Pioneer PLX 1000 czy Pro Ject the Classic

Zaczęty przez Agnieszka O, Styczeń 25, 2017, 19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Agnieszka O

Pioneer (z Ortofon Bronze) czy Pro Ject the Classic (z natywna wkladka), na AMC 3030 (hybryda) - oto jest pytanie.
Poczatkujacy amator dobrych (i pelnych) dzwiekow prosi o pomoc :)

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.


christo

Agnieszko, określ budżet i zdecyduj czy sprzęt ma być nowy czy może być używany.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Agnieszka O

Cytat: christo w Styczeń 25, 2017, 19:48
Agnieszko, określ budżet i zdecyduj czy sprzęt ma być nowy czy może być używany.
Wole nowy, bo nie ma sprawdzonego specjalisty, ktory mi pomoze wybrac uzywany sprzet, ocenic czy wszystko jest ok.
Budzet: 4,5-5tys (gramofon + wkladka).

christo

#5
A ile kosztuje ten pioneer z Bronzem?
Już sprawdziłem - 4 tys.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Didżejom nie przypadł do gustu Pioneer: https://www.djshop.pl/k1,gramofony/i14603,pioneer,pioneer-plx-1000.html i rzeczywiście- jak na Direct Drive- pływanie obrotów na poziomie słabym. Z drugiej strony- jak spojrzeć obiektywnie- paskowiec PJ ma podobne problemy. Przy czym paskowce już tak majo ;)

Instrukcja Pioneera nie mówi nic o ustawieniu azymutu. Ze względu na to, że wolę klasyczną stylistykę niż didżejską, że gramofon didżejski jest tworzony z myślą o nieco innym przeznaczeniu niż słuchaniu muzyki na wyrafinowanych audiofilsko wkładkach gramofonowych- skłaniałbym się ku Pro- Jectowi.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Agnieszka O

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 25, 2017, 21:03https://www.djshop.pl/k1,gramofony/i14603,pioneer,pioneer-plx-1000.html
dzieki za ciekawa opinie. a co powiesz na taki wybor: Pro-Ject RPM5 z wkładką gramofonową typu MC Ortofon Quintet Red - byloby lepiej?

frywolny trucht

Zdecydowanie. Obiektywnie rzecz biorąc.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

#9
Cytat: Agnieszka O w Styczeń 25, 2017, 21:14Pro-Ject RPM5 z wkładką gramofonową typu MC Ortofon Quintet Red - byloby lepiej?
. Ja dopiero poznaje możliwości wkładek MC :) . I jestem pod wielkim wrażeniem . Ominęła byś etap MM który kosztuje i jest ślepą uliczką .

frywolny trucht

Tylko pytanie czy przedwzmacniacz gramofonowy da radę wzmocnić prawidłowo sygnał wyjściowy wkładki 0,5mV ( to bardzo cichy poziom) i nadać mu rockowego sznytu- jakiego wymagasz. Czyli obiektywnie- moim zdaniem- całkiem mocny zestaw, ale czy będziesz usatysfakcjonowana w 100%? Nie wiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Agnieszka O

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 25, 2017, 21:31
Tylko pytanie czy przedwzmacniacz gramofonowy da radę wzmocnić prawidłowo sygnał wyjściowy wkładki 0,5mV ( to bardzo cichy poziom) i nadać mu mu rockowego sznytu- jaki wymagasz. Czyli obiektywnie- moim zdaniem- cąłkiem mocny zestaw, ale czy będziesz usatysfakcjonowana w 100%? Nie wiem.

mam amc 3030, czyli przedwzmacniacz jest wbudowany. obawiam sie, ze moze nie dac rady.. :(

frywolny trucht

http://sklep.soundpower.pl/pl/p/AMC-CVT-3030-MkII/101 ten?
Zawiera pre dla MM, więc czekają dodatkowe wydatki. Tzw. zewnętrzne pre gramofonowe z sekcją MC, lub trafa wzmacniające sygnał wkładki.

Ogólnie sensowny tor analogowy- gdy kupuje się nowe- sporo kosztuje, a sprzedaż boli jak się nie sprawdzi :(
My trochę oszukujemy. Kupujemy używki od zaufanych sprzedawców, nówki od garażowych producentów.
Byś musiała dać sobie trochę czasu. Nie tydzień, nie dwa.  Może i nawet z pół roku?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Agnieszka O

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 25, 2017, 21:53
http://sklep.soundpower.pl/pl/p/AMC-CVT-3030-MkII/101 ten?


Tak, ten.
Masz racje, dla MC potrzebuje kolejnego elementu. Wybiore wiec z oferty MM. Niestety, o ile w przypadku wzmacniaczy czy cd mozna latwiej posluchac w kompletnym zestawie, nawet w domu, to z gramofonem i wybrana wkladka juz tak latwo nie jest, trzeba ryzykowac.

