Myjki DIY- różne koncepcje mycia winyli

Zaczęty przez Yacek, Styczeń 28, 2016, 14:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

maciek1

Cytat: elem w Marzec 22, 2016, 16:51
Ssaki w porządku, obydwa. Mówią coś, głaszczą? Bo do płyt już mam :)

Te moje mówią, głaszczą i nie tylko, ale do płyt za to nie mam:)

maciek1

Cytat: jamówię w Marzec 22, 2016, 16:51Karcher ma wszystko

Koniecznie daj znać, jak wypróbujesz.

jamówię

Cytat: maciek1 w Marzec 22, 2016, 16:59
Cytat: jamówię w Marzec 22, 2016, 16:51Karcher ma wszystko

Koniecznie daj znać, jak wypróbujesz.


Dam,dam,bo coś czuję że to będzie to :))


Jakub

Przecież ten Karcher ma 28cm szerokości. Jak chcecie tym odsysać płytę?

maciek1

Z pewnością trzeba będzie zmodyfikować ssawkę - sama guma może być zbyt twarda również. Ale chyba najistotniejsza bedzie siła ssania.

paul_67

Widzę,że kombinujecie jak koń pod górkę :) Zróbcie sobie myjkę na wzór ON.To naprawdę nie są duże koszty !

jamówię

Cytat: Jakub w Marzec 22, 2016, 17:05
Przecież ten Karcher ma 28cm szerokości. Jak chcecie tym odsysać płytę?


To jest najmniejszy problem :))można na ukos,można też 1/2 zatkać i odsysać na wąsko,można też dorobić węższą ssawkę.Jest dobra baza.Moja sąsiadka to kupiła, pożyczę i sprawdzę,dam znać.

il cattivo

Cytat: jamówię w Marzec 22, 2016, 17:21Moja sąsiadka to kupiła, pożyczę i sprawdzę,dam znać.

Kolego jamówię, czy udało Ci się już pożyczyć od sąsiadki to urządzenie, czy przed świętami nie ma szans? :)
Pytam, ponieważ w Lidlu rzucili podobne ustrojstwo za ok. 150 złociszy, ciekaw więc jestem Twojej opinii na temat owego wynalazku.


jamówię

Cytat: il cattivo w Marzec 24, 2016, 11:40
Cytat: jamówię w Marzec 22, 2016, 17:21Moja sąsiadka to kupiła, pożyczę i sprawdzę,dam znać.

Kolego jamówię, czy udało Ci się już pożyczyć od sąsiadki to urządzenie, czy przed świętami nie ma szans? :)
Pytam, ponieważ w Lidlu rzucili podobne ustrojstwo za ok. 150 złociszy, ciekaw więc jestem Twojej opinii na temat owego wynalazku.



Witaj,jeszcze nie. Przed Świętami nie mam sumienia zabierać jej narzędzia pracy :))
Czy ta z Lidla jest tak samo szeroka?

il cattivo

#34
Tak, też ma 28 cm. Różnice w stosunku do Karchera są niewielkie na pierwszy rzut oka. Największa to chyba kolor, lidlowa myjka jest niebieska :)

Poniżej kryptoreklama :P


maciek1

Ale w tej z Lidla jest jeszcze jedna koncówka 17cm widoczna na zdjęciu reklamowym :) To nadal zdecydowanie za dużo, ale już znacznie mniej nie 28cm.

MAC

Mam takiego Karchera.
Musicie uważać bo guma na nim jest cholernie twarda.

maciek1

Też tak słyszałem, ale to kwestia ewentualnej modernizacji. Problem, czy siła ssania jest w ogóle akceptowalna?

MAC

Nie jest aż tak mocna jak w myjce N-G.
Na oko połowę słabsza.
Moim zdaniem to chybiony pomysł.

jamówię

Cytat: masza w Marzec 24, 2016, 13:29
Nie jest aż tak mocna jak w myjce N-G.
Na oko połowę słabsza.
Moim zdaniem to chybiony pomysł.


Nie dam 8 koła za myjkę,to jest kpina!!! :))

MAC

Owszem, jest.

A ile teraz kosztuje ON?
Już widzę - 1900zł

elem

Michał, a masz już co myć? To wpadnij do mnie do pralni po świętach :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

il cattivo

Cytat: masza w Marzec 24, 2016, 13:18Musicie uważać bo guma na nim jest cholernie twarda.

Właśnie macałem wczoraj gumę z tej lidlowej maszyny i też wzbudziła pewne obawy. Bardzo twarda może nie jest, ale na pewno trzeba by uważać. Lub przerobić, jako rzekł Kolega maciek1.

jamówię

Cytat: elem w Marzec 24, 2016, 13:55
Michał, a masz już co myć? To wpadnij do mnie do pralni po świętach :)



Wiesz jak to jest,każda nowa powinna iść do bębna o starych nie wspomnę. Po Świętqch to Ty do mnie wpadniesz,ale z pralką to będzie kłopot :))

Keef98

Ja mogę sprawdzić Karchara, mam to ustrojstwo w domu - fajny do mycia okien, ale nie mam przekonania czy nadaje się do płyt.
Zaraz przetestuję.

jamówię


MAC

Michał, daj sobie z tym siana. Szkoda płyt.
To już lepiej kup rolkogluta analogisa

http://www.emp-shop.pl/art_277902/


jamówię

Cytat: masza w Marzec 25, 2016, 18:05
Michał, daj sobie z tym siana. Szkoda płyt.
To już lepiej kup rolkogluta analogisa

http://www.emp-shop.pl/art_277902/






Oglądałem to,tylko to nie wygoni syfu z rowka.Jedyna opcja,jaką jestem skłonny przemyśleć,to Okki,choc jak oglądałem opis Frywolnego,to zgrzytam zębami,bo poskładane to jest tak fatalnie,że ręce opadają.Bezczelność producentów nie zna granic...

MAC

#48
Cytat: jamówię w Marzec 25, 2016, 18:11Jedyna opcja,jaką jestem skłonny przemyśleć,to Okki,choc jak oglądałem opis Frywolnego,to zgrzytam zębami,bo poskładane to jest tak fatalnie,że ręce opadają.

No to masz NG za mniej niz połowa ceny.

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/12/219394.php

Jestem prawie przekonany, że to moja pierwsza pralka.
Na 90% on ją kupił ode mnie jak wymieniałem na Mini Pro 2.

jamówię

Cytat: masza w Marzec 25, 2016, 18:58
Cytat: jamówię w Marzec 25, 2016, 18:11Jedyna opcja,jaką jestem skłonny przemyśleć,to Okki,choc jak oglądałem opis Frywolnego,to zgrzytam zębami,bo poskładane to jest tak fatalnie,że ręce opadają.

No to masz NG za mniej niz połowa ceny.

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/12/219394.php




Coś ustrzelę :))
Dotarła kasiora?