Menu główne

Sony PS-X50 problem

Zaczęty przez Gerwazy, Luty 22, 2017, 23:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gerwazy

Gramofon do mnie dzisiaj dotarł, z USA, cały i zdrowy.
Rozpakowałem, założyłem talerz, chciałem podłączyć do prądu a tu niespodzianka, bo wtyczka inna, mało tego model przeznaczony tylko na rynek amerykański, nie ma przełącznika, wyboru zasilania, tak jak w wersji międzynarodowej. Sprzedający nie zaznaczył w ofercie, ze to taka właśnie wersja, a ja nie dopytałem.

No to sobie dzisiaj nie posłucham, no smutek. Nie wiem czy w ogóle sobie posłucham, bo nie wiem, czy są jakieś dodatkowe zasilacze, z zasilania amerykańskiego na europejskie. A jak tak, to jaki kupić? Czy to się sprawdzi w przypadku gramofonu, bo tam sobie obroty, lampka stroboskopowa.

Ratunku :)

   
Nic nie sprzedaję

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

krzysiek

Powiedz, że ten temat to taki bardziej wyrafinowany trolling, tak dla krotochwili...
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Lyset

Cytat: Gerwazy w Luty 22, 2017, 23:08
Gramofon do mnie dzisiaj dotarł, z USA, cały i zdrowy.
Rozpakowałem, założyłem talerz, chciałem podłączyć do prądu a tu niespodzianka, bo wtyczka inna, mało tego model przeznaczony tylko na rynek amerykański, nie ma przełącznika, wyboru zasilania, tak jak w wersji międzynarodowej. Sprzedający nie zaznaczył w ofercie, ze to taka właśnie wersja, a ja nie dopytałem.

No to sobie dzisiaj nie posłucham, no smutek. Nie wiem czy w ogóle sobie posłucham, bo nie wiem, czy są jakieś dodatkowe zasilacze, z zasilania amerykańskiego na europejskie. A jak tak, to jaki kupić? Czy to się sprawdzi w przypadku gramofonu, bo tam sobie obroty, lampka stroboskopowa.

Ratunku :)

   

Nie przejmuj sie za bardzo.Mlotkiem go na kawalki rozpierdol i pchaj na alleluja/alledrogo...na czesci.Zarobisz na flaszke tudziez na nowe alu felgi do Poloneza.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Gerwazy

Cytat: elem w Luty 22, 2017, 23:13
takie cuś, nie musi byc taki drogi

http://www.expertshop24.pl/zasilacz-konwerter-transformator-230v-110v-usa-500w-p-12.html

Gramofon ma pobór prądy 8 Watt, 120 V 60Hz
Pytanie brzmi czy dostępne przetworniki, które można kupić na Allegro, oprócz zmiany napięcia z 220 V> 120 V zmieniają również częstotliwości. Nie znam się na tym, przepraszam za takie pytania.
Pytam o te Herce Hz, zeby się nie okazało, że napęcie zmienia, ale wszytko działa za szubko bo częstotliwości prądu jest inna. Lampka strobo do obrotów ma tylko dwa wskaźniki, dla 33/45, chyba 120 Hz. No sam nie wiem 
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Cytat: Lyset w Luty 22, 2017, 23:23
Cytat: Gerwazy w Luty 22, 2017, 23:08
Gramofon do mnie dzisiaj dotarł, z USA, cały i zdrowy.
Rozpakowałem, założyłem talerz, chciałem podłączyć do prądu a tu niespodzianka, bo wtyczka inna, mało tego model przeznaczony tylko na rynek amerykański, nie ma przełącznika, wyboru zasilania, tak jak w wersji międzynarodowej. Sprzedający nie zaznaczył w ofercie, ze to taka właśnie wersja, a ja nie dopytałem.

No to sobie dzisiaj nie posłucham, no smutek. Nie wiem czy w ogóle sobie posłucham, bo nie wiem, czy są jakieś dodatkowe zasilacze, z zasilania amerykańskiego na europejskie. A jak tak, to jaki kupić? Czy to się sprawdzi w przypadku gramofonu, bo tam sobie obroty, lampka stroboskopowa.

Ratunku :)

   

Nie przejmuj sie za bardzo.Mlotkiem go na kawalki rozpierdol i pchaj na alleluja/alledrogo...na czesci.Zarobisz na flaszke tudziez na nowe alu felgi do Poloneza.

Tka
Nic nie sprzedaję

Lyset

Cytat: Gerwazy w Luty 22, 2017, 23:27
Cytat: Lyset w Luty 22, 2017, 23:23
Cytat: Gerwazy w Luty 22, 2017, 23:08
Gramofon do mnie dzisiaj dotarł, z USA, cały i zdrowy.
Rozpakowałem, założyłem talerz, chciałem podłączyć do prądu a tu niespodzianka, bo wtyczka inna, mało tego model przeznaczony tylko na rynek amerykański, nie ma przełącznika, wyboru zasilania, tak jak w wersji międzynarodowej. Sprzedający nie zaznaczył w ofercie, ze to taka właśnie wersja, a ja nie dopytałem.

No to sobie dzisiaj nie posłucham, no smutek. Nie wiem czy w ogóle sobie posłucham, bo nie wiem, czy są jakieś dodatkowe zasilacze, z zasilania amerykańskiego na europejskie. A jak tak, to jaki kupić? Czy to się sprawdzi w przypadku gramofonu, bo tam sobie obroty, lampka stroboskopowa.

Ratunku :)

   

Nie przejmuj sie za bardzo.Mlotkiem go na kawalki rozpierdol i pchaj na alleluja/alledrogo...na czesci.Zarobisz na flaszke tudziez na nowe alu felgi do Poloneza.

Tka

Jesli tka to niech tka.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Gerwazy

Cytat: elem w Luty 22, 2017, 23:35
Jak trza utkać 60 Hz to będzie drożej.

http://techtron.pl/p2671,konwerter-falownik-z-230v-50hz-na-110v-120v-60hz-ernz-techtron.html

Też na tą stronę trafiłem i wygląda na to, że trzeba kupić taki, który zmienia również częstotliwości. Tanie nie jest :(   
Nic nie sprzedaję

GB

Gerwazy,

Jeszcze jedna istotna rzecz przed odtwarzaniem.


Zapewne, tego nie zauważyłeś, podniecony zakupem gramofonu, ale jak już trochę ochłoniesz i podłączysz gramofon pod komputer, i spojrzysz w dowolnym edytorze dźwięków jak się sprawy mają z poziomem głośności obu kanałów to nie będzie wesoło :-)

To się robi tak, podłączamy wpierw sam wzmak, preamap, co kto ma, z wyborem sygnału z wyjścia phono, pod kartę dźwiękową w komputerze, lub inny miernik, bez podłączonego gramofonu. Jak wszystko jest ok z podłączeniem, jest sprawne technicznie, to głośności powinna być identyczna, różnica znikoma, plus minus 1-2 dB.
Teraz podpinamy gramofon i patrzymy co generuje gramofon, nim ramię opadnie na płytę,  w pozycjach, nie uruchomiony, ramię na początku płyty, w środku, i na końcu płyty.

Jak żyje, a trochę żyję, to jeszcze mi się nie zdarzyło, aby taki zabytkowy egzemplarz, miał równy sygnał, zwykle jeden kanał jest głośniejszy, bywa często że buczy,  różnica głośności rzędu 10 db to standard. No i zacznie się szukanie co jest przyczyną. Ustawienie tak gramofonu aby kanały były równe, to nie lada wyzwanie, w przypadku takich zabytków
Oczywiście, tak być nie musi, bo być może trafił się cudowny egzemplarz,  czego życzę koledze.     

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

Cytat: GB w Luty 23, 2017, 06:32
Gerwazy,

Jeszcze jedna istotna rzecz przed odtwarzaniem.


Zapewne, tego nie zauważyłeś, podniecony zakupem gramofonu, ale jak już trochę ochłoniesz i podłączysz gramofon pod komputer, i spojrzysz w dowolnym edytorze dźwięków jak się sprawy mają z poziomem głośności obu kanałów to nie będzie wesoło :-)

To się robi tak, podłączamy wpierw sam wzmak, preamap, co kto ma, z wyborem sygnału z wyjścia phono, pod kartę dźwiękową w komputerze, lub inny miernik, bez podłączonego gramofonu. Jak wszystko jest ok z podłączeniem, jest sprawne technicznie, to głośności powinna być identyczna, różnica znikoma, plus minus 1-2 dB.
Teraz podpinamy gramofon i patrzymy co generuje gramofon, nim ramię opadnie na płytę,  w pozycjach, nie uruchomiony, ramię na początku płyty, w środku, i na końcu płyty.

Jak żyje, a trochę żyję, to jeszcze mi się nie zdarzyło, aby taki zabytkowy egzemplarz, miał równy sygnał, zwykle jeden kanał jest głośniejszy, bywa często że buczy,  różnica głośności rzędu 10 db to standard. No i zacznie się szukanie co jest przyczyną. Ustawienie tak gramofonu aby kanały były równe, to nie lada wyzwanie, w przypadku takich zabytków
Oczywiście, tak być nie musi, bo być może trafił się cudowny egzemplarz,  czego życzę koledze.     

Pozdrawiam
GB



Tego jeszcze nie wiem, jak uruchomię to napiszę jak się sprawy mają z tym konkretnym egzemplarzem 
Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Taką historię znalazłem w instrukcji obsługi tego modelu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

I jeszcze w części z danymi technicznymi. Jak widać gramofonowi wszystko jedno co tam siedzi u ciebie w gniazdku ( trzeba tylko przestawić dyngsa). Poza tym gratulacje. Gramofon- choć podstawowy model tej serii- o bardzo przyzwoitych parametrach i chyba pierwszy jaki masz z regulacją VTA?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

Sprzęty ze Stanów często miały tylko zasilanie 120V/60Hz, bez możliwości selekcji. Pamiętam to z czasów kiedy toczyłem nierówną walkę z popsutym Sony PS-B80 (szukałem dawcy za Wielką Wodą)
Ciekawy gramofon. Ma bardzo dobre parametry. Masz oryginalny, piekielnie drogi srebrny headshell Sony?

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Luty 23, 2017, 08:41
Taką historię znalazłem w instrukcji obsługi tego modelu.

To byłoby za proste:)

Były modele na rynki, europejskie, miedzynarodowe, USA i Canada.

Ja kupiłem model USA i Canada, który tego przełącznika z tyłu nie posiada.

Pytanie brzmi, czy wystarczy prosty transofrmator i wszytko będzie ok, czy potrzebny jest taki transformator, który oprócz napięcia zmienia też czestotliwości prądu. Ten pierwszy jest tani, ten drugi drogi, około 400 złotych

Tutaj ktoś miał podobny problem:

http://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/270060-power-supply-board-differences-between-50hz-60hz-direct-drive-motor-turntable.html

Oczywiście zawsze mogę rozebrać model na części i sprzedać, i patrząc po cenach, z zyskiem.
Jednak gramofon wygląda niezmiesko pięknie, ciężki, masywny model. Guma na talerz to jest cieższa niż niejeden talerz  w plastikowych zabawkach z lat 80-tych, czesto na Allegro sprzedawanych w przedziale 200-300 złotych

Walka trwa :)






Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Cytat: pan-troglodytes w Luty 23, 2017, 09:08
Sprzęty ze Stanów często miały tylko zasilanie 120V/60Hz, bez możliwości selekcji. Pamiętam to z czasów kiedy toczyłem nierówną walkę z popsutym Sony PS-B80 (szukałem dawcy za Wielką Wodą)
Ciekawy gramofon. Ma bardzo dobre parametry. Masz oryginalny, piekielnie drogi srebrny headshell Sony?

I dodatkową przeciwwagę w komplecie ;)
Nic nie sprzedaję

kawosz

No i fajnie że kolega Gerwazy kupił solidnego gramiaka . Jak już go kupiłeś to nie rób głupich oszczędności i kup ten lepszy zasilacz .

frywolny trucht

Myślę, że Gerwazy uważa go za swoją największą wtopę  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Luty 23, 2017, 10:07Myślę, że Gerwazy uważa go za swoją największą wtopę 
No ale młotek schował w szafie żeby nie korciło :D

frywolny trucht

#19
Ale pewnie już wystawił headshell, żeby się zwróciło za przetwornicę  ;)

A tak poważnie nie znam się na prądzie, ale ta tańsza ma 50/60 Hz - tak jakby automatycznie się dostosowywała?
Trzeba dopytać. W dodatku w instrukcji, którą pokazałem też jest 50/60, no ale model tylko na rynek ichniejszy może nie mieć. Gerwazy, a pokaż no tabliczkę znamionową. Tam się na pewno określili z tymi Hz.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cały gramofon za jakiś czas wyląduje na sprzedaż . Ale to akurat mogę zrozumieć . Taka praca :) . A wracając do zasilacza . Będziesz miał solidne urządzenie które może nie jeden raz się jeszcze przydać .

Gerwazy

Z tego co czytam to na prądnik wypowiadający znają się średnio, no ale każda rada jest cenna, przede wszystkim dla tych którzy mogą mieć kiedyś taki problem.
Model na tabliczek ma 120 V/ 60 Hz.
🔨 póki co schował w szafie :-)
Nic nie sprzedaję

gratefullde

Cytat: Gerwazy w Luty 23, 2017, 09:19
Cytat: pan-troglodytes w Luty 23, 2017, 09:08
Sprzęty ze Stanów często miały tylko zasilanie 120V/60Hz, bez możliwości selekcji. Pamiętam to z czasów kiedy toczyłem nierówną walkę z popsutym Sony PS-B80 (szukałem dawcy za Wielką Wodą)
Ciekawy gramofon. Ma bardzo dobre parametry. Masz oryginalny, piekielnie drogi srebrny headshell Sony?

I dodatkową przeciwwagę w komplecie ;)
Cześć
Jeśli to ramię to PUA 7 to ja z odkupie dodatkowa przexiwwage, oczywiście jeśli zdecydujesz się na odsprzedaz.
Pozdrawiam
Andrzej

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: Gerwazy w Luty 23, 2017, 10:54Z tego co czytam to na prądnik wypowiadający znają się średnio,
Masz kolego w tym gramofonie podane parametry zasilania więc w czym problem.
Jasnym jest, że nie należy kombinować tylko trzeba kupić auto transformator 120V, 60Hz.
Jak Cię boli wydatek to sprzedaj ten gramofon jak tam chcesz czy na części czy też w całości i po bólu.
Drugiego kup z Japonii tam mają 100V 50Hz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Gerwazy

Pojechałem do sklepu kupiłem co mieli, a mieli tylko tą,  w jednym egzemplarzu, czyli taką właśnie przetwornicę, za całe 49 złotych polskich.
Podpiąłem do sieci, włączyłem, gramofon odpalił, na wskaźniku obroty stabilne jak skała.
Żebym spał spokojnie przyniosłem matę stroboskopową, czy jak tam to zwą, poświeciłem lampką zasilaną z sieci
Paski stoją w miejscu, obroty stabilne jak skała.

Ufff..... ;)



Nic nie sprzedaję