Dzieki za cenne informacje.

rockandroll

Wkładki typu MM też mają swoje zalety: wyższy poziom wyjściowy (łatwiej wzmocnić), nie wszystkie ale często wymienną igła (świetna sprawa jeśli słuchamy dużo płyt, mamy dzieci, zwierzęta, wełniany sweter, etc.). Lepsze mają dobre szlify i potrafią wyciągnąć sporo z płyt bez zniekształceń.

Agnieszka O

Cytat: rockandroll w Styczeń 25, 2017, 22:14
Wkładki typu MM też mają swoje zalety: wyższy poziom wyjściowy (łatwiej wzmocnić), nie wszystkie ale często wymienną igła (świetna sprawa jeśli słuchamy dużo płyt, mamy dzieci, zwierzęta, wełniany sweter, etc.). Lepsze mają dobre szlify i potrafią wyciągnąć sporo z płyt bez zniekształceń.

no wlasnie. moj sprzet nie stoi w sterylnym pomieszczeniu, do tego slucham sporo plyt. no i zima nosze welniane swetry - indeed ;)

elem

Mam zwierzęta, kudłate swetry, trzęsące się łapy ( czasami :) )  ale do MM nie wrócę  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Agnieszka O

Cytat: elem w Styczeń 25, 2017, 22:23
Mam zwierzęta, kudłate swetry, trzęsące się łapy ( czasami :) )  ale do MM nie wrócę  ;D

ok, przez chwile powaznie: na prawde tak bardzo odczuje roznice miedzy mm a mc? nie slucham klasyki na winylach. do tego glosniki mam dobre, ale daleko im do high-endu (monitor audio silver8). to dosc wazna dla mnie decyzja, bo jesli zdjecyduje sie na MC, to musze wydac kolejne pieniadze na preamp. wiec pytanie, czy faktycznie, na poczatkowym etapie, warto.

frywolny trucht

Analog najlepiej smakuje małymi łyżeczkami.
Co do wkładek MM, które niby mają wymienne igły- z reguły taka igła to koszt 90% nowej wkładki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Gdybym teraz zaczynał, to byłaby od razu MC. Ale zaczynałem jak wszyscy od MM.  Na początek wystarczy. Zacznij od taniej wkładki, wydawanie 2kzł na MM jest bez sensu. Gramofon jednak radziłbym używany. Za 5kzł na pewno coś fajnego się znajdzie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Czy to ma być Twój pierwszy gramofon, czy już coś masz?

Agnieszka O

Cytat: rudy-102 w Styczeń 25, 2017, 22:39
Czy to ma być Twój pierwszy gramofon, czy już coś masz?

mam uzywane Palladium NSP-560. Preamp: zewn Pro Ject, korzystam wymiennie z tym wbudowanym we wzmacniacz (AMC). wkladka - zolta audio technika.

Agnieszka O

Cytat: elem w Styczeń 25, 2017, 22:34
Gramofon jednak radziłbym używany. Za 5kzł na pewno coś fajnego się znajdzie.

masz jakas rekomendacje?

rudy-102

Cytat: Agnieszka O w Styczeń 25, 2017, 22:57
Cytat: rudy-102 w Styczeń 25, 2017, 22:39
Czy to ma być Twój pierwszy gramofon, czy już coś masz?

mam uzywane Palladium NSP-560. Preamp: zewn Pro Ject, korzystam wymiennie z tym wbudowanym we wzmacniacz (AMC). wkladka - zolta audio technika.
Nie chciałbym za dużo namieszać, ale jeśli masz już pewne doświadczenia z używaniem gramofonu i chcesz wydać pięć tysięcy złotych to...
Jest taki fajny gramofon. Ad Fontes. W wersji podstawowej kosztuje poniżej 4 tysięcy, tysiąc zostanie na wkładkę.

Wiem dałem teraz popalić :).

Agnieszka O


Nie chciałbym za dużo namieszać, ale jeśli masz już pewne doświadczenia z używaniem gramofonu i chcesz wydać pięć tysięcy złotych to...
Jest taki fajny gramofon. Ad Fontes. W wersji podstawowej kosztuje poniżej 4 tysięcy, tysiąc zostanie na wkładkę.

Wiem dałem teraz popalić :).
[/quote]

:) oj, znam i baaaaardzo dlugo go rozwazalam. obawiam sie jednak, ze nie poradze sobie z nim, bo nie znam sie na kalibarcji, tych wszystkich techniczno-manualnych niuansach. moze za rok-dwa-trzy. dzis lepszym (praktyczniejszym) wyborem jest cos mniej skomplikowanego.