Ortofon Rohmann

Zaczęty przez MAC, Wrzesień 03, 2017, 19:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: vasa w Czerwiec 19, 2018, 17:55Zostaw już te technikalia. Przyjdzie na nie czas jak będziesz miał Feickerta bo teraz możesz tylko zgadywać.
Słuchaj i pisz.
Mariusz ale teraz jest zdecydowanie lepiej. Poprzednio brakowało mi jakieś spoistości współbrzmień poszczególnych instrumentów a teraz nareszcie ten aspekt jest opanowany i poprawił się bas.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Czerwiec 19, 2018, 19:21
Mariusz ale teraz jest zdecydowanie lepiej. Poprzednio brakowało mi jakieś spoistości współbrzmień poszczególnych instrumentów a teraz nareszcie ten aspekt jest opanowany i poprawił się bas.
Wierzę. Sam Ci pisałem że do Rohmanna potrzeba więcej masy. A wpis o porzuceniu technikalli zrobiłem jak już dodałeś masy. Teraz czas na rzeźbę[emoji1]
Jak masz jakąś płytę z dobrze nagraną symfoniką to posłuchaj. Postaraj się wyłapać czy w partiach granych przez całą orkiestrę nie wkrada się bałagan i czy dobrze słuchać drugoplanowe grupy instrumentów.
A jak nie masz takiej płyty to czas kupić.


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Cytat: Piterski w Czerwiec 19, 2018, 14:03Jeśli dobrze pamiętam to oryginalny koszyk Mikro Seiki ma 6 gram, czyli wychodzimy poza skalę.

Nie, ważą:

Micro Seiki H-202 10,6 g
Micro Seiki H-303 10,0 g

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=657.msg32614#msg32614
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Mam Mariuszu trochę symfoniki, ale rzeźbę zrobię już po przywiezieniu drugiego ramienia gdzie będę mógł bardzo dokładnie ustawić azymut dla obu wkładek.
Na razie odzyskałem wiarę w Legendę  :np:

Dzięki Grzegorzu to dobrze rokuje bo dołożyłem 5 gramowy obciążnik czyli jest szansa że 17gram Orsonika ale rozłożone się wpasuje a Candenza pójdzie na Mikro Seiki.

PS. Trochę się usprawiedliwię tymże Dynavector też miał podaną podatność 12 i dobrze się w to ramię wpasował. Moje lenistwo i ciekawość sprawiły, że tego od razu nie sprawdziłem na płycie testowej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Jest spójność brzmienia jak w Candezie Black wszystko ze sobą zaczęło się ładnie łączyć i zachowana jest ta ciepła ale nie kluchowata barwa.
Przy okazji wyraźnie słychać dupną robotę realizatorów koncertu Dire Straits na albumie Alchemy. Jest przyjemność z odsłuchu na Candenzie była wczoraj ekscytacja :o. Porównania będą później jak podmienię headshelle.

Wczoraj mnie drażniło, jeden instrument przeszkadzał drugiemu. To taki doskonały przykład jak to sobie można zrobić kuku i na ile wiarygodne są papierowe dane.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: Piterski w Czerwiec 19, 2018, 22:15koncertu Dire Straits na albumie Alchemy

Matko Boska - nie słuchaj tego !!! (przynajmniej do ustawiania wkładki)

Piterski

Cytat: dino w Czerwiec 19, 2018, 22:33
Cytat: Piterski w Czerwiec 19, 2018, 22:15koncertu Dire Straits na albumie Alchemy

Matko Boska - nie słuchaj tego !!! (przynajmniej do ustawiania wkładki)
No co Ty ja płyt z muzyką słucham, a ustawiam na przyrządach i płytach testowych.


Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

No i dupa nie będzie headshella Orsonika bo nie ma niezbędnej dla mnie niezależnej regulacji azymutu.
Chyba się skończy na tym z linku Ahaji. Na razie gram z ciężarkiem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Therion

Pierski - Gratulacje!!!

Ja, tak jak mówiliśmy, tylko co wróciłem z Czech i teraz ponownie wybywam. Moze po powrocie sie spotkamy na wspolne posluchanie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Cytat: Therion w Czerwiec 21, 2018, 06:16
Pierski - Gratulacje!!!

Ja, tak jak mówiliśmy, tylko co wróciłem z Czech i teraz ponownie wybywam. Moze po powrocie sie spotkamy na wspolne posluchanie.

No tak przypadkiem mi się udało :D.

Pamiętam że ty w rozjazdach, wiadomo lato wakacje ja też się będę wybierał na urlop ale spotkać się spotkam bardzo chętnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.




Therion

Cytat: cdt w Czerwiec 21, 2018, 22:29
Nagaoka 14g poniżej 100 w Polsce .

ja widzę cenę 299zł
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

cdt

Cytat: Therion w Czerwiec 21, 2018, 22:45ja widzę cenę 299zł
;D to było do poprzedniego linku :) . Poniżej 100 Euro :)

cdt

Cytat: dino w Czerwiec 21, 2018, 22:35Fajny i w porównaniu do tytana tani. Ja mam uczepiony podobny: MS-9 Audio Technica.
Taki właśnie u mnie wisi :) Z czystym sumieniem mogę polecić . A że wkładka niebieska jest to może nie wywalą ;)

dino

No drogi ten tytan - ale jak na ramie upadnie butelka z piwem to powinien przeżyć :)
Z innych wynalazków pamiętam headshelle np. z kwarcu albo (bodajże) z jadeitu (i to ciete oraz szlifowane przy pełni księżyca na zboczu góry Fiji :):) ).

vasa

Cytat: dino w Czerwiec 21, 2018, 23:11szlifowane przy pełni księżyca na zboczu góry Fiji

Fuji ??? ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt



vasa

Cytat: cdt w Czerwiec 21, 2018, 23:28za specjalnie ci samuraje nie są tani
Jak patrzę na te headshelle od Jukiego to myślę że na takie w pełni metalowe ramię od Micro Seiki to założenie drewnianej (a może i węglowego) główki nie jest bez sensu.
Ciekawe czy byłoby (powtarzalnie) słyszalne?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Do Candenzy pewnie takie drewienko było by w sam raz bo ona nie potrębuje za ciężkiego koszyka.

A ja dziś siadłem posłuchałem i coś mnie ten Rohman grał za ciemno. Pewnie dlatego wczoraj przysypiałem w fotelu.
Okazuje się że on jest bardzo ale to bardzo wrażliwy na ustawienie VTA.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Po zastanowieniu i biorąc pod uwagę, że w tej chwili dałem jakieś 15 gram samego headshela (z ciężarkiem) to zakupiłem ten, który wyszukał mi Darek. Dziękuje Wam wszystkim za pomoc.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.