Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Flip Back

Trójka jest jednym PL radiem, którego słucham. Osobiście nie będę tęsknił. Z wielu audycji, które słucham w Trójce, audycje M.N. są dla mnie kompletnie niestrawne. Ale to zapewne z powodu całkiem odmiennych gustów muzycznych.

frywolny trucht

Jeton coś kombinowała  jakby Trójkę Bis? Rozumiem, że jej nie wyszło? Fajnie by było znaleźć tych, których wypieprzyli razem w innym miejscu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dyletant

Bodajże Owsiak kiedyś powiedział, że 3 jest specyficznym radiem i ma jedną cechę, której raczej nie mają inne stacje Stażeje się ze swoimi słuchaczami. Chyba za to ją da się tak lubić - zawsze jest w naszym wieku  8).
Niedzwieckiego jakoś specjalnie nie słuchałem ale on robił klasę  w stacji. Podobnie jak jego audycje jest jeszcze parę przyciągających uwagę, Kaczkowski z Minimaxem, Man , Ptaszyn, Waglewski. Coś się jeszcze znajdzie.  A co będzie jak odejdą?... no cóż eter nie lubi próżni, czasem jednak powietrza brak i lepiej zejść do podziemi

Flip Back

Fajne są audycje Piotra Metza i Piotra Stelmacha (wyczuwam wzorowanie się na Tomaszu Beksińskim). Coraz lepiej sobie radzi Anna Gacek.


moon

pewnie nikogo to nie zainteresuje, ale dzisiaj w Wawie w Proximie : Immolation, Azarath, Melechesh, In Twilight's Embrace
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Lyset

Immolation na zywo rozpierdala!Widzialem dwa lub trzy razy.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425


moon

Cytat: Lyset w Wrzesień 30, 2017, 01:01Immolation na zywo rozpierdala!Widzialem dwa lub trzy razy.

tym razem to Azarath pozmial, no ale wrocil na czesc polska trasy Zbylu, wiec trudno sie dziwic:) Immo widzialem z 6-7 razy ;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

W czwartek 05.10.2017 r byłem w klubie 12on14 na koncercie Jeremy-ego Pelt-a.
To trębacz amerykański młodego pokolenia uznawany obecnie w czołówce trąbki w USA. Wystąpił ze swoim nowym quintet-em

http://12on14club.com/wydarzenie/jeremy-pelt-quintet/

JEREMY PELT QUINTET

Jeremy Pelt – trąbka
Victor Gould – fortepian
Vicente Archer – kontrabas
Jonathan Barber – perkusja
Jacquelene Acevedo – perkusjonalia

To bardzo energetyczny, melodyjny jazz z elementami free. (Własciwie trudno go zaklsyfikować.
Mnie szczególnie podobały sie: perksjonalia (Jacquelene), i nie mówię o pięknej kobiecie tylko o muzyce oraz perkusja (Jonatan) dodawali oni do i tak świetnej muzyki Pelta (wszystkie kompozycja autorskie) i jego świetnej gry dużo energii oraz mocna angażowali słuchacza. Bass i piano też nie ustępowali pola i grali świetnie ale ich gra nie znaczyła tak wiele. W ogóle cała koncert bardzo bardzo dobry.






malg

1.Jeremy Pelt (na pierwszym planie)
2.Victor Gould
3.Vicente Archer (na drugim planie)
4.Jonathan Barber
5.Jacquelene Acevedo

malg

W sobotę tj 07.10.2017 r byłem na koncercie Kuby Stankiewicza "Music of Victor Young"

http://12on14club.com/wydarzenie/kuba-stankiewicz-trio-music-of-victor-young/

Jakieś dwa lata temu byłem już na promocji tej płyty Kuby w warszawskim POLIN - chyba o tym pisałem na forum.
Mimo iż, koncert w tytule ma tylko muzykę Younga, Kuba wydał między czasie jeszcze dwie płyty z muzyką, która pochodzi od kompozytorów Polskich którzy zrobili karierę w USA a mianowicie:
  Stankiewicz-Kaper - z muzyką Bronisława Kapera
i ostatnio  Stankiewicz-Wars - z muzyką  Henryka Warsa

Wiec zebrała się muzyka takiej trójki: Young,Kaper,Wars i właśnie na tym koncercie (jak wspomniałem mimo tytułu) była zagrana. Płyte Kapera mam już od kilku miesiecy, ale Warsa jeszcze nie słuchałem i byłem bardzo ciekwa wykonań jazzowych, zwłaszcza że bardzo lubię piosenki ze "starego kina". 
Nie muszę chyba przekonywać, że koncert oprócz tego że ciekawy muzycznie - stare piosenki filmowe z międzywojnia zagrane na jazzowo, to jeszcze  w wyśmienitym wykonaniu:
Kuba Stankiewicz – fortepian
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja

Wspomniane trzy płyty były nagrywane w innym składzie (polecam):
Kuba Stankiewicz – fortepian
Darek Oleszkiewicz – kontrabas
Peter Erskine – perkusja



malg

1.Kuba Stankiewicz
2.Wojciech Pulcyn
3.Sebastian Frankiewicz

malg

Wczoraj - klub 12on14 - Krzysztof Dys Trio

Krzysztof Dys – fortepian
Andrzej Święs – kontrabas
Krzysztof Szmańda – perkusja   


malg

Gra A. Swięsa i K.Szmańdy jak zwykle bardzo mi sie podobała
Natomiast K.Dys jakoś nie przypadł mi do gustu, bo grał tak nijako

1.Krzysztof Dys
2.Andrzej Święs
3.Krzysztof Szmańda

malg

To był jeden z ostatnich koncertów w 12on14.
Klub zamyka się czasowo na nie określony czas (jak twierdzą Tomek i Kasia) ze względów osobistych kłopotów.

Ostatni koncert 21.10.2017 - miał grać KRZYSZTOF POPEK FRESH AIR PROJECT z panem Jonkiszem na perkusji,
ale koncert został odwołany ze względu na śmierć mamy p. Jonkisza

20.10.2017 - STANISŁAW SOYKA & WOJCIECH KAROLAK TRIO
bilety wysprzedane, juz dawno, ale na stojece pewnie mozna sie będzie wepchnąć


moon

dzisiaj w Wawie w Hydrozagadce szwedzki Yuri Gagarin, fajny ciezki space rock, https://yurigagarinswe.bandcamp.com/album/yuri-gagarin, to zdaje sie trzeci z minitrasy po Polsce koncert, warto wpasc, jak ktos lubi takie granie.


Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

jutro w Wawie dobra sztuka, dla fanow Cave, moze tego bardziej rmocznego i innych takich

Get Your Gun powraca z nową płytą 'Doubt is my rope back to you', którego premiera zaplanowana jest na 9 października 2017. Jesień będzie już w pełni, więc szykujemy wisielczy, melancholijny wieczór.

✦ Get Your Gun - na ciele płaszcz, w ręku sznur, w głosie gniew.

✦ The Doubt of the Benefit - na głowie kapelusz, w rękach czaszka, drżący głos.

✦ Snowgroomers - na nogach trampki, na ciele garnitur, przed domem cadillac.

DATA: 28.10 (sobota)
MIEJSCE: Klub Hydrozagadka
BILETY: 40 PLN (przedsprzedaż) / 50 PLN (w dniu koncertu), via GoOut.pl - http://bit.ly/2810gyg
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102


rudy-102

Właśnie wróciłem z koncertu.
Piękna kobieta z niesamowitym głosem. Na szczęście na żywo nie wygląda jak nastolatka, ale i tak super.
O rany. Ona potrafi zaśpiewać. Jak ktoś nie zna to polecam jej płyty.

P.S.
Zdjęć wam nie pokażę bo nie zabrałem aparatu.

GregWatson

18 i 19 listopada w Sky Tower odbędzie się druga edycja Wrocław Winyl Weekend, czyli święto płyt winylowych i dobrych dźwięków. Na miłośników winyli i dobrej muzyki czeka moc niesamowitych atrakcji.

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/wroclaw-winyl-weekend-2017-czyli-muzyka-na-okraglo-w-sky,4304210,art,t,id,tm.html

Trochę tego i trochę tamtego też.

malg

Wczoraj byłem na Koncercie Doroty Curyłło w kawiarni  Nowy Swiat


malg

i spotkałem tam - kogo ?

foto1 - ja i Wojtek
foto 2 - ja , Dorotka i Wojtek (ja, jazz i rock)

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.