SET jak Diabli

Zaczęty przez Jamówię, Luty 03, 2017, 07:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

vdgg72

U mnie w monoblokach Phast większe różnice wnoszą 6sn7 i w tej chwili właśnie gram na 6f8g Tungsola. 6sl7 przerabialem różne marki ale 6c8g jeszcze nie próbowałem - obecnie stosuje jakieś rasowe Sylvanie kupone parę lat temu chyba od .... maszy [emoji4]

MAC

#301
Istotnie w Phastach SET pierwsze skrzypce w kształtowaniu brzmienia grają 6SN7.

Michał, może jak nabędziesz odwagi i funduszy do 6f8g to przetestuj przed zakupem i NU i TS.
Rzeczywiście Phasty na 6c33c lepiej grały na TS. Obecny SET na GM70 lepiej mi gra na NU ale to prawdopodobnie ze względu na miodną sterującą 300b. NU jest jednak jaśniejszym lampiszonem od TS.

Jamówię

No a w Almarro pierwszy driver to 6sl7,natmiast jak wsadziłem 6f8g NU,to naprawdę zdębiałem,jaka to jest cholernie wielka lampa.Teraz po przerwie wrócę do niej, konkretnie do tych z żółtym czepkiem ;D

gratefullde

U mnie, z polecenia maszy (to oczywiste, po co ja to piszę ;)  ) , przetestowane zostały zamiast 6sn7, 6f8g Tung Sol i NU. Wygrał TS, bardziej mi się wpasował. To inna bajka od 6sn7, które swój urok mają ale gdzie im tam do uprzednio wspomnianych.
Muszę wrócić do Andrzejowego diabełka chyba...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jamówię

No wróć,będzie nas wiecej:)

gratefullde

Cytat: Jamówię w Luty 24, 2017, 20:08
No wróć,będzie nas wiecej:)

Założymy sobie klub miłośników lamp o rozjechanych parametrach, które grają jak diabli ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jamówię

Cytat: gratefullde w Luty 24, 2017, 20:11
Cytat: Jamówię w Luty 24, 2017, 20:08
No wróć,będzie nas wiecej:)

Założymy sobie klub miłośników lamp o rozjechanych parametrach, które grają jak diabli ;D




He he,dobre,jako moderator może dodaj to do tytułu wątku a jak tu wpadnie Piotruś tychy,to się zaraz zdenerwuje. Piotr jest wielkim admiratorem tych rozjechanych diabłów i pogromcą mitów z nimi związanych. W ogole świetny Gość :) bardzo dużo mi pomógł w kryzysowej sytuacji z Almarro,za co ma u mnie dobrą flachę,tylko nie ma czasu się spotkać :)

gratefullde

Cytat: Jamówię w Luty 24, 2017, 20:26może dodaj to do tytułu wątku

Dziab w innym wątku, pozbawiło mnie resztek inteligencji, może frywolny spróbuje ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kami1973

Cytat: Jamówię w Luty 22, 2017, 21:23Wszystko byłoby prostsze,gdyby był dystrybutor,ale jest jak jest i nie ma co marudzić. Kiedyś jak znajdę w sobie wenę,to opiszę jak rozmawiał ze mną, ten pożal się Boże biznesem,który miał Almarro w polskiej dystrybucji,czyli własciciel Audio Systemu,żal doopę ściska,że ktoś taki w ogole bierze się za sprzedaż .
Jamówie - proszę o "znajdź w sobie wenę", czy mógłbyś coś więcej na ten temat napisać, też miałem do czynienia z tym Panem i bardzo źle to wspominam!!! Ja kupiłem u nich "klocki" których są dystrybutorem i po gwarancji jak miałem problemy z serwisem, totalnie mnie "olali", a sam Pan właściciel jak prosiłem o pomoc (dzwoniłem do niego), "wysłał mnie na drzewo" nigdy więcej nie kupię nic ze stajni Audio Systemu!!!

Jamówię

Postaram się w week,choć na ćwoka z którym rozmawiałem przez telefon,najzwyczajniej szkoda mi czasu ;)

kami1973

Cytat: Jamówię w Luty 24, 2017, 22:30Postaram się w week,choć na ćwoka z którym rozmawiałem przez telefon,najzwyczajniej szkoda mi czasu
Ale będzie dla potomnych, ku przestrodze..., bo po to przecież mamy forum.

Jamówię

Maszka żona zameldowała,że dotarła przesyłka,dzięki! Tą sylwanie 6sl7 z pęknietą bazą wsadzać?

MAC

U mnie grała i nic się nie działo.

Jamówię

To wkładam i już.

bubusia

Ja też o coś ostatnio pytalem gościa z audio systemu. I już prawie dostał parę chu..😀
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Jamówię

Nie do pojecia,że taki buc może w ogole klientów znaleźć.

MAC

Ma jednego dobrego handlowca  ;D

Jamówię


MAC

Audio Show Supremo  ;D ;D ;D

Jamówię


bum1234

Cytat: masza w Luty 28, 2017, 15:14
Ma jednego dobrego handlowca  ;D

A jaki on piękny!

Jamówię

Ja pierdziu!!! Józek wiekie dzięki!maszka wielkie dzięki za pomoc logistyczną a co najważniejsze skatalogowane pomiary. Panowie jestem w audiofilskim raju. Teraz gra Sylvania 6sl7 GT i Ken Rad 6sn7 właściwie to nie wiem kiedy sprawdzę pozostałe,tak cudnie gra ta parka.

MAC

Jak wcześniej pisałem sam używam w pre Sylvani JAN CHS zarówno SL jak i SN.
Bardzo, bardzo dobre lampy.

Jamówię


Mam wrażenie,że u mnie w tym konkretnym wzmacniaczu nie sprawdzają się przejściówki do 6f8g i 6c8g,one ja to tak określam,tłumią sygnał,jakby całość co wzmacnia lampa,tam gdzieś utykała. Słyszę to teraz po wymianie na NOSy od Józka,jest diametralna różnica i zdaje się,TungSole w nienaruszonym stanie pójdą do ludzi. Zobaczymy jeszcze jak się spisze ta Sylvania 6f8g z tą przejściówką od Piotra Adamusa. Maszka Ty tej Sylvanii słuchałeś teraz u siebie(6f8g)

MAC

Tej nie słuchałem ale kiedyś taką kupiłem od PA.
Dla mnie lipa podobnie jak RCA. Bułka na basie.