Menu główne

Dual CS 435-1

Zaczęty przez Gerwazy, Styczeń 29, 2017, 16:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gerwazy

Kupiłem gramofon Dual CS 435-, taki prosty podstawowy model, z ciekawości, bo cena była niska, poniżej 100 złotych, stan, kompletny, dobry.
Jest tylko jedne mały problem, egzemplarz nie posiada zasilacza. Ktoś mógłby podpowiedzieć, jaki dokupić zasilacz do tego modelu? Poza tym, ze 12 Volt :)

Nic nie sprzedaję

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Gerwazy

Nic nie sprzedaję

Lyset

Niestety nie.Nie uzywam allegro.Pewnie jakas zyczliwa dlon uderzy na dniach w klawiature.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Gerwazy

Cytat: Lyset w Styczeń 29, 2017, 23:18
Niestety nie.Nie uzywam allegro.Pewnie jakas zyczliwa dlon uderzy na dniach w klawiature.

Kupiłem uniwwrsalny 12V DC 2A 12 Watt. mam nadzieję że zadziala i nic nie spali :)
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

#5
Kupiłem taki, jak napisałem, od jakiegoś pijaczka z chodnika, firmy Philips.
Posłuchałem z godzinę i wszytko chula jak należy, do tego egzemplarz w pełni sprawny

W sumie bardzo fajny gramofonik, taki ciut lepszy podstawowy model, pełen automacik, talerz zawieszony na jakieś sprężynie chyba, no ładnie jest od izolowany od całej reszty, nic nie buczy, silnika nie słychać, nie gra podłożem na którym stoi. O niebo lepszy niż Pro-ject Debiut - tfuj
Wkładeczka to podstawowy model sferyczny.
Bardzo sympatyczny, lekki zwiewny model, zobaczymy co się da w nim polepszyć, trochę się nim pobawię, o czym napiszę
Oczywiście nigdy w życiu bym nie zapłacił za nowy model, 1900 złotych, ale....  za 25 złotych, plus wysyłka 25 złotych to szczerze polecam. HA, HA, HA. ;) Naprawdę tyle zapłaciłem - chyba nie wiedzieli co sprzedają, może dlatego było tak tanio bo brakowało zasilacza - dokupiłem za 5 złotych, lub też, a sam nie wiem ;)

http://allegro.pl/gramofon-a7-i6690147318.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yMVQxNjoyMTozNFo7YnV5ZXI7NDJhMWRiYWVhZWE2NDQ5ZjBlZjY1MTNhN2M1MmQ0NmIxMTMzYjFhNjNhNzQ0YTJlN2FmNTE3YTk4MThlZDhlNg== 

ps: tym co przyklejają cokolwiek na pokrywie, taśma bezbarwną, to bym ręce poobcinał ;) , klej ciężko schodzi 

   
Nic nie sprzedaję

kawosz

#6
.

Gerwazy

Cytat: kawosz w Styczeń 30, 2017, 22:55
.

Żadna tam kropka ;)
Mam lekką wkładkę, stosowną do tego ramienia, też lekkiego, w dodatku typu MCLO, zobaczymy jak to zagra :)


Nic nie sprzedaję

rudy-102

Cytat: Gerwazy w Styczeń 30, 2017, 22:47Bardzo sympatyczny, lekki zwiewny model, zobaczymy co się da w nim polepszyć, trochę się nim pobawię, o czym napiszę
Oczywiście nigdy w życiu bym nie zapłacił za nowy model, 1900 złotych, ale....  za 25 złotych, plus wysyłka 25
Za taką cenę to oczywiście dobry gramofon. Mój teść ma cs-450 i to jest koszmar. Tam nic nigdy porządnie nie działało. No chyba, że trafił na produkt z poniedziałku.

Gerwazy

#9
Cytat: rudy-102 w Styczeń 30, 2017, 23:19
Cytat: Gerwazy w Styczeń 30, 2017, 22:47Bardzo sympatyczny, lekki zwiewny model, zobaczymy co się da w nim polepszyć, trochę się nim pobawię, o czym napiszę
Oczywiście nigdy w życiu bym nie zapłacił za nowy model, 1900 złotych, ale....  za 25 złotych, plus wysyłka 25
Za taką cenę to oczywiście dobry gramofon. Mój teść ma cs-450 i to jest koszmar. Tam nic nigdy porządnie nie działało. No chyba, że trafił na produkt z poniedziałku.

No to trzeba rozebrać, i zobaczyć co nie działa, jak powinno, może trzeba coś poprawić, aby działało jak należy.

Swoja drogą, tutaj magik od restauracji sprzedaje tożsamy model, za drobne 830 złotych. Jak patrzę na tą okleinę co okleił nią obudowę, to gość nie ma za grosz poczucia estetyki. W mordę ;) Pewnie została mu po oklejeniu szafy w przedpokoju ;)
Pokrywa w takim stanie, jak ze śmietnika, przetarł zapewne tylko szmatę, jakby to polerka kosztowała bóg  wie ile, można kupić używaną za mniej niż stówka.
Za to opis taki, że tylko kupować :)
W morde :)     

http://allegro.pl/philips-fp930-00s-dual-cs435-455-renowacja-gw12mc-i6699070300.html
Nic nie sprzedaję

rudy-102

Cytat: Gerwazy w Styczeń 30, 2017, 23:35No to trzeba rozebrać, i zobaczyć co nie działa, jak powinno, może trzeba coś poprawić, aby działało jak należy.
Pewnie tak, tylko nie mogę tego robić na siłę. Tak mu dobrze. Jedynie wkładkę mu jakiś czas temu ustawiłem bo miała takie przekoszenie, że aż oczy bolały. Podobno ustawiał to sam sprzedawca w fachowym sklepie,a on się zna. :o

Gerwazy

Cytat: rudy-102 w Styczeń 31, 2017, 07:20
Cytat: Gerwazy w Styczeń 30, 2017, 23:35No to trzeba rozebrać, i zobaczyć co nie działa, jak powinno, może trzeba coś poprawić, aby działało jak należy.
Pewnie tak, tylko nie mogę tego robić na siłę. Tak mu dobrze. Jedynie wkładkę mu jakiś czas temu ustawiłem bo miała takie przekoszenie, że aż oczy bolały. Podobno ustawiał to sam sprzedawca w fachowym sklepie,a on się zna. :o
Ludzie przeważnie piszą że gramofon ten słabo gra, no ale jak ma grać dobrze, jak zamontowana jest w nim stadardowo wkładka za 70 złociszy.   
Wkładka w tym gramofonie, to najprostszy sferyk, taka mniej więcej AT-91, jak nie identyczna tylko pod inną nazwą. Więc gra to słabo raczej ;)
Mam Shure 97xe,z standardową igłą , plus igłę hipereliptyczną, plus Yamahę MC-11.

Zamontuje, posłuchamy to się przekonamy ;)   
Nic nie sprzedaję

rudy-102

Mi już nie chodzi o jakość dźwięku i o wkładkę. Wspomniany przeze mnie gramofon po prostu mechanicznie się rozjeżdża. Ale co ja będę ze starszym człowiekiem się kłócił. On mówi, że tak powinno być, bo tak fachowiec ustawił.
Być może ogólnie jest to dobry gramofon, a to jest tylko wyjątek potwierdzający regułę.
Mimo wszystko starsze konstrukcje Duala bardziej mi się podobają. Ale za takie pieniądze jak Tobie udało się kupić, to sam bym wziął żeby się pobawić.

frywolny trucht

Cytat: Gerwazy w Styczeń 30, 2017, 23:35Swoja drogą, tutaj magik od restauracji sprzedaje tożsamy model, za drobne 830 złotych.

Całkiem znany magik. Myślę, że wiesz o tym :) Daje gwarancję, nową wkładkę MM i pre wbudowane.
Dużo taniej będziesz popychał swojego? ;)

"Mimo, że współczesne gramofony z talerzami z płyty mdf i plastikowymi ramionami nie brzmią, a technicznie trudno im doczekać końca gwarancji da się jeszcze znaleźć perełkę. "
O! A tutaj mówicie jednym głosem :) Ale nie przeczę, że też bym tak mówił jakbym obracał takim sprzętem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

CytatDużo taniej będziesz popychał swojego?

:)
Licytacja od złotówki i rynek allegro zadecyduje o cenie, jak już mi się znudzi z nim zabawa, ale póki co jestem na poczatku tej zabawy.

Cytat"Mimo, że współczesne gramofony z talerzami z płyty mdf i plastikowymi ramionami nie brzmią, a technicznie trudno im doczekać końca gwarancji da się jeszcze znaleźć perełkę. "
O! A tutaj mówicie jednym głosem  Ale nie przeczę, że też bym tak mówił jakbym obracał takim sprzętem.

Egzemplarz który mi się trafił, liczy sobie pewie z kilka lat, do tego przyjechał pomiędzy pralkami i innymi rzeczami  z niemieckiego śmietnika, a kurczę blaszka działa, więc nie jest aż tak źle :) 
Ramię i owszem, częściwo, plastikowe, ale nie jest wymysł współczesnych gramofonów, to się zaczeło gdzieś tak na przełomie lat 70/ 80 a już pierwsza połowa lat 80 to masowa produckja tego typu gramofonów, wyprodukowano tego miliony jak nie lepiej. W tym modelu jest choć trochę drewna, w postaci prasowanych wiórów, bo w plastikach z lat 80-tych to nie ma ani grama ;)

Fajny lekki model, dokładne przeciwieństwo cieżkiego modelu Saba PSP 910 

   
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Piszą w opisie, że ten model ma: Napęd mechanicznie odprzężony (Floating Subchassis)

Nic takiego nie ma, silnik zamontowany typowo, na podkładkach gumowych, przykręcany do mechanizmy na trzy śrubki, talerz również zamontowany typowo na sztywno, ups, dali sprężynkę która nic nie amortyzuje, talerz leciutki i cieniutki, tak samo jak mata
Reszta, również nic ciekawego ;)
A nie, fajne zawiasy montowane bez użycia śrubek


     
Nic nie sprzedaję

rudy-102

Tyle lat postępu a tak niewiele się zmieniło :)


Gerwazy

Cytat: rudy-102 w Luty 04, 2017, 21:57
Tyle lat postępu a tak niewiele się zmieniło :)


Zmieniło się na gorsze :)

W starszych modelach, z podobnej półki, rozbierałem jakiś model z serii 6, chyba 607Q, zwieszenie było pływające, obudowa solidniejsza, nóżki regulowane, pokrywa z lepszego plastiku, no i była regulacja obrotów, plus kontrolka obrotów w postaci lampki, w nowszym modelu, to trzeba brać na wiarę że obroty są ok, a jak nie są ok, to ich regulacja wymaga rozkręcenia obudowy, śrubokręta, jakieś lampki, plus maty stroboskopowej, plus giętkiego kręgosłupa aby to wyregulować.
Nie zmienił się, kiepski w mojej ocenie pomysł z headshellem, zamontowanie w nim wkładki jest bardzo niewygodne, że nie wspomnę, o jej ustawieniu, a jak się ma kilka wkładek to mordęga.

