Collectors' mania i nie tylko - ...ciekawe strony

Zaczęty przez SVART, Marzec 11, 2015, 13:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

SVART

Zawsze z ciekawością oglądam strony z kolekcjami osób owładniętych manią kolekcjonowania płyty, czytać wywiady z takimi maniakami itp. Tutaj coś ze Szwecji:

https://recordcollectoreurope.wordpress.com/


elem

świetna strona, dzięki SVART. Ciekaw jestem czy pojawi się kiedyś zakładka "POLAND" :)

Jacek Leśniewski z Megadiscu ( no off-tops please :) ) na pewno się kwalifikuje.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Fajne, niektóre pokoje audiofilskie. :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

SVART

#3
Z Leśniewskim był bodajże nawet wywiad ...w Record Collector? Mogę się mylić co do nazwy periodyku. Pamiętajcie tylko, że JL gardzi audiofilami :). Ma facet przyznać należy dużą wiedzę na temat starego rocka, ale płyty u niego jakoś średnio kupować lubię, bo trochę bufonowaty jest i za bardzo wciska (wszystko hiper-super). W każdym razie oferta ciekawa i dzieki MegaDiscowi poznałem wiele świetnej muzyki.

Niedługo ja muszę sobie cyknąc foto ze ścianą płyt w tle. Wtedy będę gość :).

elem

Tak, w Record's Collector. Nie poznałem osobiście, nie oceniam. Ale kolekcja JL robi wrażenie.

Na giełdzie w Rybniku pokazywano mi kolekcjonera Beatlesów, ponoć ma kilka tysięcy płyt, różnych wydań.

Następnym razem zagadam z zacnym panem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

SVART

W PL jest podobno jeden kolekcjoner, który ma ok. 50000 (sic!) LPs z samym Elvisem Preslayem :).

elem

O tym od The Beatles opowiedziano mi ciekawą historię. Dawno temu przed ślubem musiał sprzedać całą kolekcję. Ale zapisywał komu i co sprzedawał. Jak sie odkuł, to wszystko odkupił.
Kwa kwa, nic nie zapisałem w latach 80-tych  >:(
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe