Gwara i kultura warszawaska - dla tych co lubią i dla tych co nienawidzą

Zaczęty przez malg, Lipiec 11, 2018, 15:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: amati74 w Lipiec 11, 2018, 15:15
Malg ja z plebsu warszawskiego pochodzę
to powinieneś znać znaczenia słów:
andrus (nie mylić z andrutem)
frajdus
facjata
dolina
funda

dobra nie zakładam mowytrawy wiecej, ja takźesamo z Warsiawy esdem

amati74

Cytat: malg w Lipiec 11, 2018, 15:44
Cytat: amati74 w Lipiec 11, 2018, 15:15
Malg ja z plebsu warszawskiego pochodzę
to powinieneś znać znaczenia słów:
andrus (nie mylić z andrutem)
frajdus
facjata
dolina
funda

dobra nie zakładam mowytrawy wiecej, ja takźesamo z Warsiawy esdem
Się wie że znam takie gatke, gzymsik nie jestem, tylko oblatany w temacie. [emoji3]

amati74

Najgorszd  jest to że jak poślesz wiązankie  w pięknej mowie warsiaskiej jakiemuś dzwońcowi (słoikowi) z tzw dalekiej  prowincji, to on się pyta skąd ty jesteś bo chyba nie z warszaszy. Ginie piękny warsiaski język. [emoji45]

McGyver

Cytat: amati74 w Lipiec 11, 2018, 15:58
Najgorszd  jest to że jak poślesz wiązankie  w pięknej mowie warsiaskiej jakiemuś dzwońcowi (słoikowi) z tzw dalekiej  prowincji, to on się pyta skąd ty jesteś bo chyba nie z warszaszy. Ginie piękny warsiaski język.
I do kogo masz pretensje? Skoro Warszawiaki powyjeżdżały do Dublinów i innych Belfastów, to ich miejsce zajmują słoiki  :P

amati74

Cytat: McGyver w Lipiec 11, 2018, 16:43
Cytat: amati74 w Lipiec 11, 2018, 15:58
Najgorszd  jest to że jak poślesz wiązankie  w pięknej mowie warsiaskiej jakiemuś dzwońcowi (słoikowi) z tzw dalekiej  prowincji, to on się pyta skąd ty jesteś bo chyba nie z warszaszy. Ginie piękny warsiaski język.
I do kogo masz pretensje? Skoro Warszawiaki powyjeżdżały do Dublinów i innych Belfastów, to ich miejsce zajmują słoiki  [emoji14]
No tu masz rację nie ma kto krzewic kultury i dobrych manier, a tym słoikom brakuje salonowego alibi [emoji23]

cdt


amati74

Cytat: cdt w Lipiec 11, 2018, 17:31
Cytat: McGyver w Lipiec 11, 2018, 16:43Skoro Warszawiaki powyjeżdżały
Ja zostałem ;D
A dla słoików jest Grzesiuk [emoji14]
]
Rzecz oczywista posiadam w oryginale
I takie rarytasy też

malg

Cytat: cdt w Lipiec 11, 2018, 17:31
Cytat: McGyver w Lipiec 11, 2018, 16:43Skoro Warszawiaki powyjeżdżały
Ja zostałem ;D
ja też

Cytat: cdt w Lipiec 11, 2018, 17:31
A dla słoików jest Grzesiuk :P
]

nie tylko,
pokazany powyżej Stępowski Jarema tez mam ORG-i obydwa na Winylu
ale też niedoceniona Kapela Czerniakowska,Orkiestra z Chmielnej, Stasiek Wielanek, ... no i w końcu Szwagier Kolaska
Ale też Sława Przybylska


malg

W Watku o Klonie KONDO zaczęła sie dyskusja na powyższy temat więc pomyślałem żeby to oddzielni ujac,
zwłaszcza że muzyka w kulturze warszawskiej jest nieodłączna i specyficzna
Wystarczy posłuchać Stanisława Grzesiuka, Jamery Stępowskiego, Kapeli Czerniakowskiej, Orkiestry z Chmilnej,
czy  projektu Muńka staszczyka - Szwagier Kolaska

Prośba do Admina - jesl imógłby przenieść fragment dyskusji od  posta 559 do 567  i 569 tutaj

cdt


McGyver

Cytat: malg w Lipiec 11, 2018, 18:29Watku o Klonie KONDO zaczęła sie dyskusja na powyższy temat
Mógłbym Cię prosić żebyś skontaktował się z moderacją w sprawie poprzenoszenia stamtąd wpisów?

vasa

Mój ojciec urodził się i mieszkał 30 lat w Warszawie. Zawsze używał czystej literackiej polszczyzny i nigdy nie przeklinał mocniej niż cholera.
Kiedyś jechaliśmy przez Czechosłowację i o mało nas walec drogowy nie przejechał.
Czech który prowadził to ustrojstwo wyskoczył do ojca z mordą. Wtedy, po raz pierwszy i ostatni usłyszałem jak ojciec klnie. Rugał Czecha przez dobre pięć minut najgorszymi słowy, bez zająknięcia i bez powtórek [emoji50]
Zapytałem go później skąd taka umiejętność. Bo widzisz, odparł, jak byłem dzieckiem to po mojego ojca przyjeżdżała rano dorożka, a ja zaprzyjaźniłem się z fiakrem a on nauczył mnie tego w czym był mistrzem[emoji3][emoji16][emoji23]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

traumeel

Pytanie - czy Czech zrozumiał.
Nawet jeśli nie, to Szanowny Tata tym sposobem obniżył sobie ciśnienie.

vasa

Cytat: traumeel w Lipiec 11, 2018, 19:06
Pytanie - czy Czech zrozumiał.
Nawet jeśli nie, to Szanowny Tata tym sposobem obniżył sobie ciśnienie.
Czech, zrozumiał doskonale. Docenił kunszt i poleciał op...lić kolegę który kierował ruchem.
A ojciec, z niższym już ciśnieniem, stwierdził filozoficznie, że z każdym należy rozmawiać jego językiem[emoji39]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: malg w Lipiec 11, 2018, 18:20
Cytat: cdt w Lipiec 11, 2018, 17:31
Cytat: McGyver w Lipiec 11, 2018, 16:43Skoro Warszawiaki powyjeżdżały
Ja zostałem ;D
ja też

Cytat: cdt w Lipiec 11, 2018, 17:31
A dla słoików jest Grzesiuk [emoji14]
]

nie tylko,
pokazany powyżej Stępowski Jarema tez mam ORG-i obydwa na Winylu
ale też niedoceniona Kapela Czerniakowska,Orkiestra z Chmielnej, Stasiek Wielanek, ... no i w końcu Szwagier Kolaska
Ale też Sława Przybylska
A i moje zasoby nie gorsze wszytko na LP

traumeel

Cytat: vasa w Lipiec 11, 2018, 19:10z każdym należy rozmawiać jego językiem
To prawda.
Będąc w wojsku młodym podchorążym dostałem kiedyś jako dowódca warty pod komendę kilkunastu tzw. szwejów. Nie byli oni w stanie wykonać najprostszego rozkazu wydanego w języku białych ludzi. Wszystko się zmieniło gdy rozkazy zacząłem wydawać powołując się na profesje ich matek. Nagle wszystko zaczęło docierać do ich prostych umysłów!

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

amati74

Cytat: moon w Lipiec 12, 2018, 10:01
moze ktos Grzesiuka i spolke poczyscic z  tego watku?
Dołączam się do prośby o oczyszczenie
Miałem o to poprosić już wczoraj ale wyleciało mi z głowy.