Może i dobre gramofony robił kiedyś Hans, szczególnie te z wyższej półki, precyzyjne solidne, ale i tak japońce z tamtych lat, to sama przyjemność użytkowania   


         
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

No to kupiłem kolejnego DUALA :)
Ten to dopiero ma masakryczny headshell, nietypową wkładkę gramofonową, lekkie ramię, plastikową obudowę :)

http://allegro.pl/gramofon-dual-cs-617q-direct-drive-quartz-i6706628194.html#thumb/4

No ale za 150 złotych, za sprawny gramofon, to mnie przekonało :)

Nic nie sprzedaję

cafedelmar

takie coś wpadło mi w ręce, nawiet nie wiem co to i nie wiem teraz, reanimować w celach "naukowych"? tak, żeby się czegos nauczyć, może bakcyla połknę? (wiem, że dual)
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

frywolny trucht

Najwyraźniej trafił ci się Dual 1219. Jak doprowadzisz do porządku na pewno cię zaskoczy jak gra. No i można na nim bujać szelaki. Na początek- coś się wydarzyło ze szpindlem, nie wiem, czy ten talerz jest na pół zdjęty? Dwa- brakuje koszyczka jak na zdjęciach poniżej, aby zamocować wkładkę. Tak wyglądał jak był nowy :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#21
Już wiem o co biega ze szpindlem. On jest zdejmowany gdy chcesz założyć kijek zmieniarki. Po prostu gramofon jest nieco zdekompletowany.

https://www.youtube.com/watch?v=eWGfi_UHrg0

Zdaje się, że jego produkcję rozpoczęto w 1969 więc gdy uporasz się z kurzem, wszystko będzie sprawne- czeka wymiana okablowania. Ramię, prąd, kabel sygnałowy RCA.

Jego wartość finansowa nie jest duża i to jest paradoks w stosunku do cen jakie ludzie wołają za PRL-owskie wynalazki. Technicznie zupełnie dwa różne światy.  Swojego 1019 kupiłem za 500 zł i od takich kwot zaczynają się sprawne, przesmarowane 1219.
Jego wartość użytkowa- fajny grajek dla nieaudiofila. Dla audiofila, który chciałby eksperymentować, szukając jakości dźwięku żonglując wkładkami z ostrymi szlifami to zdecydowanie zły wybór. Bo za dużo parametrów to się w tym ramieniu nie ustawi. Stosunek S/N na poziomie -45dB szału też nie robi. Jest natomiast świetnym wehikułem czasu. Sprzedawcą dawnego klimatu. Jeśli go doprowadzisz do porządku, odwdzięczy ci się mocnym, żywiołowym łupnięciem. Bezcenne. Gdyby udało ci się zaś dorwać szelak z Ordonówną: https://archiwum.allegro.pl/oferta/milosc-ci-wszystko-wybaczy-hanka-ordonowna-unikat-i5222465470.html przenosisz się w lata międzywojenne. Czyste szaleństwo.

Zdaje się, że tzw cartridge holder tudzież tonabnehmersystem, albo po prostu Dual Adapter- ma symbol TK24 i Niemcy go ciągle produkują. Acz kosztuje ponad 120 zł  :o Kureczka, chyba go miałem, ale nikt za darmo nie chciał i wyciepłem  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dokładnie do takiej muzyki wydaje się być stworzony  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=She4SGs6iT4
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: cafedelmar w Kwiecień 26, 2017, 22:20takie coś wpadło mi w ręce


Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 27, 2017, 07:51Najwyraźniej trafił ci się Dual 1219.

To nie jest 1219, tylko 1218.
Szpindel był wyjmowalny i może uda Ci się znaleźć gdzieś zamienny.
Te nawierty na obudowie, po prawej stronie to ślady po wyjętym uchwycie na puk do singli i właśnie zamienny szpindel.
Bardzo ciekawy moim zdaniem gramofon. Jakbyś miał kiedyś ochotę na zabawę w szelaki to znalazłeś właśnie odpowiedni napęd.

frywolny trucht

Adapter będzie pasował. I 1218 i 1219 załatwia TK24
Pytanie czy szpindel będzie pasował 1219: http://www.ebay.com/itm/GENUINE-Vintage-Dual-Single-Play-Spindle-Turntable-Center-Part-1219-1229-OEM/252857992220?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D40130%26meid%3D55d6c59da33943a7853cd562a4decb4e%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D301675041466

Hm, czym w zasadzie różnią się oba? Wyglądają identycznie.

Powoli zaczyna się opłacać kupić jakieś truchło na dawcę części ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93