre. Tak przebąkiwali na AS.
Ale dobrze niech robią to ja jak nie kupie od Kawosza jego lampowego pre to może będą do wzięcia Therie.
Oj nie Piotr,nie ten level.Nic nie piszę o cenie,bo nie mam upoważnienia,ale z pewnością nie mówimy o kwocie 60 tysi

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał