Parada starych odbiorników radiowych

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 04, 2014, 21:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Wyjąłem cały tez nic nie reaguje.   

Mikut1982

Chyba upalony.. oby to była przyczyna. 

Piterski

Sprawdź mu przejście miernikiem, moim zdaniem jest upalony.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie


Mikut1982


Mikut1982

Co do tych dwóch dodatkowych transformatorków w przestrzeni głośników to rzeczywiście nie są transformatorami głośnikowymi lub impedancji a pełnią funkcję indukcyjności przy dołączaniu dodatkowych głośników do mebla.

Można je pominąć gdy radio będzie grało tylko z istniejącymi głośnikami bez dołączania innych.

Mikut1982

Zacytowałem wypowiedź kogoś kto naprawia własnie takie radia. Utrzymuję z nim kontakt mailowy.

Mikut1982

Zobaczcie różnicę.  stan jak z fabryki.   Kolor jak nowy.   Ten wyblakły to  mój stary greencone. .  Jedyne co to ta ramka z filcu była odkształcona. Ale i tak warto było po to jechać 70km  a cena była przystepna.  Zamowilem rezystor.  390ohm 5w.

Mikut1982

Wtorek-środa  ma być rezystor.   Zobaczymy czy to jest tylko przyczyną czy może bedzie jeszcze jakas niespodzianka.

Mikut1982


Mikut1982

I sobie gra.   😃 mogę skręcać. Koszt naprawy- 1,30.   Ale będą przerabiać radiole.

nikhil

Pięknie się prezentuje. Mam nadzieje że, koszt naprawy mojego radia nie będzie wiele większy.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

#237
Na zdjeciu brak tylko zlotej nakładki na przyciski.    Jest zdjęta.   Musze pomyśleć jak cała radiole przerobić.    Narazie jakaś wizja jest.  Oczywiscie pokaże co wyszło. 

Mikut1982

Bardzo dobrze zbiera stacje.  Jedna za drugą i to na antenie wewnętrznej.  I to  tym pokoju gdzie inne radia nie dawały rady.

vasa

Cytat: Mikut1982 w Kwiecień 22, 2020, 18:40I sobie gra.
Ze starych radioodbiorników to najbardziej lubię magiczne oczka do strojenia ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Na szczęście u mnie świeci.  I też strasznie mi sie to podoba.

Mikut1982

Dopiero teraz zwrociłem uwagę na wtyczkę. Orginał.

nikhil

Konkretna wtyczka a nie te audiofilskie badziewie. ;)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Dziś ukazała się też data.

vasa

Cytat: Mikut1982 w Kwiecień 23, 2020, 23:11
Dziś ukazała się też data.
Starszy ode mnie [emoji2]

Ale niewiele [emoji45]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Nowy nabytek.   Tylko zabrudzony.  Musze go wyczyścić.  Siemens rs 150


wiki

Cytat: Mikut1982 w Czerwiec 05, 2020, 18:47
Nowy nabytek.   Tylko zabrudzony.  Musze go wyczyścić.  Siemens rs 150
Mikut1982, Ty cały czas kusisz tymi pięknymi starociami....
Ten ma bardzo fajna linię.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A głośność to które pokrętło?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka